Skocz do zawartości

Dylemat... Dwa auta które wybrać?


power1685045559

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem auta i dziś zwątpiłem.

Otóż dane mi było podróżować z boku w Audi TT (2000r) 1.8T jakiś 250KM i teraz nie wiem co kupić do wyboru dwa auta w/w TT i BMW E46 330Ci.

330Ci bardziej mi się podoba, silniczek R6 3.0 malina stylistyka BMW też na +, Audi fajne ale to nie to samo.

Moje wątpliwości dotyczą osiągów obu aut. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję porównać oba takie auta.

Chodzi mi o przyśpieszanie do 100 i 200km/h i trochę o prędkość maksymalną. Dane katalogowe BMW znam seryjnej Audi TT 225KM też ale jak ma się taka 250KM do w/w BMW. Proszę o pomoc i sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi nie ma startu

Jak to nie ma startu?przeciez mam 4x4 to wlasnie powinien miec o wiele lepszy start niz bmw.Chyba ze kierowca nie ogarnial:)

 

Audi TT 1,8T (225km,280Nm) - 1395 kg

0-100km/h 6,4s

v max 243km/h

 

BMW 330Ci (231km,330Nm) - 1430kg

0-100km/h 6,5s

v max 250km/h

 

wiec nawet porownywalnie,ale naped 4x4 przy wyzszych predkosciach przeszkadza...(waga)

Wniosek:

Bierz BMW:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepsze 231KM wygenerowane przez 3 litry (jeszcze w dodatku BMW :twisted: ) niż 250KM z 1,8T :shock: nie dajmy się zwariować porównujemy 3litry do 1,8 które ma w dodatku więcej mocy :duh: o porównywaniu żywotności tych silników nie ma co chyba mówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi nie ma startu

Jak to nie ma startu?przeciez mam 4x4 to wlasnie powinien miec o wiele lepszy start niz bmw.Chyba ze kierowca nie ogarnial:)

 

Audi TT 1,8T (225km,280Nm) - 1395 kg

0-100km/h 6,4s

v max 243km/h

 

BMW 330Ci (231km,330Nm) - 1430kg

0-100km/h 6,5s

v max 250km/h

 

wiec nawet porownywalnie,ale naped 4x4 przy wyzszych predkosciach przeszkadza...(waga)

Wniosek:

Bierz BMW:)

 

Pozdrawiam

 

Też tak do tego podszedłem że osiągi tych aut są porównywalne ale Audi z miejsca będzie lepsze ale jak już BMW "złapie" przyczepność to odstawi TeTetke. Tak mi się wydaje w końcu 4x4 to większe opory toczenia i 6 cyl. lepsze niż 4 doładowane.

 

Odnośnie żywotności 1.8T słyszałem same dobre opinie od 2 kolegów pracujących w serwisie jeden w Radomiu drugi w Warszawie. Bardzo udany silnik.

 

Dziecka nie mam :8) :clap: ale faktycznie jeśli chodzi o miejsce z tyłu to katastrofa pojechać takim autem w góry to porażka max 2 osoby.

 

Jak ja mogłem mieć watpliwości. Poluje na 330Ci Yeeah!

 

Jakie wady posiadają te auta?Nie pytam o spalanie albo że twrde itepeitede. Chodzi mi o np. trzeszczące uszczelki w drzwiach kiepską skrzynie biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ałdi TT :mrgreen: przecież to porażka jako samochód, jak to mówił koleś który miał i TT i Mustanga Cabrio jedyny plus to, że niektóre baby to "majtki przez głowe ściągały". Sprzedał tak szybko jak kupił bo czuł się w tym jak półtora-pedała, a i problem był wykorzystać walory wizualne auta bo w środku ciasno. :twisted2: Znowu jeździ BMW :) A co do trakcji to w tym małym pierdzielu /TT/ można bardzo szybko wydachować, mały rozstaw osi, stosunkowo lekki do mocy. Nieee, daj cie spokój z takim czymś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również stałem pod podobnym dylematem TT, BMW czy inny samochód z tej półki. Wybrałem BMW i z czystym sumieniem mogę pogratulować sobie wyboru. Dziś wybrałbym tak samo.

Swoją 330 CI użytkuje prawie rok i oprócz materiałów eksploatacyjnych /olej, klocki itp./ wymieniłem tylko termostat. Obecnie zepsuł mi się również czujnik temperatury zewnętrznej. Do tej pory nie zauważyłem typowych bolączek tego modelu dlatego polecam serdecznie. Odnośnie wad to w moim wozie powyżej 130 km/h robi się głośno /nie wiem czy to wina uszczelek czy "ten model tak ma"/ a największą wadą jest to że po jakimś czasie 231 km to za mało i marzy się 343 km w BMW M ale to chyba problem większości kolegów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że BMW!!! Stary, ja nie zastanawiałbym się ani chwili!! BMW ma zna komity R6 i styl!! Nie wiem dlaczego przywiązujesz tak wielką wagę do ułamków sekund w przyśpieszeniu do 100 czy do 200 km/h. Przecież w praktyce ważniejsza jest elastyczność silnika niż dane producenta i w katalogach co do liczby KM czy też przyśpieszeń!! Zdecydowanie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wygłupiłem.. Zawsze chciałem RWD menual i prawdziwy silnik pod maską a nie suszarke :duh: :lol:

BMW to jedyne słuszne auto.

 

Koleg Kowal przemówił mi do rozsądku :D

 

Jakby wyjął tylne siedzenie (bo w audi też tak jakby go nie było) to całkiem możliwe ze przyspieszenie polepszyłoby się o to 0,1s.

 

:clap:

 

Ja również stałem pod podobnym dylematem TT, BMW czy inny samochód z tej półki. Wybrałem BMW i z czystym sumieniem mogę pogratulować sobie wyboru. Dziś wybrałbym tak samo.

Swoją 330 CI użytkuje prawie rok i oprócz materiałów eksploatacyjnych /olej, klocki itp./ wymieniłem tylko termostat. Obecnie zepsuł mi się również czujnik temperatury zewnętrznej. Do tej pory nie zauważyłem typowych bolączek tego modelu dlatego polecam serdecznie. Odnośnie wad to w moim wozie powyżej 130 km/h robi się głośno /nie wiem czy to wina uszczelek czy "ten model tak ma"/ a największą wadą jest to że po jakimś czasie 231 km to za mało i marzy się 343 km w BMW M ale to chyba problem większości kolegów na forum.

 

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, miałe podobny problem, ale już dokonałem słusznego wyboru. :8)

 

Ałdi TT przecież to porażka jako samochód, jak to mówił koleś który miał i TT i Mustanga Cabrio jedyny plus to, że niektóre baby to "majtki przez głowe ściągały". Sprzedał tak szybko jak kupił bo czuł się w tym jak półtora-pedała, a i problem był wykorzystać walory wizualne auta bo w środku ciasno. Znowu jeździ BMW A co do trakcji to w tym małym pierdzielu /TT/ można bardzo szybko wydachować, mały rozstaw osi, stosunkowo lekki do mocy. Nieee, daj cie spokój z takim czymś.

 

Rozbroił mnie ten człowiek :D

 

A czego spodziewasz się na tym forum? Że ci ktoś audi poleci?

Oczywiście ze bmw a jeśli nie bmw to przynajmniej jakieś tylnonapędowe auto z charakterem!

Swój człowiek rozumiemy się doskonale :clap:

 

Dzięki za rozwianie moich niepotrzebnych wątpliwości :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.