Skocz do zawartości

[E36] Strumienica zamiast katalizatora - co sądzicie?


msk_m

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu wyciołem kata i wstawiłem strumienice przez co becia zyskała trochę lepszą dynamikę.Wszystko było ok. do czasu gdy się ohajtałem.Teraz baba trzeszczy mi za uchem że jej hałas przeszkadza.Osobiście polecam taką zamiane .Mogą być problemy z przeglądem .Obudowę z kata przyspawaj do strumienicy.
BMW do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zapchany katalizator, to możes sobie tak podmienić, bo nowego kupować się nie opłaca, ale na zbytni przyrost mocy nie licz, a już an pewno nie będziesz miał większej mocy, niż seryjna

 

ten cały przyrost spowodowany jest odetkaniem układu wydechowego, blokowanego przez zapchany katalizator

 

poza tym, to tzw. tuning psychologiczny

 

jak masz sprawnego kata, to zdecydowanie nie warto

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem mojej E36 i prawdę mówiąc to jeszcze nie wiem w jakim stanie jest mój katalizator.

Więc powiedzcie po czym można poznać, że niezbyt spełnia swoją funkcję prawidłowo?

http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz strumienice to bedzie wył głośniej i cholernie będzie wałiło spalinami za autem. Wiem bo sam mialem juz tak zrobiona podmianke. Moim zdaniem jak kat OK to nie wrzucac strumienicy. Pozatym dla mnie warkot przy strumienicy przypominal mi odglos poloneza wiec wywalilem. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak-autko kupiłem pewnej pięknej niedzieli a w poniedziałek rano wyciąłem kata :twisted: i jest ok.Autko nabrało troszkę bardziej rasowego dzwięku .Na razie nie mam w miejscu kata strumienicy ale moze jeszcze w tym tygodniu będzie-jka zamontuje to napiszę jak sie zmienił dżwięk i czy to w ogóle coś dało.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba katalizator mam wporządku... choć nie bardzo wiem jak to sprawdzić :?

Narazie daruję sobie wymianę. Miałem E30 320i i całkiem rasowo chodziło, dlatego teraz pojeżdżę sobie trochę w ciszy...

Dzięki za podpowiedzi.

http://img253.imageshack.us/img253/2586/bokxk5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba katalizator mam wporządku... choć nie bardzo wiem jak to sprawdzić

 

Analiza spalin powie ci o stanie katalizatora.

 

A dla zwolenników jazdy bez katalizatora, polecam zainteresowanie się zasadą działania katalizatora, po przeróbce elektroniki(tak aby nie była podawana zbyt bogata mieszanka czego wymaga katalizator) można zaoszczędzić ok. 1l/100 i nie będzie czuć spalin z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

milas

A dla zwolenników jazdy bez katalizatora, polecam zainteresowanie się zasadą działania katalizatora, po przeróbce elektroniki(tak aby nie była podawana zbyt bogata mieszanka czego wymaga katalizator) można zaoszczędzić ok. 1l/100 i nie będzie czuć spalin z wydechu.

 

jeszcze jak nam powiesz jak e36 sprawdza czy ma w ogóle katalizator to bedzie bajka ;) masz tam w którymś silniku sondy za katalizatorem ? ano nie masz. A skoro nie masz to auto nawet nie wie czy ma katalizator czy go nie ma. Nowsze m52 po technicznych poprawkach mają już 4 sondy ale one tylko e39 i e46. np. m52b28tu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7fcac29c45a58419b2e534cac3d5

 

Co myslicie o takim rozwiazaniu i czy zamiana na cos takiego nie wplywa zle na nasz samochod? Ktos by sie wypowiedzial z kolegow?

Mam tak wspawaną strumiennice w 318is wcześniej zamiast kata była wstawiona zwykła rurka, efektem czego przy 2,5- 3tyś/obr wpadał w rezonans jak w polonezie, a teraz jest w porządku.

Najlepiej było by wybebeszyć ori kata i zaspawać puszkę.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jestem po wizycie w warsztacie ktory sie takimi operacjami zajmuje na miejscu koszt 240zł, dodatkowo musialem dac 40zł za dodatkowe kolanko, ktore wyszlo podczas ogledzin jak by to zrobic i wszystko smiga jak ta lala, takze polecam takie rozwiazanie, napewno duzo tansze nic zakup i montaz katalizatora. Wlasnie wczesniej jakis mondziol wspawal tam zwykle rurke zamiast kata i to samo ponad 2,5k obrotow ryk, a teraz chodzi jak nowka sztuka i nie chodzi glosniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiać mi się chce z takiego "tuningu". Wycięcie kata nie ma nic wspólnego z lepszą dynamiką, fakt, że kiedyś w katalogach nowych BMW można bylo wybrać wersję z katem lub bez i wersja bez kata miała nieznacznie większą moc nie znaczy, że wycięcie kata cokolwiek daje. Układ wydechowy to precyzyjna część konstruowana i liczona przez sztab ludzi i jakiekolwiek ingerencje powinny opierać się o dedykowane układy które są liczone i projektowane dla konkretnego auta. W moim aucie jakiś miglanc wyciął kiedyś kata- wymieniłem cały układ na oryginalny z katem i jest gitara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.