Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowicą-w Wawie-znajdę taniego mechanika?


Lady_BMW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

49% ?? ale chyba nie w warszawie??

niechetnie daja takie rabaty nawet starym i stałym klijenta.

kumpel ma warsztat, mial 20% i teraz ledwie dostal kolejne 8%

"a naprawde mnustwo gratow kupuje"

 

 

:twisted: POZDRO :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: zadzwon do inter cars i sie dowiedz.

w "I...C..." mam 20% znizki i jesli chcesz moge ci zalatwic.

albo napisz co potrzebujesz to ci ustale ceny.

mechanika tez mam taniego i solidnego "serwisuje u nigo swoje e-34 i jestem bardzo zadowolony"

i co wazne portwel na tym nie cierpi.. :twisted:

 

Czesc Roberto

Mam tez problem z uszczelka zadzwonie do IC i zapytam sie o czesci czy bedziesz tak mily i mi tez zalatwisz ze znizka??.

 

Pozdrawiam

 

MAC

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlasnie ze nie w warszawie

 

Witam Wladek500

 

Jakis czas temu dzwonilem w do ciebie w sprawie uszczelki pod glowica M50 poradziles mi zeby ja dociagnac nie zrobilem jeszcze tego ale wpadlo mi troche kasy wiec chyba wymienie sobie uszczelke i juz nie bede mial klopotu.

Znalazlem mechnika ktory wyjmie i zalozy glowice za 250 PLN + planowanie i ewentualna wymiana uszczelniaczy.

 

Pytanie moje czy przy przebiegu 97 tys jest sens wymiany uszczelniaczy, z tego co wiem to zeby splanowac glowice trzeba i tak je wyjac wiec moze lepiej zalozyc nowe i miec z glowy.

 

 

Czy jak nie wiem jaki mamm plyn w chodnicy to czy moge dolac troche glikolu??

 

 

Pozdrawiam

 

Maciek

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy jak nie wiem jaki mamm plyn w chodnicy to czy moge dolac troche glikolu??

Jak nie wiesz jaki masz płyn w chłodnicy to pewnie nie wiesz też kiedy był ostatni raz wymieniany. Proponuję żebyś go wymienił na nowy bo raz na 2 lata dobrze to zrobić. Kup oryginalny koncentrat np. na Narbutta w W-wie. Butelka 1.5 litra kosztuje cos koło 30-35 zł, a Tobie wystarczą 2 butelki. Resztę uzupełniasz wodą.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje czy przy przebiegu 97 tys jest sens wymiany uszczelniaczy, z tego co wiem to zeby splanowac glowice trzeba i tak je wyjac wiec moze lepiej zalozyc nowe i miec z glowy.

...

Pozdrawiam

 

Maciek

 

Uszczelniacze są po 3 PLN szt - więc nie ma sensu oszczędzać.. :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie marcina po 3 pln. a glikolu dolej. nie ma problemu to wszysktko sie miesza. ale ja bym proponował zmierzyc temp. zamarzania.

glowe dokrec i wszystko ustanie. po co ja zdejmowac??97 tys?? nie zdejmuj glowicy. szkoda kasy i pieniedzy.

tak jak ci mowilem, sa auta ze w nowych po 3 razy dokreca sie glowice.

ja bym sprawdził czy wszystko ok i dał sobie siana.

pozdro.

Edytowane przez waldek500
e39 3.0D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze są po 3 PLN szt - więc nie ma sensu oszczędzać.. :)

 

 

Witam dzwonilem zeczywiscie 3 PLn za uszczelniacze wiec wymienie.

 

 

Uszczelak dekiel zaworow to 105 PLN

Uszczelak pod glowice to 150PLN tylko ze koles mowil ze to jest do vanosa czy jest taka samoa?? jak w silniku bez vanosa??

Uszczelniacze zaworow 3x24 72 PLN

 

Wszystko razem 327 PLN

 

Czy ktos w wawie ma jakis upust w InterCars i pomoze mi taniej kupic te czesci?

 

Pozdrawiam

 

MAC

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielam zdanie marcina po 3 pln. a glikolu dolej. nie ma problemu to wszysktko sie miesza. ale ja bym proponował zmierzyc temp. zamarzania.

glowe dokrec i wszystko ustanie. po co ja zdejmowac??97 tys?? nie zdejmuj glowicy. szkoda kasy i pieniedzy.

tak jak ci mowilem, sa auta ze w nowych po 3 razy dokreca sie glowice.

ja bym sprawdził czy wszystko ok i dał sobie siana.

pozdro.

 

 

No wlasnie nie dokrecilem bo iney koles powiedzial ze to nie mam sensu bo uszczelak sie zgniecie i moze przez jakis czas byc dobrze a pozniej znowu bedzie leciec, kiedy on tak zrobil i bylo jeszcze gorzej.

Poza tym uszczelak pod deklem trzeba wymienic 105PLN + dokrecenie glowicy 50 PLN to juz 155 PLN wic prawie 1/4 kosztow i nikt mi nie da gwarancji ze bedzie dobrze

 

wiec chyba zrobie ta uszczelke ale chyba dopiero wtedy jak zmiesza mi sie woda z olejem.

Czy jak sie to stanie to nie naraze sie na dodatkowe koszta?

 

Pozdrawiam

 

MAC

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema mac 100..

 

nie ma sprawy, moge ci zalatwic. kiedy chcesz po te graty jechac??

bedzie cie to kosztowalo ok. 230/240 pln.

 

mi sie wlasnie zaczela mieszac. wole nie czekac, juz sie umowilem na przyszly tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Sorki że odkurzam temat, ale mam pytanie związane z tym wątkiem a nie chce zaczynać nowego. na silniku mam mały wyciek oleju, najpewniej jest to uszczelka pod głowicą. Ktoś z forum podjąłby się wymiany tego? jeśli tak to za ile? ewentualnie czy ktos kiedys to u kogos robil w jakims warsztacie i za ile? Prosilbym o info i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że odkurzam temat, ale mam pytanie związane z tym wątkiem a nie chce zaczynać nowego. na silniku mam mały wyciek oleju, najpewniej jest to uszczelka pod głowicą. Ktoś z forum podjąłby się wymiany tego? jeśli tak to za ile? ewentualnie czy ktos kiedys to u kogos robil w jakims warsztacie i za ile? Prosilbym o info i pozdrawiam!

Masz maly wyciek oleju, moze po prostu poci sie silnik i tyle ? Uszczelka moze byc calkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz maly wyciek oleju, moze po prostu poci sie silnik i tyle ? Uszczelka moze byc calkiem ok

 

wyciek oleju jest minimalny, silnik umylem i przygladalem sie z kad ten olej ucieka, wydaje mi sie ze spod uszczelki, poza tym tak samo wydaje sie mechanikom, ktorzy to widzieli. ale pewnosci nikt nie ma :)

silnik sie poci? tzn?!:) jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszac, od czasu do czasu dolac oleju i po sprawie :) no chyba ze masz kapuste na uszczelke (100pln) nowe sruby (100pln) i obrobke glowicy z robocizna (jakies 300-400) to rozbierz i juz po zlozeniu moze nie bedzie wycieku :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszac, od czasu do czasu dolac oleju i po sprawie :) no chyba ze masz kapuste na uszczelke (100pln) nowe sruby (100pln) i obrobke glowicy z robocizna (jakies 300-400) to rozbierz i juz po zlozeniu moze nie bedzie wycieku :D

 

masz racje, niby ten wyciek oleju nie ma nic wplywu, ale ja lubie jak u mnie w samochodzie wszystko gra, nic nie puka, nie wycieka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek oleju jest minimalny, silnik sie poci? tzn?!:) jak temu zaradzic?

Silnik sie poci, znaczy po prostu tyle, ze jest minimalny wyciek. Nie chodzi tu o pot przy pracy :lol:

Ja mam lekki wyciek spod dekla (przy jakims czujniku na srodku) i rozmawialem chyba z 10 osobami w tym mechanicy z aso. Kazdy z nich powiedzial mi zeby zupelnie sie nie przejmowac tym wyciekiem u mnie.

Od czasu do czasu sprawdzam korek wlewu od oleju i korek od chlodnicy. Odpukac nic tam sie nie gromadzi, zadna maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
To mi koledzy wczoraj poradzili zbyt optymistycznie...żaden termostat, żadne odpowietrzanie, to jednak uszczelka pod głowicą :cry:

W serwisie powiedzieli-2 tysiące(wraz z planowaniem głowicy-tak to się zwie,tak? I z zaworami...cholernie drogo, nie mam tyle...może ktoś zna dobrego mechanika, który policzył mu za tą robotę taniej? Kurcze, nawet się nią jeszcze nie zdążyłam nacieszyć, a już stoi :cry:

 

 

Witaj,

przechodziłem ostatnio wymianę uszczelki i obróbkę głowicy w moim 328i. Kosztowało mnie to trochę czasu, ale bez problemu można zmiejszyć koszt. Nie wiem dokładnie jaki masz silnik, ale... obróbka głowicy (tzn. zawory, uszczelniacze, spr.szczelności, planowanie kosztują ok.600zł, uszczelka 150zł, inne uszczelki bez kompletu ok.150zł. Komplet na górę silnika chyba ok. 400zł. Za robociznę (pod warunkiem że nie będzie komplikacji) można zapłacić ok. 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.