Skocz do zawartości

Denerwujący szum powietrza.


100mek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie nadmienię, że opcja :search: szukaj zawiodła więc .... :) .

Po wymianie lewych drzwi przednich (BMW e46 ‘02) na nowe (oryginalne-pewne) jadąc powyżej 100-120 słychać wyraźny, mocny szum powietrza w okolicach lusterka. Wydaje mi się, że przed naprawą było zdecydowanie ciszej (a może nie zwracałem na to uwagi choć nie sądzę). Jak można w prosty sposób wykryć przyczynę oraz miejsce nieszczelności? Wszystkie uszczelki w porównaniu z prawymi drzwiami wyglądają tak samo idealnie, a jednak szumi. Gdy podjechałem z reklamacją, niby coś tam poprawili i powiedzieli, że powinno być lepiej bo jakaś gąbka-pianka była pęknięta, ale dalej wydaje mi się, że w aucie tej, jakby nie było, nie najgorszej klasy sposób p.t. „włącz głośniej radio” nie jest na miejscu.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moja sugestia jest taka zebys moze zamiast na uszczelkach drzwi skupil sie na szybie. Nie wiem czy drzwi ktore zalozyles byly uzbrojone w szybe, czy wstawiales inna. Ja zmienialem mechanizm opuszczania i podnoszenia szyby w drzwiach przednich i tez mam wrazenie ze po tej wymianie jest nieco glosniej w srodku (wyrazniej slychac szum wiatru). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę po kolei zaklejał taśmą miejsca na drzwiach z zewnątrz gdzie może dostawać się powietrze, rozpędzał się i ... czekał na efekt.

Myślałem jeszcze, żeby zaciągnąć kompresor na dwór i podmuchać pod ciśnieniem. Może dojdę skąd szumi.

P.S.

Szyba została włożona ta co była - nie została rozbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie po temat. Mam e36 coupe. Jak jade to tez strasznie mnie denerwuje świst wiatru. Wszystko niby jest szczelne, ale słysze jakbym np miał delikatnie szybe uchylona i słychac tez go jakby w okolicy dachu (nie mam szyberdachu). Czy tak ma byc? Zastanawiam sie jeszcze nad drzwiami, bo są troszke opadniete i może wiatr tak gwizda w zbyt dużej szczelinie miedzy drzwiami a przednim nadkolem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie po temat. Mam e36 coupe. Jak jade to tez strasznie mnie denerwuje świst wiatru. Wszystko niby jest szczelne, ale słysze jakbym np miał delikatnie szybe uchylona.

W coupe to normalne ze szumi przy predkosciach.

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów .Mam ten sam problem w E46 po wymianie drzwi. szyba i reszta mechanizmów została stara i zaczeło się to co u ciebie czyli delikatny szum .przy prędkości około 100km/h . Jeśli chodzi o sprawdzenie szczelności np. przy myciu samochodu to jest ok .żadna kropla nie dostaje si e do środka , Nikt nie może znaleść rozwiązania na moje bolączki . Co fabryka to fabryka . Gosć który mi naprawiał samochód .kombinował i nic nie wymyślił.A ja mam juz wyrobiony odruch częstego sprawdzania klawisza od podnoszenia szyby bo ciągle mi się wydaje że jest niedomknięta . No cóż zostalo mi s ie tylko przyzwyczaić a jeżdzę tym autem juz 2lata ..Pozdrawiam i zyczę sukcesów .jak coś wymyślesz to daj znac . :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze popróbuje polepić taśmami i wyczuć słaby punkt. Na myjce ciśnieniowej woda nie przedostaje się do środka. Nie mam za bardzo czasu z tym się bawić, ale jeszcze raz chyba podjade z reklamacją do BMW choć to się wiąże z odstawieniem auta, a to mi jest nie na rękę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie po temat. Mam e36 coupe. Jak jade to tez strasznie mnie denerwuje świst wiatru. Wszystko niby jest szczelne, ale słysze jakbym np miał delikatnie szybe uchylona.

W coupe to normalne ze szumi przy predkosciach.

 

Czy zasadą jest taka wada wszystkich coupe czy dotyczy to tylko BMW?

W E46 też szumi czy jest trochę lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
czy ktoś doszedł do tego w którym miejscu to szumi? Mam ten sam problem tylko z drzwiami od kierowcy;/Szum jest niesamowity;/ Wymieniłem uszzelke zewnetrzna,zakleiłem te uszczelki co sa w drzwiach w srodku i to samo
_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też myślałem ,że szum (już zlikwidowany) był z okolicy lusterka ,była to miesięczna walka już nie powiem nawet co robiłem i ile metrów taśmy zużyłem okazało się... uszczelka blendy pod lampą :D ta pi.... dawała taki efekt ,że okolice szumu była tak z lusterka może szyby a tu całkiem inna rzecz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz dokładniej opisać o jaką uszczelkę chodzi? Może schemat z realoem? :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam zwykłe lampy i jak wymieniałem klosze to nie przypominam sobie, żeby była tam uszczelka, ale może źle pamiętam :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też myślałem ,że szum (już zlikwidowany) był z okolicy lusterka ,była to miesięczna walka już nie powiem nawet co robiłem i ile metrów taśmy zużyłem okazało się... uszczelka blendy pod lampą :D ta pi.... dawała taki efekt ,że okolice szumu była tak z lusterka może szyby a tu całkiem inna rzecz...

I przez tą uszczelkę miałem szum w okolicy lusterka -drzwiach?

_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzyłem wyciagałem ten cały plastik z tymi spryskiwaczami do xenonów i ja mam uszczelke tylko na dole nie ma uszczelki pomiedzy lampą a tym plastikiem? tak powinno być?
_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tych uszczelek nie ma ale dzisiaj wcisnąłem uszczelke miedzy ten plastik a klosz i nie ma opcji zeby tam powietrze dochodziło i nadal szumi;/ Co by tu jeszcze wykąbinowac?

Dla pewności zakleiłem taśmą cały klosz w koło i to samo.Zostają chyba drzwi?

_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0024_zmniejszacz-pl_878220.jpghttp://www77.zippyshare.com/thumb/56466293/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.