Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki Dieslowskie jak dla mnie odpadają, i tak założę gaz ;). Większy litraż tez raczej w grę nie wchodzi. Większe spalanie, droższy serwis.

 

Najbardziej mi zależy, żeby bunia nie była bolesnym uderzeniem w moje finanse. Nie kupuję jej by upalać kapora, zrywać asfalt, deptać do odciny i tuningować tylko dbać i ekonomicznie (choć ciężko mówić o ekonomi w przypadku E38 :D ), wygodnie i z klasą przemierzać kilometry przez jak najdłuższy czas bez awarii :) Ot takie moje marzenie. Póki co (oczywiście na zdjęciach) najlepiej prezentuje się 728i, które podałem w linku w moim poprzednim poście. Nie chciałbym po prostu, żeby każdorazowo u mechanika zostawiać 1500zł i odwiedzać go średnio raz na dwa miesiące. Jeżeli przy pensji 4 tyś. nie stać mnie na E38 to mnie uświadomcie, nawet jeżeli jest to bolesna prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Silniki Dieslowskie jak dla mnie odpadają, i tak założę gaz ;). Większy litraż tez raczej w grę nie wchodzi. Większe spalanie, droższy serwis.

 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :P

 

przy budżecie 17-20 k nie powinno być problemu ze znalezieniem ładnego egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno kupnem, na to mam odpowiednią kwotę. Chodzi o koszt utrzymania :D

 

Średnie ceny cześci możesz sprawdzić na allegro, wybieraj lepsze cześci takie jak Lemforder, Sachs lub bilstein itp. bo nie opłaca się oszczędzać, wszystko zalezy od tego w jakim stanie kupisz samochód ale na start zawsze lepiej przygotować 2-3 tyś. zł za olej i filtry wychodzi ok. 400 zł. Jezeli się zdecydujesz najdroższym elementem będzie skrzynia biegów (w przypdku automata) ja planuje przeznczyć na utrzymanie E38 średnio ok. 400 zł miesięcznie (czyli 5 k zł rocznie przy przebiegu ok 18-20k na rok) w przypadku E65 z V8 wychodziło 1000 zł :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł plus drugie tyle za paliwo :D

 

zależy ile km, i czy wsadzisz instalacje z jadem kapuścianym :P, dobra instalacja to ok. 3600, zależy jak jeździsz i w jakim terenie

 

serwis ok. 400 zł

załóżmy, że robisz ok. 1200 km miesięcznie

benzyna 4.45 (spalanie 13l) = 695 zł > łącznie jest 1095 zł

gaz 2.07 (spalanie 14 l) = 350 zł + ok. 50 benzyna = 400 zł > łącznie jest 800 zł

to wszystko w bardzo dużym uproszczeniu, może być tak, że w pierszym roku wydasz więcej na samchód a w latach kolejnych mniej.

Spotkałem się z opinią, żeby koszt samochodu i paliwa nie powinien przekraczać 10% zarobków, ale wiadomo, że w przypadku pasjonatów jest trochę inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margoth po fotkach to fajne autko znalazłeś :)

Same felgi ( bardzo fajne ) to ze 3,5 do 4 tysi, to chyba kuta 18-tka.

Ja gdzieś cenię sobie bardziej komfort i jeżdżę na 16-tkach ale.......... :)

Jeśli pod maską wszystko będzie grało jak w zegarku to i spalanie mocno Cię zaskoczy :)

Swoją obskoczyłem latem chorwację, nowe stały na poboczach a "królowa" :) pędziła dostojnie mino wieku i gorąca.

Ponad 1200 w jedną stronę ale chciało by się jeszcze, jazda tym autem to przyjemność a nie tylko przykry obowiązek gdzie trzeba się przemieścić z punku A do punktu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam w ****

Wyszło ostatnio 14.4, poprzednio 14.8.

Luzik.

Audi A8 z 4.2 V8 pali 1,5 litra mniej -0 wielkie mi halo.

A po mieście pewnie i ze 25 wyjdzie lekko.

Na razie wsio OK, dzisiaj jadę ogarniać wnętrze, bo trochę zmęczone jest.

Zalałem Motula 5w40 - nie wiem jaki olej był poprzednio, ale zrobiłem już 500km i stan jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, tak jak w temacie moje zapytanie odnośnie e38. Wcześniej jeździłem e46 1.8i, aktualnie planuje sprzedać a4 b6 1.9tdi i kupić e38(tak tak powrót do bmw audi jest hmm monotonne). Od dzieciństwa marzyłem o tym aucie i chce spełnić swoje marzenie. Teraz wybór silnika 728i a może 730d? Myślałem również o v8 3.5 ale koszty na pewno są dużo większe niż w r6. Nie ukrywam będę szukał oszczędności i jeśli bym kupił 2.8 chciałbym ją zagazować. Demona prędkości nie szukam ani wozu do upalania pod remizą, po prostu normalna codzienna jazda. Miesięcznie robie hmm około tysiąca kilometrów weekendami 200km i od czasu do czasu po mieście. Jeśli będę szukał zdecyduje się już na wybrany silnik na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy w moim budżecie +-20k kupie coś ciekawego? Odnośnie e38 jestem zielony i z racji mojego wieku. Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dostępnych ogłoszeń ta wygląda obiecująco, samemu chciałem jechać ją zobaczyć ale udało mi się znaleźć poliftowego manuala

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-bmw-e38-728i-potwierdzony-przebieg-ID6yVOfd.html#7ae4ebfc7d

 

na początku była wystawiona za ok 19, jeżeli stan faktyczny zgodny z treścią to jest okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem zainteresowany kupnem E38 728i i znalazłem taki egzemplarz w pobliżu mojej miejscowości czy ktoś coś może o nim wie, albo jest w stanie coś podpowiedzieć?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-bmw-728i-bardzo-zadbane-nie-wymaga-wkladu-lpg-ID6zhn71.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam chłopaki może doradzicie mi niedawno moja bmw e38 1995 r 3.0 v8 została skasowana przez narkomana zepchnął z drogi dachowana bokiem w pionie skoszona latarnia i na dach szczęście ze miała pancerne szyby wzmocniony dach itd. bez żadnego szwanku na zdrowiu :/ lecz silnik nietknięty igła skrzynia nietknięta cała komora silnika 100% przetrwała w idealnym stanie wszystko zastanawiam się czy warto kupić taką samą czy może macie opinie co do 4.0 benzyna bądź 4.0 diesel spalanie i ewentualne problemy i który jest mniej awaryjny,na poprzedni silnik nie narzekałem 3.0 praktycznie niezniszczalne mój silniczek już 1.700.000 i wszystko jeszcze oryginalne BMW można monetę stawiać tak samo zawieszeniowo itd. interesuje mnie silnik tylko i wyłącznie bez vanosów i na podwójnym łańcuchu najlepiej 1994-1997 r. z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4.4 m62b44 w trasie jak i w miescie wysmienicie sie nim jezdzi, zrobilem nim 40tys km przez 1,5 roku nic sie nie dzialo normalna eksploataja auta, teraz dopiero trafilem na awrie i jestem w trakcie lokalizacji ( usterka mechaniczna) na gazie dobrze jezdzi za 60L gazu robie okolo 360km. to okolo 16 l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ładny wynik jak na taki silnik też myślałem nad 4.0 bez vanosa na podwójnym łańcuchu i zagazować . jeśli mówisz ze takie spalanie gazu małe to raczej się skusze myslałem także nad dieslem 4.0d v8 co sądzicie o tej jednostce spalanie w trasie na poziomie 5.5l na 100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to sprawa drugorzędna Panowie, dużo ważniejszy jest ogólny stan auta, przede wszystkim blach. Jedyny motor, który należałoby odradzić, to właśnie 4.0d, gdyż był najbardziej problematyczny ze wszystkich silników montowanych w E38. Każda poważniejsza awaria tego agregatu może wygenerować koszt przekraczający wartość autka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jak mozna wierzyć w spalanie 5,5 litra w 4 litry V8 dieslu w budzie o wadze 2000+ kg ??

Jak koledzy wyżej napisali, szukaj jak najlpeszego stanu, motor mniej istotny.

Unikałbym tylko silników które są znane z awaryjnoci (o ile takie są w E38 bo ja na razie mało się znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 728i manual 10/1998, przebieg potwierdzony, felgi 16' org. bmw + opony jak fabryka nakazała R16 215/65 UNIROYAL DOT 3016 (w brifie 1730 kg), 70% obwodnica 30% miasto

 

spalanie z 4000 km (czyste PB, nie zakładałem jeszcze gazu)

 

694fcc8a69c2.png

c0de477f02de.jpg

 

Dla porownania ta sama trasa

E65 745i LPG - 15 wieksze prędkości 140-160, bez LPG 13-13,5

E39 530d manual kombi - 7,5 ON

E34 525i m50 manual - 9 PB

E30 m54b30 cabrio manual - 14 LPG (jazda wolniejsza - krótkie przełożenia)

E30 m40b16 sedan manual - ok. 7 PB

peugot 1.6 HDI manual - ok. 5.5-6 ON

Mercedes W210 300d automat - 10 ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,


Był ktoś oglądać tą e38:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-bmw-v8-730i-cosmosschwarz-ID6zHAPO.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8


Mam 200 km do do Olsztyna i nie chcę na darmo jechać. Jakieś wskazówki na co zwracać szczzególnie uwagę?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za bardzo Ci nie pomogę tym wpisem ale przy takiej cenie szału raczej nie będzie.

Na zdjęciach i w opisach sprzedających wszystkie są piękne i idealne.

Na co zwrócić uwagę?

W e38 na wszystko bo możesz kupić za 9 a dołożyć 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.