Skocz do zawartości

Czy musze wymieniac osuszacz klimatyzacji


szkot107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakis czas nie miałem chłodnicy klimatyzacji i teraz mam poskładane wszysko i tylko musze nabic klimatyzacje. I pytanie do was czy musze zmienic osuszacz czy moze zostac ten stary chłodnicy nie było jakies pół roku i przewody nie były zatkane.Jakie czynnosci trzeba wykonac aby po napełnieniu klimatyzacja działała dobrze.Dziekuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czynnosci trzeba wykonac aby po napełnieniu klimatyzacja działała dobrze.Dziekuje za podpowiedzi

Osuszacz jest czescia jak kazdy inny filtr w samochodzie. Oczywiscie nie zaszkodzi go wymienic. W Twoim przypadku wazniejszy jednak bedzie dobry warsztat, ktory powinien auto podlaczyc do sprzetu na dosc dlugo, celem dokladnego oczyszczenia ukladu. U mnie w poprzednim aucie po rozszczelnieniu ukladu sprawdzili szczelnosc, a nastepnie podlaczyli na ok. 50-60 min. na 'oczyszzcenie ukladu' a pozniej oczywiscie napelniono od nowa caly uklad gazem i olejem.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niestety filtr-osuszacz jest do wymiany jeśli używałeś auta z rozszczelnionym układem A/C, i nie ma co się łudzić że można go wyczyścić czy wypłukać. :idea: Nowy filtr-osuszacz wystarczy pozostawić otwarty na 30 minut aby uległ uszkodzeniu. W ekstremalnych sytuacjach zanieczyszczenia filtra blokuje on przepływ czynnika roboczego, co oczywiście powoduje nieprawidłową pracę układu lub jej brak.

 

...warto dodać iż są dwa rodzaje filtra powyżej opisana sytuacja występuje w filtrach w których wilgoć absorbuje olej którym jest on napełniony, w drugim rozwiązaniu (nowsze pojazdy po 01 ->), zanieczyszczenie filtra nie powoduje przerwania pracy układu A/C (nie zapycha go), więc układ działa "poprawnie" lecz filtr nie spełnia swojego zadania co powoduje spadek wydajności klimatyzacji oraz uszkodzenia jej części.

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Można dostać zamienniki i wcale nie są drogie.

Polecam znaleźć sobie numer oryginalny osuszacza i popytać w hurtowniach motoryzacyjnych (IC czy FOTA).

Do mojej E36 taki osuszacz oscyluje w granicach 200-250zł w detalu.

I z tego co pamiętam większość jest wypełniona higroskopijnym granulatem, który ma określoną zdolność absorpcji wilgoci.

 

Pozdro

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Części do układów klimatyzacji można kupić w firmie WEBASTO Petemar - Łomianki pod Warszawą (Nowe oczywiście), z używkami to śliska sprawa...

Osuszacz jeśli pozostanie otwarty ulega uszkodzeniu (czasem wystarczy 30 min), tj. jego zawartość wchłania wilgoć z powietrza i ulega zanieczyszczeniu - nie da się tego wyczyścić (najczęściej jest to olej absorbujący wilgoć, nie mylić z olejem smarującym układ A/C). Okazuje się że kupujemy część za 160-200zł która jest nie sprawna...

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Części do układów klimatyzacji można kupić w firmie WEBASTO Petemar - Łomianki pod Warszawą (Nowe oczywiście), z używkami to śliska sprawa...

Osuszacz jeśli pozostanie otwarty ulega uszkodzeniu (czasem wystarczy 30 min), tj. jego zawartość wchłania wilgoć z powietrza i ulega zanieczyszczeniu - nie da się tego wyczyścić (najczęściej jest to olej absorbujący wilgoć, nie mylić z olejem smarującym układ A/C). Okazuje się że kupujemy część za 160-200zł która jest nie sprawna...

Dzięki za namiar :cool2: Sprawdzę.

Oczywiście nie mam zamiaru kupować używki - mija się z celem.

Ale nie mam zamiaru też kupować takiego za 500zł raczej...

Szkot107 pisał o zamienniku za 160zł - wydedukowałem, że nowym :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części do układów klimatyzacji można kupić w firmie WEBASTO Petemar - Łomianki pod Warszawą (Nowe oczywiście), z używkami to śliska sprawa...

Osuszacz jeśli pozostanie otwarty ulega uszkodzeniu (czasem wystarczy 30 min), tj. jego zawartość wchłania wilgoć z powietrza i ulega zanieczyszczeniu - nie da się tego wyczyścić (najczęściej jest to olej absorbujący wilgoć, nie mylić z olejem smarującym układ A/C). Okazuje się że kupujemy część za 160-200zł która jest nie sprawna...

Dzięki za namiar :cool2: Sprawdzę.

Oczywiście nie mam zamiaru kupować używki - mija się z celem.

Ale nie mam zamiaru też kupować takiego za 500zł raczej...

Szkot107 pisał o zamienniku za 160zł - wydedukowałem, że nowym :wink:

Nowy zamiennik w Warszawie w sklepie kosztuje w detalu 146,40 złotych polskich z VAT-em!!! , więc po cholerę pchać się w używany osuszacz który z pewnością będzie zepsuty??? I na pewno będzie kosztował podobne pieniądze....
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nowy zamiennik w Warszawie w sklepie kosztuje w detalu 146,40 złotych polskich z VAT-em!!! , więc po cholerę pchać się w używany osuszacz który z pewnością będzie zepsuty??? I na pewno będzie kosztował podobne pieniądze....

No przeca piszę, że nowy ma być :wink:

Masz może namiar na ten sklep ?

W intercarsie mają, po zniżkach Helli za 220zł.

 

SN3 - dzięki za namiar.

Wesbasto z Łomianek już nie prowadzi detalu, ale robi to dla nich jakiś dystrybutor (Marpeto Polska, http://www.marpeto.com.pl tel. do nich 732-12-00 jakby co). Mają jakiś osuszacz firmy Waeco w cenie 21euro netto :wink:

Ale musiałbym się bujnąć do Łomianek. Za bardzo czasu nie mam.

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
SN3 - dzięki za namiar.

Wesbasto z Łomianek już nie prowadzi detalu, ale robi to dla nich jakiś dystrybutor (Marpeto Polska, http://www.marpeto.com.pl tel. do nich 732-12-00 jakby co). Mają jakiś osuszacz firmy Waeco w cenie 21euro netto :wink:

Ale musiałbym się bujnąć do Łomianek. Za bardzo czasu nie mam.

Kupiony, zamontowany, działa :wink:

Kosztował 98 zł brutto, a że jakiś Pan pracujący w tej firmie mieszka w tym samym mieście co ja, to wracając do domu przywiózł mi go, więc koszty przesyłki 0zł :cool2:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
jak stoisz przed maska to polewej stronie masz osuszacz na dole przy kole pasarzera a odkrecic go to mistrzostwo swiata . ja prubowalem sam raz to zrobic i polamalem ten plastikowy czujnik nad nim koszt nowego jakies 700pln wiec skleilem na poxiline i dziala :) a z wymiana pojechalem juz do serwisu za 50 zl wymienili mi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoisz przed maska to polewej stronie masz osuszacz na dole przy kole pasarzera a odkrecic go to mistrzostwo swiata . ja prubowalem sam raz to zrobic i polamalem ten plastikowy czujnik nad nim koszt nowego jakies 700pln wiec skleilem na poxiline i dziala :) a z wymiana pojechalem juz do serwisu za 50 zl wymienili mi :)

 

Z TIS'a z orientowałem się że temat jest karkołomny w demontażu http://img696.imageshack.us/img696/4401/osuszaczwymiana.jpg i też się boję czy czegoś nie urwą. Zastanawiam się czy w ogóle wymieniać osuszacz skoro klima ok, w ASO usłyszałem że się go nie wymienia :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem pomiar temp. przy kratce nawiewowej. Wyjechałem z garażu który jest pod domem ( temp. +10 st. c.). 6 min stałem na słońcu i termometr podał temp. +4 st. Na zew. temp. +24 st. c. Chyba jest ok, prawda? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest ok. Nie masz się co doszukiwać problemów. Ja widzę, że nie trudno o hipochondrię na forum ;)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
GR, przy wymianie osuszacza trzeba zdemontować "pół samochodu", czy jest łatwo dostępny, bo nie widzę osuszacza po otwarciu maski?

Wymieniałem w E36, a tam mam tylko 2/3 silnika :mrgreen: więc dostęp jest normalnie z góry ;)

W 330i nie zwracałem uwagi.

 

Przed chwilą zrobiłem pomiar temp. przy kratce nawiewowej. Wyjechałem z garażu który jest pod domem ( temp. +10 st. c.). 6 min stałem na słońcu i termometr podał temp. +4 st. Na zew. temp. +24 st. c. Chyba jest ok, prawda? :roll:

zent - ja Cię proszę, weź Ty się uspokój w końcu :mrgreen: :mrgreen: zaraz BaX będzie się o wymianę pytał :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.