Skocz do zawartości

[E39] Problem z wtryskami i odpalaniem 530d 99r.


larry919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto zakupił pare miesięcy temu mój tata z niemiec z przebiegiem 195 tys. silnik 3.0 diesel 184 km i spisywał się świetnie dopóki przestał odpalać- raz odpalił raz nie. Pojechał do kilku mechaników-diagnoza: 2 wtryski do wymiany, choć gwarancji nie dają bo powinno się wymienić wszystkie. Wszystko wrociło do normy aż kilka dni temu, zaledwie miesiąc po naprawie znowu to samo, auto nie mogło odpalić pod sklepem.

Zastanawiam się czy owy mechanik napewno wymienił te wtryski czy tylko ich nie przeczyscil? Czy możliwe jest, że poszły pozostałe? Czy podłączenie pod komputer w serwisie wykaże ile i które wtryskiwacze są uszkodzone? Proszę o wszelką podpowiedź, jestem nowicjuszem na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem z wlasnego doswiadczenia. Mialem walniety jeden wtrysk i samochod normalnie odpalal z tym ze nierowno pracowal silnik. I wcale nie musialem wymieniac wszystkich wtryskow. Co lepsze wymienilem tylko rozpylacz (koncowka wtrysku ok. 30% wartosci nowego wtrysku) i teraz wszystko jest OK. Wiec uwazam ze mechaniory Was naciagnely/chcialy naciagnac (nie napisales czy wymieniles wszystkie wtryski czy nie) na wymiane wtryskow bo sa drogie. Proponuje znalezc najpierw serwis ktory specjalizuje sie w BMW i dieslach a najlepiej jakby mieli doswiadczenie w ukladach wtryskowych. No i komputer to podstawa - od tego bym zaczal sprawdzanie autka. Ale nie jestem przekonany czy on tak dokladnie pokazuje ktory wtrysk pada/padl. Poszukaj albo popytaj na forum ludzi z twoich okolic a napewno Ci pomoga. Napewno jest ktos kto juz przerabial podobny problem ze swoim autem albo da Ci namiary na dobry warsztat.

 

Pozdrawiam

 

Szwed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Częstochowy. Ojciec wymienił 2 wtryski za 650 zł sztuka w sumie dał 1400 zł z robocizną. Najgorsze, że niedopilnował czy wymieniono je na nowe czy używane, nie wziął nawet tych starych, tak zaufał mechanikowi mimo, iż był tam pierwszy raz. Niewiadomo na dobrą sprawę czy tylko nie wyczyścił tych starych a teraz sprawa powraca. Był w serwisie, który niby specjalizuje się w bmw, ale gdzieś czytałem że te małe serwisy nie mają tak dokładnych komuterów jak autoryzowana stacja bmw i nie wszystko wykryją. Czy lepiej wyłożyć troche więcej kasy na takie badanie i mając pewność co szwankuje dopiero jechać na wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jeden nowy wtrysk w Boschu kosztuje 1308 zł i pewnie tyle samo kosztuje w BMW. Wiec jestem niemal pewnien ze nie masz nowych wtryskow. No niestety w takim kraju zyjemy ze nie mozna nikomu ufac a juz mechaniorom ja nie ufam w szczegolnosci. Moze rzeczywiscie najlepiej byloby podjechac do autoryzowanego serwisu BMW i sprawdzic autko na ich kompie skoro jest lepszy niz w pozostalych serwisach. Ale z tego co wiem to moga sobie slono za to zyczyc a przy okazji znajda Ci jeszcze pare innych usterek extra :) Mysle ze mozesz tez znalezc na stronie Boscha serwis w twojej okolicy. Oni musza miec i komputer i odpowiednie czesci.

http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z odpalaniem nie koniecznie musi sie wiazac z uszkodzeniem wtryskiwaczy. Ja spotkalem sie osobiscie z uszkodzeniem dosc blachym jakim byl brak dobrego kontaktu na pompie paliwa tej pod fotelem kierowcy (pod podloga) Jesli sie ja zatrzyma nie dochodzi paliwo do silnika co uniemoliwia uuchomienie. Dobrze jest skontrolowac czy dochodzi paliwo.

Drugi przypadek

pekniecie przewodu paliwowego w zbiorniku paliwa. Gdzie uklad paliwowy zasysal powietrze i unieruchamial silnik.

Trzeci przypadek

to problem z zasilaniem w prad lecz ta usterka wystepuje TYLKO chwilowo i po odczekaniu jest mozliwe uruchomienie

 

jak by co sluze swoim doswiadzeniem

Andrzej

 

501 38 37 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie ma czego takiego jak tanszy zamiennik wtrysku - sa dwa rodzaje albo z BMW albo z Boscha - oba kosztuja ok 1300 zł. Ale tak jak pisze kolega to nie musza byc wtryski. Tam jest tak duzo rzeczy pod maska ktore moga sie zepsuc ... :)

Nie licz na to ze ktos Ci zdiagnozuje twoja ustarke przez internet. Tutaj mozesz tylko znalezc posty ludzi ktorzy byc moze mieli podobne przypadki. Ale wierz mi, wiem to z doswiadczenia, efekt moze byc jeden a przyczyn 10. Mozesz sobie te przypadki wynotowac i ewentualnie sprawdzac po kolei ale to chyba nie warto. Naprawde musisz udac sie do pozadnego warsztatu, ktory bezblednie Ci to zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Niedługo wybieram się do warsztatu, żeby zdiagnozować przyczynę. Wiem, że przyczyn może być wiele, ale na 90% jestem przekonany, że to wtryski bo objawy są identyczne jak ostatnio padły mi 2 wtryski. Mechanik mi powiedział, że nie może mi zagwarantować, że to się znowu nie zepsuje, bo powinienem wymienić wszystkie 6 wtrysków. Zapewniał mnie, że w serwisie bmw wymienili by wszystkie wtryski za około 8 tys. zł. Dowiedziałem się, że ten warsztat co był w nim ojciec to porządny warsztat, który zajmuje siętylko bmw i to już od wielu lat, więc jadę tam spowrotem. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy ktos czasem nie pisal, ze 530d nie odpalala przez walniety czujnik walu, czy cos takiego? to tak moze do listy ewentualnych przyczyn awarii

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen wtrysków, to do Sprintera kosztują ileś tam tysięcy komplet, a my kupiliśmy nowe za 2400zł komplet 4szt, tylko bez faktury, wszystko nowe oryginlane, nie wiem skąd ludzie to biorą, osoba u której kupowaliśmy miała również wtryski do innych aut.

Pozdrawiam.

http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi padł wtrysk rozprowadzający. Jego koszt w Boshu to 845zł a w BMW 1070zł. Dolegliwością było że szarpał mi co chwile i gasł. Lary jak dlamnie to najlepsze są serwisy Bosha tam od reki zlokalizowali mi winę i w ciągu dwóch godzin mogłem jechać dalej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
tak jak pisalo inni - upewnij sie ze to wtryski - jakie masz dokladnie objawy - ja juz przerabialem sytuacje z nieodpaleniem silnika i winowajca byl czujnik walka .

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.