Skocz do zawartości

Za mały otwór na piastę w feldze...


trapp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem felgę z właściwym rozstawem śrub ale za małym otworem na piastę - czy można rozwiercić felgę Do kogo się zwrócić z takim problemem. Jakie byłyby koszta przystosowania felg do samochodu i jakie konsekwencje pod względem bezpieczeństwa? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie polecał rozwiercania... i szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem żeby ktoś rozwiercał felgę:)

 

jak z za dużym otworem się kupi to nie ma problemu ale z za małym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 5 lat temu rozwiercalem fele z Audi do Forda bardzo minimalnie (nie wiecej niz 5-10mm) - aby fela tylko weszla na piaste - jezdzilem jakis rok - z tego co wiem obecny wlasciciel jezdzi na tych alusach do tej pory i wszystko jest OK. Mialem problem ze znalezieniem w swoich okolicach takiej tokarki zeby zlapac felge o rozmiarze 15`, ale jesli mieszkasz w Warszawie to kazdy tokarz powinien cos takiego zrobic za drobna oplata - jakies 5 min czasu na jedna felge - nie rozumie jak mogli Ci odpowiedziec "ze sie tym nie zajmuja" :duh:

 

Powiem szczerze w BMW juz bym takich kombinacji nie robil - ile mm roznicy na piascie ?? jaki rozmiar (wielkosc) tych felg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to tania i szybka operacja. W każdym mieście jest parę zakładów specjalizujących się w tym. Minus jest taki, że musisz zdjąć opony z kół.

Rozwieracanie delikatne otworu pod piatsę nie ma najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo. Koszty rzędu 10-20 zł od sztuki.

pzdr

http://img484.imageshack.us/img484/852/logo04cq1.jpg

BMW E39 525 TDS, BMW E10 2002' 1972

Ducati 900 Monster, KTM 520 EXC Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.