Skocz do zawartości

Zapach benzyny... POMOCY!!!


mike666

Rekomendowane odpowiedzi

:cry2: takiego przypadku nie mogłem znaleźć nigdzie na forum...

 

sytuacja wygląda następująco: podczas jazdy przy przekroczeniu prędkości 50 km/h i otwartym okienku nagle pojawia się wyraźny zapach benzyny w kabinie. Gdy jadę wolniej to nic nie czuć, to samo gdy stoję też nic nie czuć.

W momencie kiedy jadę szybciej wali wachą :mad2:

 

Powiem tyle że mam nieszczelność na łączeniu kata z wydechem od strony wlotu. Ale czy to ma znaczenie :worried:

 

Nie wiem co jest i dlaczego akurat przy większych prędkościach. POMOCY!!

 

Nie wiem od czego zacząć. Z góry dzięki za sensowne porady :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy napewno czujesz paliwo? :) (tak dla scislosci)

2. Jestes pewien, ze masz szczelne przewody doprowadzajace paliwo, szczegolnie pod maska? Nic Ci nie kapie jak chwile stoi?

3. Jak stoisz i chwile go "pogarujesz" w miejscu wystepuje ten sam efekt? Nic nie kapie?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy napewno czujesz paliwo? Smile (tak dla scislosci)

 

:duh:

kurde może nie znam się jakoś wybitnie na mechaniorstwie , ale jak pachnie benzynka, to raczej wiem.

 

Dobra, to zacznę od usunięcia nieszczelności z wydechu... zobaczymy co dalej będzie. Mam nedzieję że pomoże.

 

Co do kapania czegokolwiek to niezauważyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak Quake tyle że tylko podczas jazdy czuć benzyną...

też się nad okolicami wtrysków zastanawiałem i po przejażdżce podniosłem machę (nadal na odpalonym silniku) i nic tam nie czułem... poprostu zapach silnika, więc wtryski odpadają tak myślę...

 

zapach czuć zdecydowanie podczas jazdy i tylko przy otwartych oknach, ewentualnie szyber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem tak samo. Jak otwierałem okno to waliło benzyną, że aż nie szło jechać.

Nie wiem jak jest w BMW ale pod tylną kanapą miałem otwór gdzie była zamontowana pompa paliwa. Była ona przymocowana takim kółkiem do zbiornika. Po wyjęciu pompy między zbiornikiem a nią była gumowa uszczelka która była cała usyfiona. Przeczyściłem ją dobrze dokręciłem mocowanie pompy paliwa i przestało śmierdzieć.

Wydaje mi się że gdy wiatr wlatuje do auta to wydmuchuje z pod tyłu powietrze i dlatego czuć było benzynę. Sprawdź, to nic nie kosztuje.

 

Być może masz jakąś nieszczelność w tym mocowaniu i opary lecą do kabiny.

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry2: takiego przypadku nie mogłem znaleźć nigdzie na forum...

 

sytuacja wygląda następująco: podczas jazdy przy przekroczeniu prędkości 50 km/h i otwartym okienku nagle pojawia się wyraźny zapach benzyny w kabinie. Gdy jadę wolniej to nic nie czuć, to samo gdy stoję też nic nie czuć.

W momencie kiedy jadę szybciej wali wachą :mad2:

 

Powiem tyle że mam nieszczelność na łączeniu kata z wydechem od strony wlotu. Ale czy to ma znaczenie :worried:

 

Nie wiem co jest i dlaczego akurat przy większych prędkościach. POMOCY!!

 

Nie wiem od czego zacząć. Z góry dzięki za sensowne porady :modlitwa:

 

 

 

Mi też strasznie śmierdziało benzyną w środku i jak otworzyłem maske zaraz po zatrzymanu się.

Okazało się że miałem przetarty wężyk doprowadzający benzyne do listwy wtryskowej.

Jedz do dobrego mechanika i napewno to wykryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piterek303 czytaj dokładnie posty powyżej...

pisałem że gdy otworzę machę to nic nie czuć...

 

tylko w czasie jazdy i tylko z otwartym oknem

 

zielarz próbowałeś już coś z tym zrobić?? a tak poza tym ile ci pali??

 

bo u mnie dodatkowo występuje podwyższony poziom apetytu na paliwo i nie wiem czasami czy przez tą dziurę sonda nie dostaje złych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
piterek303 czytaj dokładnie posty powyżej...

pisałem że gdy otworzę machę to nic nie czuć...

 

tylko w czasie jazdy i tylko z otwartym oknem

 

zielarz próbowałeś już coś z tym zrobić?? a tak poza tym ile ci pali??

 

bo u mnie dodatkowo występuje podwyższony poziom apetytu na paliwo i nie wiem czasami czy przez tą dziurę sonda nie dostaje złych danych.

 

odgrzeje watek, bo mialem baardzo podobna sytuacje... mianowicie, kiedy mialem otwarty obieg klimy, zdarzylo sie, ze poczulem w srodku auta wyrazny zapach benzyny... otwieralem maske i nic... nie dawalo mi to spokoju, bo pojawialo sie od czasu do czasu. W koncy kiedys sie wkurzylem i zaczalem szukac. Co sie okazalo? :)

 

Poluzowaly sie opaski na przewodzie do listwy. Tak normalnie to jest sucho, poniewaz wyciek pojawial sie kiedy przewod sie ruszal. Jak samochod stal to nic sie nie dzialo. Jak go mocniej nacisnalem, pojawial sie deeelikatny wyciek, ktory doslownie po 1-2 sekundach wysychal.

Dokrecone opaski i wszystko gra :). A poza tym zorientowalem sie, ze jest cos nie tak, jak zaczal mi palic 15l na setke...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem odgrzać bo: u mnie zaczelo walic paliwem , nieszczelnosci w wydechu raczej brak zapach dostaje sie do kabiny przez nawiew a jak podniose maske to wali niesamowicie !!! pojechale do mechanika wymienil mi 2 gumowe wezyki ze niby dziurawe faktycznie cos tam sie lalo jak sam szukalem niby wszystko ok ale smierdzi dalej ! nie za kazdym razem raz na jakis czas poradzcie cos bo juz nie moge :-( moje BMW to e36 m40b18

dodam tylko ze ciezko zlokazlizowac bo ten zapach czuc z pod samochodu w srodu i z pod maski wiec nie moge ustalic dokladnie skad on sie wydobywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Stwierdziłem że ni będę zakładać nowego tematu, tylko napisze tutaj.


Po zalaniu do pełna mam ten sam problem ze czuć opary benzyny. Pod maską nic nie czuć, czasem z tyłu auta ze storny wydechu no i w kabinie. Zapach nie leci z nawiewów więc pewnie kanapa albo - czy jest inne newralgiczne miejsce?


Sprawdziłem pod kanapa. Pod kanapa fizycznie nie widać żadnej nieszczelności. Rozumiem że miejsce gdzie może się ulatniać to dekielek pompy paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem kanapę i pod dekielkiem przykrywającym pompę zastałem syf i rudą:

IMG20210917094957.jpg

Uszczelka od dekla rzeczywiście była styrana przez m.in rudą szmate. Aczkolwiek nie sądzę aby tamtędy coś mogło się ulatniać ponieważ pierścień od pompy strasznie mocno ją trzymał.

Odkręciłem nakrętkę od pompy (strasznie ciężko szła) i uszczelka wygląda tak:

IMG20210917101530.jpg

Według mnie nic jej nie jest. Trochę ją przczyscilem dookoła i założyłem z powrotem.


Pytanie mam czy tutaj powinien być prześwit na zewnątrz? Tam gdzie niebieski wąż schodzi w dół? Bo wydaje mi się to trochę dziwne że tak jest.

IMG20210917102815.jpg


Zaleje teraz auto do pełna i zobaczę czy czyszczenie tej uszczelki coś dało czy jednak to nie jest przyczyna.


Przy okazji zeszlifowalem rudą z dekielka i blachy przy mocowaniu pompy i to zabezpiecze i pomaluje. Uszczelkę dobiore pod wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na full i widzę że paliwo pojawia się na zewnątrz pompy wokół jej "kołnierza". Uszczelkę wyjmowałem i wyglądała na dobrą, nakrętka też jest mocno dokręcona. Jest szansa żeby tamtędy uciekało paliwo (przez tą uszczelkę i gwint)?


Mówię o nieszczelności poprzez pkt 4 i 5. Innej uszczelki tam nie ma.

ngcb2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.