Skocz do zawartości

jakie opony w BMW 318 E36


Mrówa

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam pytanie dotyczące opon jakie rozmiary są odpowiednie do BMw 318 E36 oczywiście felgi 15"

mam na zimę 195/65/15

na lato 205/60/15 co otym myślicie ewentualnie może jakieś sugestje co do marki opon co polecacie na zimę co na lato

 

musze zmienić oponki z tyłu bo ostatnio mnie rzuciło na kostce brukowej w czasie deszczu tzn. zarzuciło troszkę :)

pozdrawiam

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oponki 205/60/15 na zime i na lato. Ostatnio kupilem na lato Goodyear EAGLE F1 GSD2 jak dla mnie rewelacja bardzo ciche dobrze trzymaja sie drogi itp mysle ze sie nadaja do samochodow z tylnym napedem. Jezeli chodzi o oponki zimowe to mialem pirelli no nic specjalnego jak sie bierznik konczyl to bardzo bardzo niebezpieczne na sniegu ok ale na mokrym uuuu...

 

Teraz jestem tez przed zakupem oponek na zime na pewno ten sam roozmiar czyli 205/60/15 z indeksem predkosci H bo jezdze po autostradach dosc szybko tak wic co by byla mocniejsza.

 

Co myslicie o oponkach Goodyear ale zimwych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w E-30 zalozone 195/50/15 Yokohama A520 Tyl 205/50/15 Pirelli 5000 Drago auto zahowuje sie niezle przud trzyma sie idealnie tyl tez niezle nawet na mokrym. Na zime polecam Michelin ALPIN ja sam na takich jezdze i niemialem jeszcze zadnych przykrych niespodzianek. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się różne opony w zależności od tego co sobie życzy klient, ale standardowo jak dobrze pamiętam np. w serii "3" to chyba Continental, ale to zalezy od umów itp ...

Ja Ci proponuje - jeżeli chcesz opony o dobrej przyczepności na zimę, a nie zależy Ci na bardzo cichej pracy, to bardzo dobre są ogólnie Michelin-y, szczególnie na zaśnieżone drogi. Jak jeździsz przede wszystkim na dobrze odśnieżonych drogach (trasach) to wybór masz bardzo duży - osobiście do takiego zastosowania lubię Pirelli, ale i ... Kormorany nie są najgorsze ;-) (ale do BMW :? ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witajcie mam mały dylemat zamierzam kupić oponki letnie

tylko nie mogę się zdecydować które wybrać w grę wchodzą :

DUNLOP SP SPORT 01 205/60 R15

Goodyear HYdragrip 205/60 R15

Goodyear Excellence 205/60 R15 (nowość na rynku)

Uniroyal RALLYE 205/60 R15

Toyo Proxes CF-1 205/60 R15 (nowość na rynku)

 

ktoś jeździł na w/w oponkach ?

wasze opinie mile widziane pomoże mi to w wyborze

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUNLOP SP SPORT 01 205/60 R15

jeździł na w/w oponkach ?

wasze opinie mile widziane pomoże mi to w wyborze

 

ja mam tego dunlopa ale taki rozmiar 225/40 R17 przód i 245/40 R17

dostałem takie z wozem mało na nich przejezdziłem,ale dobrze trzymia sie drogi nie ciagną w koleinachna suchym na mokrym lubia podjechać.

GoodYear bym nie kupował strasznie szybko sie zuzwyaja,micheliny sa b.zywotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 15-tce to na lato masz prawidlowy rozmiar (mają być 205/60R15 91), natomiast na zimę powinieneś mieć 185/65R15 88. Konkretnych typów nie mogę polecać, bo to będzie kryptoreklama (pracuję dla Goodyear Dunlop Europe ;) )

Jeżeli chcesz zmienić felgi, to prawidłowe rozmiary są następujące:

235/40R17, 225/45R17, 215/45R17, 225/50R16, 205/55R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi i zainteresowanie moim postem

 

jeśli chodzi o nowe oponki wybrałem DUnlop SP sport 01 mam zamiar je kupić

 

jeśli chodzi o używane oponki w swoim mieście nic konkretnego nie znalazłem były z bardzo dobrym bieżnikiem Uniroyal RALLYE 540 ale po głebszym obejrzeniu były naprawiane tzn wylkanizowane po boku od środka trochę strach kupywać takie oponki tzn naprawiane

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dam maila z dokładnym adresem, bo gdzieś posiałem wizytówkę. Tak czy inaczej to jest na trasie wylotowej z Warszawy do Białegostoku, mają też oddział w Warszawie na ul. taśmowej.

 

O ile sie nie myle to chodzi Ci o opony w Markach. Jedziesz Radzyminska z Wawy, mijasz Makro w Zabkach, przelatujesz pod wiaduktem i jakies 50m za zjazdem z Trasy Torunskiej wjezdzasz w prawo w taka droge rownolegla do glownej i po jakis 50m masz ten zaklad po prawej stronie - nie da sie nie zauwazyc. Oczywiscie, jesli chodzi o ten zaklad. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.