Skocz do zawartości

E36 vs. Eclipse


Rekomendowane odpowiedzi

A czy to nie to samo DODGE i CHRYSLER czy to nie ta sama firma,oj chłopcze mało jeszcze wiesz, samochody na rynek europejski wychodzą pod nazwą CHRYSLER , natomiast w stanach DODGE, w stanach nazywa się DODGE NEON w europie CHRYSLER NEON, CHRYSLER VIPER. Silnik jest taki sam,a że tamten ECLIPSE był wersja amerykańska to tak mówiłem.

A jak dla Ciebie robi różnicę CHRYSLER i DODGE to masz takie pojęcie o tym co mówisz,że aż mi się na śmiechy bierze wielki znawco.

Pokazywał mi starą tarczę i taką jaką dobrał od ciągnika,źle mnie zrozumiałeś,że napisałem że widziałem jak ją montował, miałem na myśli,że widziałem jaka tarczę wstawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody na rynek europejski wychodzą pod nazwą CHRYSLER , natomiast w stanach DODGE, w stanach nazywa się DODGE NEON w europie CHRYSLER NEON, CHRYSLER VIPER.

viper jako chrysler wystepuje tylko w wyscigach, model GTS-R, wszedzie jest nomenklatura dodge, w usa tez.. tak czy siak jeden pies dodge/chrysler, ale o tego chrysler vipera to sie postarales :)

 

tamten ECLIPSE był wersja amerykańska to tak mówiłem.

czy generacja o ktorej mowimy, czyli czasy eagle talon, w ogole byla w usa sprzedawana jako mitsubishi? pytam z ciekawosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, moze tak bez wycieczek osobistych :nienie: .

 

Co do Eclipse, to wydaje mi sie, ze w USA byly sprzedawane zarowno jako Eagle Talon i Mitsubishi Eclipse - ten Eclipse, ktorym jezdzilem, o ile wiem, byl sprowadzony z USA.

Eagle Talon wystepowal zarowno w pierwszej generacji, jak i w drugiej.

Edytowane przez Panfil - BMW Klub Polska

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ECLPIPSA II czyli z 1996 roku, z tego co wiem EAGLE występował we wcześniejszej wersji. Ten co był u nas naprawiany był wersją USA ,made in USA, przednie światła symetryczne, zegary w milach, tylne światła całe czerwone, gościo musiał wstawiać pomarańczowe szkiełka,żeby przeszedł pierwszy przegląd.

Z tego co wiem i czytałem o tym kiedyś w europie VIPER jest tylko pod nazwą CHRYSLER, tak samo jak VOYAGER, NEON- chodzi mi o samochody wypuszczane na rynek europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedniak eagle'a byl w obu wersjach, tylko najnowszej nie ma bo deskontynuowali marke

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/4a/DSC04089.JPG

 

a viper

In the early 1990s, Chrysler made its first tentative steps back into Europe [...] Dodge Viper (badged as "Chrysler Viper" in Europe)

a potem

The third generation Viper has been sold in Europe since 2004, the first model to be sold as a Dodge, as part of Chrysler's new sales strategy for the European market.

i wszystko jasne... pierwsze vipery to chryslery w europie, a teraz to dodge wszedzie poza wyscigami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie znawco mechaniku, Chrysler jest właścicielem firmy Dodge. A silnik 420A jest własnością i konstrukcją Chryslera, to Chrysler decydował pod jaką maskę powędruje, nie Dodge. W USA wychodziły zarówno Mitsu Eclipse oraz Eagle Talon. Obydwa w 1 i 2 generacji modelowej. Później zaniechano produkcji samochodów pod marką Eagle. Za to nadal produkowano 3 gen i 4 gen Mitsu Eclipse i tak do dnia dzisiejszego. Takich mechaników znawców trochę w życiu przerobiłem, co jeden to większy filozof.
M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ECLPIPSA II czyli z 1996 roku, z tego co wiem EAGLE występował we wcześniejszej wersji. Ten co był u nas naprawiany był wersją USA ,made in USA, przednie światła symetryczne, zegary w milach, tylne światła całe czerwone, gościo musiał wstawiać pomarańczowe szkiełka,żeby przeszedł pierwszy przegląd.

Z tego co wiem i czytałem o tym kiedyś w europie VIPER jest tylko pod nazwą CHRYSLER, tak samo jak VOYAGER, NEON- chodzi mi o samochody wypuszczane na rynek europejski.

 

Eagle występował w obydwu generacjach, Panie znawco, a Eclipse 2 gen pojawił się w 1995 roku. W USA sprzedaje się samochody pod obydwiema markami czyli Chrysler i Dodgea nie tam Dodge w Europie Chrysler. Plączesz się już z tą tarczą a wiedzę też masz jak nie z warsztatu od klienta to z auto świata.

 

Ja pasuję, masz rację Marcin :modlitwa: Ty się znasz a ja nie :naughty:

 

Moderatora proszę o zamknięcie tematu, który donikąd nie prowadzi, a już na pewno nie do pogłębiania wiedzy motoryzacyjnej.

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz np w Polsce przedstawicielstwo DODGE?? przecież Ci mówiłem,że na europę to CHRYSLER.Ale mnie oświeciłeś,że CHRYSLER to główna marka, szkoda,że nie dodałeś,że DAIMLER teraz rządzi.

Napiszę Ci jeszcze jakie marki należą do CHRYSLERA: DODGE,PLYMOUTH,JEEP.

O silniku 420A nic nie wspomniałem,tylko pisałem o 420T i to dokładnie wiem, jak narazie nic nowego mi nie powiedziałeś,tak samo żadnej nowości od Ciebie nie usłyszałem. Nie nazywaj mnie mechanikiem, bo nim nie jestem, pracuję w Stacji Obsługi Samochodów,ale miechanikiem nie jestem i nic takiego nie napisałem. Wielki znawco mechaniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz np w Polsce przedstawicielstwo DODGE?? przecież Ci mówiłem,że na europę to CHRYSLER.Ale mnie oświeciłeś,że CHRYSLER to główna marka, szkoda,że nie dodałeś,że DAIMLER teraz rządzi.

Gazet takich jak AUTO śWIAT nie czytam,tylko MOTO SERWIS,NOWOCZESNY WARSZTAT i tego typu brańżowe które przychodzą do firmy.

Napiszę Ci jeszcze jakie marki należą do CHRYSLERA: DODGE,PLYMOUTH,JEEP.

O silniku 420A nic nie wspomniałem,tylko pisałem o 420T i to dokładnie wiem, jak narazie nic nowego mi nie powiedziałeś,tak samo żadnej nowości od Ciebie nie usłyszałem. Nie nazywaj mnie mechanikiem, bo nim nie jestem, pracuję w Stacji Obsługi Samochodów,ale miechanikiem nie jestem i nic takiego nie napisałem,że nim jestem. Wielki znawco mechaniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłeś w życiu jednego Eclipse i to w sumie z nietypowym silnikiem a wyrażasz się na temat wszystkich Eclipse..

Nie naprawiałem,tylko mechanicy naprawiali, nie odnoszę się do wszystkich ECLIPSOW.

Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie to zobaczysz,że napisałem jak się Wam trafi z silnikiem DODGE,CHRYSLER.

Wcześniej już Ci pisałem,że lubię ECLIPSY,to co się tak wkurzasz.

 

Jeśli to Cię interesuje ECLIPSY były tylko produkowane w USA, od 1990 roku a modele drugiej generacji 12.1995.

Tylko jak weźmiesz byle jaki katalog części do ręki w Polsce, to nie znajdziesz w nim silnika CHRYSLERA,DODGE,PLYMOUTH bo ECLIPS też występował pod taką nazwą w USA. Silnik,ktory był w tamtym ECLIPSE był montowany w CHRYSLER NEON 148KM i chcąc znaleźć jakąś część trzeba było szukać po NOEONIE.

Edytowane przez MarcinPioneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że wypowiem się jako jeden z członków eclipse klub polska ?

 

Przkopiuje swoja wypowiedź z eclipse.net.pl bo nie chce mi się pisać od nowa:

 

Beta jest dla mnie fajna bo ma rwd i jest niemiecka ... talona bym na nic nie zamienił.... parę szczegułów .... wiecie jaki jest najszybszy samochód awd na świecie ? takie jeden talon 1g z usa .... a wiecie jaki jest najszybszy samochód z 4ro cylindrowym silnikiem na świecie ? zgadnijcie ... funnycar z silnikiem z eclipsa ... 4g63t... bejce do eclipsa porównywać ? chyba jakieś żarty ... bmw to typowy kanciak, eclipse to typowy japoński przecinak, z opływową linią. 320tkę do eclipsa GS 2.0 ? hmmm marne szanse dla 320stki .... a co porównacie z eclipse gst ? czyli 2.0 turbo fwd ? a jeszcze co z eclipse gsx czyli turbo 4x4 ? z której bejcy nakładem no prawie dwuch tysięcy zł wyciągniesz grubo ponad 300KM na seryjnych bebechach wytrzymujących 450KM w serii ? części ? wszystko jest w JC auto i intercarsie, a jak nie ma to trzeba mieć takiego jednego magika siedzącego w usa co wyśle ci nawet plasticzek czy zaślepkę na śrubkę i zarabia jeszcze na tym .... nie z usa ? wporzo wchodzisz na allegro i jest mnustwo części ? części do eclipsa z silnikiem chryslera 420a ? w usa jest wszystko łącznie z zestawami do uturbienia... pasują też niektóre części z neona 2.0, awaryjność ? jak się dba prawie zerowa. osiągi ? gsx z 349KM przyśpiesza do stu na godzinę w 3.8sek ... dużo ? oj chyba raczej nie ... 260km/h ? mi sie naraziw 220km/h udało i szedł dalej ładnie ale się droga kończy ... seryjny eclipse turbo z lekko podwyższonym ciśnieniem doładowania do 1bar kręci niziutkie 15stki na 1/4 ... wiem bo sam wykręciłem. Eclipsa turbo jest baaardzo łątwo tuningować i podnośić moc, za naprawdę niewielka kasę, zaleta samochodów z turbo, już samym programem można durzo zdziałać. BMW M3 ? ... heh moim zdaniem to jak z omegą 3.0 czy nie wiem mercem w wersji amg. normalne auto jak z oferty tyle że jakby ktoś pozmieniał zderzaki i dał większy silnik ... nie jest to auto sportowe... nie wygląda jak sportowe, jedynie jeździ jak sportowe. Co o zwykłych bejcach powiedzieć nie można. nie jestem żadnym krytykantem ani fanatykiem mitsubishi, poprostu bejce nie wzbudzają we mnie emocji ... jedyne co to fajnie że ringi wymyślili :P ...

bębny na tylniej osi ? tylko w najuboższej wersji rs która ma wszystko w opcji ... i bardzo słabe wyposażenie. a propos wyposażenia w jakiej bejcy jest seryjnie montowany zestaw infinity na wzmacniaczu ? bo u mnie siedzi ... bejca zawsze bardziej kojażyła mi sie z rodzinnym samochodem o tylnim napędzie dającym fun lub samochodem dla prezesa.. albo zgodnie z stereotypami ... wiadomo jak ...

 

inne marki ? .... chyba nikogo nie zaskoczę .... mazda za wankle, chyba najlepsze silniki na świcie gdyby nie spalanie i apex seals które się szybko zużywają. nissany za sr20det w 200sx'ach oraz za skyline'a, oraz toyote za jej rzędową szustkę na turbinie a także za ae87, matkę driftu.

 

pozdrawiam, maniak i posiadacz eclipsa, wyznawca mocy i turbo, mechanik.

 

ps. gdzie są takie zloty bmw ??

na filmiku także wyżej wymienuiony fastest awd i fastest 4cyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samael, wiekszego steku bzdur jeszcze na tym forum nie bylo. Przyrownujesz silnik R6 M3 do 3,0 V6 z Omegi.. prosze Cie :modlitwa: Nie wiesz o czym piszesz :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie piekle, nawet przez chwile :D Też nic nowego nie wnosisz do tematu, a historie Eclipse, Talona i Lasera znam od podszewki, więc sobie darujmy przepychanki na ten temat. Mam prośbę, czytaj moje posty ze zrozumieniem bo dyskusja jest jałowa i potoczyła się złym torem, też może źle Cię zrozumiałem od początku. Ja poprostu nie chciałem rzucać krzywego światła na Mitsu Eclipse tylko dlatego że ktoś kiedyś miał z jednym problem, moją intencją było jak najbardziej obiektywne porównanie Eclipse i E36 Coupe. Ale to forum BMW i tutaj wypowiadają się ich miłośnicy. Ktoś zapytał na początku czy autor tego wątku zapytał o to samo na forum Mitsubshi. Miał racje... każdy jeździ tym czym lubi, ja np. lubię BMW i Eclipse :dance:

 

Marcin, swoją drogą oficjalnie w PL można kupić Dodge Caliber :wink:

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyne fajne Eclipse to 4x4. Ale zadbany egzemplarz GSX bedzie kosztowal sporo, zdecydowanie wiecej, niz E36 325i.

Natomiast Eclipse FWD mozna IMHO porownywac z Toyota Celica, Oplem Calibra czy Fiatem Coupe.

 

BMW M3 ? ... heh moim zdaniem to jak z omegą 3.0 czy nie wiem mercem w wersji amg. normalne auto jak z oferty tyle że jakby ktoś pozmieniał zderzaki i dał większy silnik ... nie jest to auto sportowe... nie wygląda jak sportowe, jedynie jeździ jak sportowe.

 

Samael, gwarantuje Ci, ze zarowno BMW M-powery, jak i Mercedesy AMG to nie sa samochody 'z wiekszymi silnikami i zmienionymi zderzakami'. A juz porownanie z Omega MV6... please, nie pisz takich rzeczy, bo zwyczajnie sie osmieszasz.

Jedyny Opel, z jakim mozna porownac AMG czy M-power, to Opel Omega Lotus /Vauxhall Carlton Lotus.

 

Po prostu porownujesz samochody klasy Grand Tourismo do typowych japonskich 'nippon toys', ktore w serii nie maja z nimi szans (ale i kosztuja zupelnie inne pieniadze), ale po tuningu malych zoltych ludzikow, polegajacych na zalozeniu dobrego zawieszenia, hamulcow i turbosprezarek wielkosci wiader zaczynaja bardzo szybko jezdzic, przewaznie na 1/4 mili (chociaz nie tylko).

 

Po prostu: kazdy kupuje i jezdzi tym, co lubi. Nikt nie mowi, ze Eclipse to zlom - moim zdaniem to fajne autko, ale za pieniadze, ktore trzeba wydac na wersje turbodoladowana, pokusilbym sie juz o zakup E36 M3 286 KM w dobrym stanie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW M3 ? ... heh moim zdaniem to jak z omegą 3.0 czy nie wiem mercem w wersji amg. normalne auto jak z oferty tyle że jakby ktoś pozmieniał zderzaki i dał większy silnik ... nie jest to auto sportowe... nie wygląda jak sportowe, jedynie jeździ jak sportowe.

 

Eheheheheheh, podziwiam poświęcenie. Zarejestrować tylko po to żeby takie bzdury napisać. :lol:

Wiesz że silnik z Twojej kosiarki nie ma nic wspólnego z tym z 'M', a wiesz które silniki są przez ostatnie lata uznane za najlepsze na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie sie ze temat ktory założyłem wywolal az tak buzliwe dyskusje na temat tych dwoch badz co badz z gola odmiennych samochodow

 

Ja choc jeszcze nie mam BMW (juz niedlugo bedzie stalo na podjezdzie ;) ) jestem jej fanem od kad tylko pamietam zawsze przemawialy do mnie dwie nerki a nie japonskie zabawki typu Eclipse ,owszem moze i wyglada ladnie moze i tunning jest efektywniejszy ale nic nie zastapi dzwieku r6 jakies świszczace miksery z japoni poprostu wymiekaja

 

ale to tylko moje zdanie z ktorym nie trzeba sie zgadzac

 

pozdro

Bóg jeżdzi BMW,a Ty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael takie herezje to możecie sobie nawzajem w klubie eclipse opowiadać, ale tutaj nikt w te bajdy nie uwierzy. Poczytaj sobie to: http://en.wikipedia.org/wiki/International_Engine_of_the_Year

Kto zdobył więcej nagród za najlepsze silniki ? Widać BMW jest w tej materii niedoścignione i żaden kitajec nie może się z nim równać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o osiągi...

 

http://youtube.com/watch?v=UAf1SeK-Sz8

 

Filmik mojego poprzedniego auta w akcji (Golfik 1.9 TDI 90 KM z chipem do 120 KM i 267 Nm).

Mitsubishi Eclipse 2.0 16V coś tam leciuteńko dłubnięte.

Japończyka odstawiałem za KAŻDYM razem i to nie tylko z początku, mimo gdy nawet ruszaliśmy równo :wink: Myslę, że nowszy model Eclipse jedzie bardzo podobnie.

 

A co do BMW 325i e36 podczas próby nawet szans najmniejszych nie miałem :) mimo całkiem duzego Nm, masę 1100 kg i wyuczonego dobrego ruszania BMW od razu zdecydowanie nabierało dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.