Skocz do zawartości

[E46] Podgrzewane lusterka jak wyłączyć


Mr. Bodek

Rekomendowane odpowiedzi

Hey!

 

Zauważyłem w moim aucie, że lusterka sa non stop podgrzewane. W moim poprzednim aucie (VW) moglem to wylaczyc. Czy jest taka sama opcja w bmw (320d)?

 

Pozdrawiam

 

Ps. Czy wymienia sie olej w skrzyni biegow (reczna) oraz w tylnym moscie, czy raczej to jest dozywotnio?

 

 

Ps.2. Mam ja od tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek jest na jednym przełączniku z podgrzewaniem tylnej szyby co do oleju w moście to powinno się zmienić przy 240tyś. co do skrzyni to nie wiem bo mam septoronic ale sądzę że się tylko dolewa.

Jeśli sie mylę co do skrzyni to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu, odnośnie wymiany oleju w moście. Przecież jest on "teoretycznie" bezobsługowy.. Jeśli nic nie cieknie to trzeba jeździć dalej. Hmm. To w końcu wymieniać ten olej? Jeśli tak to jaki?

 

Na castrol.pl zalecają do 330d SAF-XJ albo SAF-XO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowj jest napisane że olej w tylnym moście wymienić przy 240tyś.

Hm dziwne bo u mnie lusterka zaczynają grzać jak włączę ogrzewanie tylnej szyby, czyżby w kombi było inaczej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowj jest napisane że olej w tylnym moście wymienić przy 240tyś.

Hm dziwne bo u mnie lusterka zaczynają grzać jak włączę ogrzewanie tylnej szyby, czyżby w kombi było inaczej ??

 

To jaki olej w okońcu? :roll:

 

Hmm a z tym grzaniem sprawdzę jak to wygląda w sedanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste! Podgrzewanie lusterek jest polaczone z zaplonem czyli jak wlaczony zaplon to wlaczone podgrzewanie lusterek, a dokladniej mowiac pobieraja swoje zasilanie z "motorka" od ustawiania lusterek.

 

Czyli wszystko jest O.K.

 

Podgrzewanie tylniej szyby nie ma zadnego zwiazku z ogrzewaniem lusterk :nienie: !!!!

 

POZDRAWIAM

Bald Mein Wagen ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie lusterek w zimie ma za zadanie jak wiadomo odmrażanie a w lecie osuszanie z porannej rosy i deszczu. Niektóre modele mają odłaczane podgrzewanie w ten sposób ze ustawiamy przełącznik do regulacji lusterek prawe-lewe w pozycji srodkowej jeśli taka występuje.

 

A ten mechanik co się wypowiadał na temat oleju do E36 to niech idzie na przeszkolenie zanim komuś wleje ten sam do mostu i skrzyni i niech dowie się co to ATF i MTF oraz SAF-XO i SAF-XJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.