Skocz do zawartości

E38 na 18" felgach. Jakie wrażenie????


EVAN CORTEZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sam przymierzam się do zmainy felg... ostatnio mysłałem o ładnych 16... miałem e36 na feldze 17,... kupiłem e38 dla komfortu jazdy i jednak ten komfort spada i to dużo ... 18 i 19 cali ...odczuwa sie bardzo... taki mamy kraj i takie drogi... przejechac na 18 przez Warszawe... nic przyjemnego... według mnie na duzej feldze szybciej beda elementy zawieszenia do wymiany... mam troche porównanie bo sam ma 16 a mam znajomego co ma 18... duuuuuuza roznica w wygladzie i duuza w jezdzie
http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zachwycony tym co mam w e38. A sa to oryginalne felgi 16 cali z oponami 225 R60/16. Komfort jest tak bajeczny, tak ze nie chce nic wiecej :D Wystarczy juz ze w 850 mecze sie zeby kazda dziurke ominac :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/60/16 to nie jest fabryczny rozmiar do e38...powinienes miec 235/60/16 i zapewne o takie ci chodzilo Marcinie...

 

co do felg w e38 to obecnie mam 18" wczesniej mialem 16" i uwazam ze 18" to minimum w tej klasie samochodu..oczywiscie 16" jest bardziej komfortowa..ale powiem tak ze ja swoja obnizylem i jezdze na 18" b.duzo zalezy od opony..im starsza tym gorzej,im bardziej twarda tym mniej komfortu ale mniej sie zuzywa,najlepsze opony sa miekkie i polecam G.Y F1,pirelli p zero rosso/nero,..i takie opony z tych 3 typow polecam...wiec rozgladam sie za wiekszymi min 19" te sa w moim typie..kocham rant ale na tych e38 wyglada bardzo bardzo pieknie..

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img102.imageshack.us/img102/2040/1248138163bw4.jpg

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak sa to b.dobre opony,ale niestety sa troszke twarde,do profilu 45 sa ok.. nizej czyli 40,35,30..juz jest troche inaczej a w e38 w 19" sa dwa wyznaczniki..40,i 45..ten drugi to z e65 ale miesci sie w tolerancji..tyle ze auto stoii wyzej i srednica kola jest minimalnie wieksza..

generalnie zawsze jestem zwolennikiem wiekszych kol..oczywiscie nie mozna przesadzic..tak jak z obnizeniem auta.. generalnie przepieknie e38 wyglada juz na 19" ale na 21" np Alpina jest to bardzo smacznie!!!

 

http://img176.imageshack.us/img176/9291/15alpinab1221zup5.jpg

 

przyklad gustownego polaczenia felg i obnizenia i pieknego modelu BMW..

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak sa to b.dobre opony,ale niestety sa troszke twarde

w sumie musza byc dosyc twarde, bo zrobilem juz na swoich gumach prawie 50 tys. km i nawet za bardzo nie widze zuzycia.

ale sa bardzo komfortowe i cichutkie.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do profilu 45 sa ok.. nizej czyli 40,35,30..juz jest troche inaczej a w e38 w 19" sa dwa wyznaczniki..40,i 45..

 

German Style najpierw dowiedz sie co to jest profil :duh: Jakie wyznaczniki ?? :lol: Widac nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz (jeszcze z takim nickiem) NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK PROFIL: "45" "40" itd. Strone wczesniej slusznie uwage juz zwrocil Zalew , ale widac kazdy czyta to co chce :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....smiesza mnie taki texty..no ale coz wszyscy zrozumieli oprocz ciebie.."wyznaczniku"

skoro wiecej wiesz na ten temat..prosze masz szanse sie wykazac.."oswiec mnie " i innych tez.. :clap: :clap:

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....smiesza mnie taki texty..no ale coz wszyscy zrozumieli oprocz ciebie.."wyznaczniku"

skoro wiecej wiesz na ten temat..prosze masz szanse sie wykazac.."oswiec mnie " i innych tez.. :clap: :clap:

 

Za krotko jestes na tym forum zeby kierowac takie uwagi - smieszyc moze ewentualnie Twoja wypowiedz - stary najpierw sie zorientuj w temacie a pozniej cos pisz - z Twoich wypowiedzi wynika ze nie wiesz kompletnie o czym piszesz... podajesz profil bez podania szerokosci opony... :mad2:

 

zeby bylo jasne: Profil opony jest to stosunek wysokości opony do jej szerokości :!: :!: :!:

 

Wiec wytlumacz mi znawco GermanStyle-a jakie wyznaczniki ?? "40" "45" :lol: :lol:

 

Jezeli juz to 40 lub 45 jest to profil opony oznaczający, że wysokość (bok) opony stanowi 40% lub 45% jej szerokości.

 

Podam ci przyklad opona 205/50/17 to praktycznie ta sama srednica co opona 225/45/17 (roznica wynosi tylko 3mm).

 

Chyba jasniej wytlumaczyc tego juz nie mozna :duh:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....smiesza mnie taki texty..no ale coz wszyscy zrozumieli oprocz ciebie.."wyznaczniku"

skoro wiecej wiesz na ten temat..prosze masz szanse sie wykazac.."oswiec mnie " i innych tez.. :clap: :clap:

Fakt , kolego troszke zakręciłes z tym profilem. żeby było wiadomo o czym mówisz trzeba podać szerokość i profil opony.

Bo np 195/45 a 255/45 to baaardzo duża różnica jeśli chodzi o wysokość opony a profil ten sam-> czyli Twój tzw wyznacznik -> nic nie mówi

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe....smiesza mnie taki texty..no ale coz wszyscy zrozumieli oprocz ciebie.."wyznaczniku"

skoro wiecej wiesz na ten temat..prosze masz szanse sie wykazac.."oswiec mnie " i innych tez.. :clap: :clap:

 

Za krotko jestes na tym forum zeby kierowac takie uwagi

 

PZDR

 

no ok jestem krotko ale czy to znaczy ze nie moge nic powiedziec>?? skad wiesz czym sie zajmuje?? skad wiesz ?? czego sie chlopie mnie czepiasz..ameryki nie odkryles tymi stosunkami szerokosci do wysokosci,kazdy no prawie kazdy wie o tym.. fakt jestem tu krotko ale od 1 postu zauwazylem ze sa tu ludzi ktorzy ciagle probuja mi zwracac uwage na temat tego ze jestem krotko i nie powinienem zadawac ,odpowiadac na roze pytania..bez sensu ludzie to jest forum a nie partia PISu..za co sie uwazacie..mam pisac to co mi nakazujecie??

 

co do tematu profilu np.45" panowie o czym wy piszecie..bo jst pytanie o rozmiar 18" w e38..i pisalem o tym rozmiarze do tego auta..prosze was darujcie sobie te lekcje jakie rozmiary,szerokosc stosunki itp..zgadza sie ale przypominam ze wyzej pisalem o E38!!!!

ale widocznie nikomu sie niechce moich posto czytac..

 

naprawde siejecie ferment po co te glupie docinki..??

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

German Style czytaj dokladnie - NIKT SIE CIEBIE NIE CZEPIA :!:

 

stwierdzenie "Za krotko jestes na tym forum zeby kierowac takie uwagi" nie tyczylo sie Twoich wypowiedzi tylko tego ze nazwales mnie "wyznacznikiem" :lol: Wiec na przyszlosc czytaj uwaznie (takze swoje wypowiedzi)

 

Peace :cool2: i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

co do tematu profilu np.45" panowie o czym wy piszecie..bo jst pytanie o rozmiar 18" w e38..i pisalem o tym rozmiarze do tego auta..prosze was darujcie sobie te lekcje jakie rozmiary,szerokosc stosunki itp..zgadza sie ale przypominam ze wyzej pisalem o E38!!!!

ale widocznie nikomu sie niechce moich posto czytac..

 

No więc jeśli chodzi o E38 to w rozmiarze 18" masz do wyboru opony 235 , 255, 275 , a jak ktoś poszaleje to i 295

więc w każdej z tych opon jest inny profil -> akurat 45 jest przy oponie 255.

Tylko tyle. I nikt sie Ciebie nie czepia. Każdy mówi to co chce-> demokracja.

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denerwuja mnie komentarze do felg i opon 19 z e65 w e38

ze fajne, ale wysoko stoi, no ludzie to maja suwmiarke chyba w oczach

 

to stoi wyzej o 1cm od nominalnych

 

Marcin to nie chodzi o ten jeden centymetr tylko o więcej bo ty mówisz o maxie a orginalnie nie było maxa i auto stało niżej "ponton".

Osobiście nie podoba mi się max w E38 bo wizualnie auto stoi za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote.

Bo np 195/45 a 255/45 to baaardzo duża różnica jeśli chodzi o wysokość opony a profil ten sam-> czyli Twój tzw wyznacznik -> nic nie mówi

 

widzisz kolego..

 

zadaj sobie bardzo proste pytanie..o co chodzi w tym poscie..chodzi o rozmiar felg 18" z oponami do E38..tak...napisalem ze profil 45 jest profilem do felg 18" oczywiscie wiekszosc wie jaki rozmiar opon jest w E38 w 18" 235/50/18 tyl 255/45/18..(z tego co czytalem to ty masz chyba 235/45 moze sie myle lub pamiec mnie zawodzi..niewazne..) wiec czemu "uswiadamiasz mnie" ze 195/45 a 255/45 to duza roznica...(jesli znajdziesz taki rozmiar opon 195/45/18 to bedziesz naprawde niesamowity..)..kolega ktory zadal pytanie nie pisal o 15",16",17" tylko konkretnie o 18" ..

 

No więc jeśli chodzi o E38 to w rozmiarze 18" masz do wyboru opony 235 , 255, 275 , a jak ktoś poszaleje to i 295

więc w każdej z tych opon jest inny profil -> akurat 45 jest przy oponie 255.

Tylko tyle.

 

super ...wkoncu wiesz o czym jest post..i po co bylo tyle zamieszania..po co dawales mi wskazowki o 195/45..wlasnie prosze kolegi chodzi o rozmiar 18"

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie że sprawa została rozwiązana. :D :wink:

Mi tam do kłótni lub osadzania kogoś daleko więc :cool2: luzik :D

A ja mam 235/50-przód i 255/45 tył :mrgreen:

Proponuje zamknąć temat-mamy długi weekend więc po po sobie skakać do oczu :D

Pozdrawiam

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie drodzy forumowicze...

A nie jest przypadkiem tak że profil np. 40 ,45 , 50 itd to jest czasem "promil"??? Nie chodzi mi czasem o alkohol :nienie: :nienie:

Tak słyszałem od gościa który zajmuje się zawodowo oponami.... tak mi sie coś zdaje no bo jakby przy np. moim rozmiarze z tyłu 255/45 to opona powinna mieć ok12 cm wysokośc,. tak na procenty licząc a ma ok 8 - 9 cm... wiec jak to jest.. Właśnie ten znajomy oświecił mnie że ten profil to nie jest absolutnie procent szerokości opony tylko mierzy sie to w inny sposób... Może jest tu jakiś matematyk to niech sie wypowie... poczekajcie polece zmierzyć gumy..

wiec ja mam 255/45/18 wysokość opony od ziemi do felgi 8,2 cm.

a profilu liczonego w procentach powinno być 11,4 coś tam.

Wiec profil np 45 nie oznacza 45 procent z szerokości..

Jeśli sie mylę poprawcie mnie..

Tylko dla serii 7 www.7er.pl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duza role odgrywa szerokosc felgi...bo zawsze jest tak ze z tylu felga jest szersza jesli chodzi o 18" w e38 i w wiekszosci samochodow.

 

zaloz te same opony 18" z e38 na felgi o szerokosci przod 9J (235/50) a na tyl 10,5J (255/45) opona bedzie miala jeszcze mniejsza wysokosc..tzn bedzie naciagnieta..""GermanStyle"

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duza role odgrywa szerokosc felgi...bo zawsze jest tak ze z tylu felga jest szersza jesli chodzi o 18" w e38 i w wiekszosci samochodow.

 

zaloz te same opony 18" z e38 na felgi o szerokosci przod 9J (235/50) a na tyl 10,5J (255/45) opona bedzie miala jeszcze mniejsza wysokosc..tzn bedzie naciagnieta..""GermanStyle"

 

No takie GermanStyle mam i nic nie jest naciągnięte. Opona jest idealnie prostopadła do podłoża... Wiec z Twojej logiki wynika że jak założe 275 lub 285 / 40 to koło bedzie wyższe niż 255/45?? Wiec po co są zamienniki opon. Myślałem że wysokość opony jest jednakowa. Zawsze wydawało mi się że właśnie szerokość felgi jest spasowany do szerokości opony. Tym wyznacznikiem 40, 45 ,45 itd. doprowadza się do tego że koło ma taką samą wysokość jak orginał.

P.S. Dodam że rózne szerokości felg nie są absolutnie normą nawet w 18``. Stosuje je się często w autach z tylnym napędem by założyć szersza opone a ta była ciągle prostopadła do podłoża. Widać to doskonale na oponach 215/40/16 z felgami 9 cali. Felga ma 228,6 mm a opona 215 mm i powstaje stożek. wiec wydaje mi się że dla opony 215 idealną felgą byłaby ta o szerokości 8,46 cala..

No chyba .. :?

Jeśli jest inaczej to mnie poprawcie..

Pozdrawiam

Tylko dla serii 7 www.7er.pl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kurde czy wy potraficie czytac co pisze...napisalem ze przy oponie 255/45 na felge 10,5J to opona bedzie naciagnieta...

 

z mojej logiki nie napisalem ze opona (zamienniki) 275/40 18 czy 285/40 18 bedzie innej wysokosci niz 255/45/18 zalezy od felgi..od jej szerokosci..

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

.(z tego co czytalem to ty masz chyba 235/45 moze sie myle lub pamiec mnie zawodzi..niewazne..) "

 

a jednak mam dobra pamiec..

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość opony od ziemi do felgi 8,2 cm.

a profilu liczonego w procentach powinno być 11,4 coś tam.

moze powinienes mierzyc na gorze - od felgi do gory opony,

bo przeciez masa pojazdu tez odgrywa role...

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.