Skocz do zawartości

Alarm zwariował


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam problem z moim alarmem w BMW e39 523iA 2000r. Dokładnie chodzi o to ze w nocy na parkingu strzeżonym przynajmniej z 3 razy się uruchomi zaczyna wyć (jak tak dalej będzie to mnie z niego pogonią) Sprawa wygląda tak rano kiedy wsiadam do auta to pokazuje mi na kompie komunikat że mam otwarte drzwi jak otworze drzwi od kierowy i zamknę komunikat znika jak wjadę w dół znowu się zapala w ciągu dnia tego nie ma ani razu nie zawyje. Czy winą jest jakiś czujnik domykania drzwi jeśli tak to gdzie on może być?

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem w e36 325 tds touring z 99 roku. wyczytalem gdzies ze jak zamykam auto duzym przyciskiem to zaraz po nacisnieciu jescze raz naduszam az pojawi sie taka czerwona lapmka na moment kolo dzwigni od biegow- po tym mniej sie wlacza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
dołączę się do wątku z alarmem , otóż mój problem polega na tym ze jak poświeci słońce to alarm miedzy 10 a 12 się włącza samoczynnie i wyje ... nie dzieje się to w dni pochmurne i deszczowe ... może wie ktoś jak rozwiązać ten problem lub co może być przyczyna , dodam ze chodzi o e39 z 03/1996 z fabrycznym alarmem i ustawione jest tak ze czy z kluczyka czy przekręcając go w zamku alarm się uzbraja ...pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chłopcy ja tez mam problem z alarmem w e46 włancza mi sie on samoczynnie jakies 15 min od wł. go, nie wiem co to moze byc i chciałbym usłyszec wasze porady. słyszałem tez ze moze on byc rozregulowanu i bedzie trzeba go wyregulowac. Wiecie moze gdzie jest jakies pokretło czy cos takiego??

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nikt naprawdę nie wie co może być przyczyna ze alarm się włącza w słoneczne dni ???

 

dzisiaj słonce przyświeciło i znowu się włączył... dokładnie o 11:15 prawie jak zawsze .

 

przez kilka ostatnich dni było pochmurnie i alarm się nie uruchamiał ...pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mi ktoś poradzi jak wyłączyć całkowicie alarm, ale żeby centralny zamek działał . Teraz jak przekręcam kluczyk w zamku o automatycznie alarm się włącza - jak ustawić żeby się nie włączał ???

 

 

Jeżeli masz jedeną centralkę która steruje alarmem i centralnym na raz to po odłączeni alarmu (wyciągnąć bezpiecznik) centralny niestety nie będzie chodzić.Spotkałem się z ludzmi którzy mają dwa moduły i tu sprawa jest prosta odzłączasz po prostu centralkę alarmu.Wiem z doświadczenia że częstymi zwariowanymi sytuacjami z alarmami jest poprostu drobna usterka taka jak(włączniki krańcowe w dzrzwiach jak i poluzowane przewody dochodzące do alarmu)Z podobną sytuacją włączania się alarmu w upalne dni miałem też i przyczyna była taka że czujki które reagują na ruch po zamknięciu samochodu na słońcu w aucie robiło się gorąco i tak jak na drodze w upalne dni można zauważyć odbijanie się ciepła i czujki to brały za ruch w aucie i wyzwalały same alarm.Każda centralka alarmu ma w sobie taki trymer(potencjometr)którym się dostraja do pilota ,ale nie radzę tam kręcić bo można sobie szybko zrobić zasięg pilota do 1m.Ale...jeżeli alarm ma podłączone dodatkowe czujniki takie jak ruch ,przechył tam mozna śmiało sprubować przestawić ich czułość.Radzę najpierw odłączyć czujniki krancowe w drzwiach,bagażnik ,maska(czasami nawet szyberdach) i wtedy zaobserwować czy alarm będzie się wyzwalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje ... od razu skojarzyłem ze przyczyna może być szyberdach bo mam uszkodzony i możliwe ze również uszkodzeniu uległ czujnik w szyberdachu (poszukam i obejrzę go) ... przymierzam się do rozebrania boczków (coś zaczęło mi grzechotać od pewnego czasu) odłączę czujniki na próbę ... a gdzie są umiejscowione czujniki w drzwiach w e39 z 96r ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

jakiś czas temu miałem następujący problem:

jak przyświeciło choćby chwilę słońce na samochód, zaczynał wyć alarm.

 

Spędziłem trochę czasu próbując w necie znaleźć rozwiązanie mojego problemu, ale nie natrafiłem na żadną odpowiedź, która by mi pomogła.

Dzisiaj, jak przypuszczam, udało się rozwiązać problem i postaram się w miarę dokładnie opisać w jaki sposób, żeby następna osoba nie traciła czasu na poszukiwanie rozwiązania.

 

Problem był z czujnikiem stykowym w klapie bagaznika.

W aucie znajduje się 6 czujników (ewentualnie 7. od szyberdachu).

Są one zlokalizowane (przynajmniej w mojej E39 z 1997roku) w następujących miejscach:

- pod maską - ok 15cm ponizej prawego filtra przeciwpyłkowego/kabinowego

- przy drzwiach, a konkretnie wewnątrz każdego haka zamontowanego na karoserii (nie w drzwiach)

- w tylnej klapie - trzeba odkręcić taki duży wewnętrzny plastik, w którym jest rączka do zamykania klapy (wewnątrz tej raczki jest sruba) i czujnik jest połączony z servo; prowadzą do niego 4 przewody - wystarczy wyciągnąć wtyczkę.

 

 

Jednym z symptomów świadczących o tym, że tam coś może nie działać był fakt, że tylną klapę można było otwierać tylko z kluczyka - ani przycisk w środku, ani przy klapie nie działał.

 

 

Mam nadzieje, ze te informacje sie komus przydadza.

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.