Skocz do zawartości

OZNACZENIA... np. E36 I INNE. SKAD SIE BIORĄ?


Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: WITAM. Wie ktos moze cos na temat oznaczen BMW? Interesuje mnie skad sie biora symbole :oops: np. E36 E34 E38... Doskonale wiem ze sa to oznaczenia serii 3,5,7 ale interesuje mnie na podstawie czego BMW je nadaje :?: . DZIEKUJE ZA INFO :cool2: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Mercedes oznacza swoje tzw. typoszeregi - W124, W126, W202 itd, z tym, ze nie robi tego chronologicznie.

No i ostatnio w BMW Exx oznacza model, a nie typoszereg - np. najnowsza trojka sedan to E90, touring to E91, a coupe E92.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: ale czy np oznaczenie E36 to tylko foch designer'a ot tak sobie powiedzial czy np. pomiedzy e34 a e36 byl jeden koncept :shock: ale nie wszedl do produkcji? PS. o oznaczeniech "F" to sie przyznam bez bicia ze nie slyszalem jeszcze :? :jawdrop: pozdrawiam :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: pomiedzy e34 a e36 byl jeden koncept :shock: ale nie wszedl do produkcji? :

 

wydaje mi się że własnie jest tak jak piszesz . Po prostu powstają projekty o kolejnych numerach i nieliczne wchodzą do produkcji .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla Info:

E i F to numery poszczegolnych prototypow ktore weszly do produkcji - od E65 poszczegolne wersje maja swoje oznaczenia a nie tylko modele

jak np

E46 seria 3 limo, touring, coupe i cabrio ale juz

E90, E91, E92, E93 - limo, touring, coupe, cabrio

 

od nowej 7 (2008) zaczyna sie oznaczenie F01 i F02 (L) a pozniej F07 LSC i F10, F11 5 limo i touring

 

3- cyfrowe oznaczenie jest praktyczniejsze np. w systemach komputerowych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla Info:

E i F to numery poszczegolnych prototypow ktore weszly do produkcji - od E65 poszczegolne wersje maja swoje oznaczenia a nie tylko modele

jak np

E46 seria 3 limo, touring, coupe i cabrio ale juz

E90, E91, E92, E93 - limo, touring, coupe, cabrio

 

od nowej 7 (2008) zaczyna sie oznaczenie F01 i F02 (L) a pozniej F07 LSC i F10, F11 5 limo i touring

 

2- cyfrowe oznaczenie jest praktyczniejsze np. w systemach komputerowych itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.