Skocz do zawartości

Problem z tempomatem E39


asia8ampdarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tempomatem w moim BMW E39 523IA 96 r.p. nie działa

po przycisnieciu przycisku na desce ten przy liczniku zapala sie kontrolka ze tempomat włączony ale nic wiecej sie nie dzieje. Testowałem przy różnych prędkościach i nic.

Dodam ze na kompie wyswietla mi sie błąd świateł stop, lampy oryginalne nie zmieniane, wymieniłem pare zarówek w tych lampach ale jak wyskakiwał błąd tak wyskakuje nadal.

Czy ktos miał taki problem i go rozwiązał ???

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo wcisniecie przycisku nic nie daje. musisz go wlaczyci np. jadac 80km/h wcisnac + na kierownicy wowczas go aktywujesz i pozniej juz + dodajesz gazu lub - zmniejszasz. kazde nacisniecie hamulca powoduje odlaczenie tempomatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja tez mam z tym dziadostwem problem, jesli chodzi o aktywacje to jest tak jak wyzej kolega napisal.

Mi czasami dziala a czasami nie.

Na forum juz sie o to pytalem ale bez odpowiedzi. Nie stety w mojej okolicy nikt ze znajomych nie chce sie podjac naprawy tego i zostaje mi serwis, do ktorego pewnie nie pojade (130euro godzina pracy mechanika).

 

Jesli ktos mial wczesniej problemy z tempomatem to jak moze to niech sie podzieli z nami wiedza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tempomat na kierownicy. Rozpedzam sobie auto do jakiejs tam predkosci, powiedzmy ze do 90 km/h, wlaczam tempomat przyciskiem I/O (na desce zapala sie zielona kontrolka) i wciskam + - wtedy auto trzyma 90 km/h. Moge + dodawac gazu (zmieniajac tym samym wartosc ustawiona na tempomacie) jak rowniez ujmowac "-".

 

Kiedy jade na tempomacie i nacisne nawet lekko na hamulec auto powoli zaczyna hamowac. Kiedy chce wrocic do wczesniejszej predkosci wciskam przycisk na kierownicy (z prawej taki podluzny) i wraca mi na te moje 90 km/h.

 

Jezeli predkosc spadnie ponizej 30 km/h pamiec nie działa.

 

Wylacza sie go przyciskiem I/O

 

Tak wyglada obsluga tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomat przestaje dzialac jak hamujesz a jak dodajesz gazu to predkosc przestawia sie na ta na ktorej poprzestajesz przynajmniej tak jest w moim e34 i w paru innych au :cool2: tach
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomat przestaje dzialac jak hamujesz a jak dodajesz gazu to predkosc przestawia sie na ta na ktorej poprzestajesz przynajmniej tak jest w moim e34 i w paru innych au :cool2: tach

chyba zle zrozumialem bo np u mnie po ustawieniu 90km/h kiedy dodaje gazu np przy wyprzedzaniu auto przyspiesza a kiedy puszczam gaz auto wraca do 90 chyba ze wcisne + wtedy zapamietuje predkosc z jaka sie w tym czasie porusza,i ja utrzymuje.Podobnie jest natomiast z hamulcem.Jego uzycie "zawiesza"dzialanie tempomatu.Przycisk na kierownicy powoduje powrot do ostatniego ustawienia

Pozdrawiam faraon72

aujourd'hui, demain, toujours BMW

http://images29.fotosik.pl/57/241caa6004072ad7.jpg

Zobacz moja Bunie http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, gdy rozpoczynałem ten temat wyczerpałem wszystkie mozliwosci obsługi tempomatu, ale przez wekeend dowiedziałem sie ze przyczyną moze byc uszkodzony czujnik swiatła stop przy pedale hamulca który współgra z tempomatem a u mnie przeciez cały czas wyswietla sie komunikat na kompie ze cos jest nie tak ze światłami stop, i co wy na to ???
BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Ja mam rowniez problem z tempomatem, tylko innego rodzaju. Po nacisnieciu przycisku na kierownicy nie swieci mi sie zielone swiatelko na kierownicy. Wczesniej dzialalo. Chwile pozniej przestalo mi calkowicie dzialac sterowanie radia z kierownicy i potem same radio :-((((

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat, bo problem podobny, choć dotyczy E38 z kierownicą multifunkcyjną.

Naciskanie przycisku I/O na kierownicy nie powoduje zapalenia kontrolki tempomatu w zegarach, wynikiem czego reszta guzików tempomatu nie działa. Nie mam osobnego włącznika na desce, więc przyjmuję że włączanie/wyłączanie odbywać się powinno tylko z kierownicy. Sterowanie radiem/CD oraz zamykanie obiegu powietrza w kierownicy są sprawne.

 

Od czego zacząć "psucie" - ten "panel" z guzikami po prawej stronie kierownicy/sterownik tempomatu/aktuator pod maską?? Samochód mam od niedawna, więc zupełnie nie wiem, który element może nie działać. :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam rowniez problem z tempomatem, tylko innego rodzaju. Po nacisnieciu przycisku na kierownicy nie swieci mi sie zielone swiatelko na kierownicy. Wczesniej dzialalo. Chwile pozniej przestalo mi calkowicie dzialac sterowanie radia z kierownicy i potem same radio :-((((

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc !!!

 

Odepnij minusową kleme na akumulatorze i wykręć AirBag z multifunkcją z kierownicy, od spodu będą 2 wtyczki 1-AIRBAG 2-Multifunkcja, prawdopodobnie nie łączy wtyczka od sterowania multifunkcją, lub kabelki są przetarte (tak było u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich !!!

Pozwole podpiac sie pod temat tempomatu. W moim aucie tez nie dziala ale objawy sa dosc nietypowe (przynajmniej ja z takimi sie nie spotkalem).

A oto co sie dzieje:

 

Przekrecam kluczyk w 2. pozycje lub odpalam silnik, naciskam przycisk 0/1 i zapala sie zielona lampka.

Teraz jak nacisne hamulec zieleona lampka gasnie i po ponownym nacisnieciu przycisku 0/1 juz sie nie zapala.

Dopiero mozna ja zapalic po przekreceniu stacyjki w pozycje 0 i ponownym w pozycje 2 lub 3.

 

W trasie nie mam mozliwosci przetestowac (zielona kontrolka sie nie zapala) bo nie rusze autem bez wciskania hamulca (Automat)

 

bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrecam kluczyk w 2. pozycje lub odpalam silnik, naciskam przycisk 0/1 i zapala sie zielona lampka.

Teraz jak nacisne hamulec zieleona lampka gasnie i po ponownym nacisnieciu przycisku 0/1 juz sie nie zapala.

Dopiero mozna ja zapalic po przekreceniu stacyjki w pozycje 0 i ponownym w pozycje 2 lub 3.

 

W trasie nie mam mozliwosci przetestowac (zielona kontrolka sie nie zapala) bo nie rusze autem bez wciskania hamulca (Automat)

 

bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Witam.Jak kupiłem moją bunię,to miałem podobny problem.Otóż po uruchomieniu tempomatu kontrolka się zapalała ale nie można było ustawić prędkości (nie reagował) i po jakimś czasie lub po naciśnięciu hamulca gasła.Nie można było go ponownie włączyć,dopiero po ponownym uruchomieniu auta ale dalej to samo.Rozebrałem silniczek tempomatu i okazało się że był zaśniedziały i ośka,która powinna obracać się lekko przyrdzewiała na amen.Po oczyszczeniu wszystkiego i nasmarowaniu tempomat prawie ożył.Działał ale tylko paręnaście sekund i do tego auto powolutku traciło prędkość.Wymieniłem na używkę za 100 pln.i śmiga dwa lata.

niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak to jest w twoim motorku ale u mnie w V8 jest z lewej strony tj.od strony kierowcy na komorze silnika.Jest to czarne ustrojstwo i wychodzi od niego linka,która jest podłączona tam gdzie linka gazu.W dieslu steruje tym elektonika i raczej nie ma tam silniczka.Niech się wypowie ktoś znający temat w 520i.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.