Skocz do zawartości

ComeBack Bumki


bavool

Rekomendowane odpowiedzi

Niecały m-c temu podjąłem decyzję: E28. Jak mówią tak robią i zaczęły się poszukiwania...

Okazało się, że znajomy osiedle dalej sprzedaje swoją Bumkę. M535i '87 na gaz. Ale po dłuższych oględzinach i zaporowej cenie (3k pln) podziękowałem, zwłaszcza,że auto stoi od roku a właściciel po usłyszeniu, że mogę dać 700zł...Zrobił tak: :doh: Choć całe zżarte, niekompletne i palące na 4-5 garów, on sprzeda za 3k...

http://img444.imageshack.us/img444/8494/hmm031resizect5.jpg

http://img158.imageshack.us/img158/4348/hmm028resizeap4.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/1619/hmm033resizeuf1.jpg

 

Po ogłoszeniu na forum i otrzymaniu kilku ofert zdecydowałem się na...

E28 524td (dawniej Perona).

 

Wsiadłem w niedzielę o 6 rano w pociąg, odebrałem i oto jest:

http://img168.imageshack.us/img168/125/bunia013resizeep3.jpg

http://img54.imageshack.us/img54/2074/bunia007resizeyq1.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/6176/bunia018resizexp5.jpg

 

Auto(prawdopodobnie będąc w rękach ostatniego właściciela) trochę przeszło i po wizycie u Ryśka:

Skrzynia zużyta (wyje jak wilk)

pęknięta belka przedniego zawiasu

cieknie pompa wtrysków

tuleje od lewarka biegów wyrobione (trzeba trochę pomielić niczym w ikarusie:D)

niewłaściwy wiatrak...trze o przewody

zbieżność ustawiona tak,że auto w lewo skręca, w prawo ledwo się zmusza

niski (trochę za) poziom chłodziwa

do zrobienia dwa wtryskiwacze

 

Ale jest piękna -urzekła mnie, no i diesel, jak chciałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałeś 700 zł za tę pierwszą....... :jawdrop:

A właściciel się tylko popukał po głowie..... bo ja bym cie wyśmiał za takie poczucie humoru.

Inna sprawa to to że najpierw się czaisz na 535 a w końcu kupujesz klekota :duh: .

ps

Ta pierwsza jest ładniejsza.... :mrgreen:

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe sorki bavool ale wysmiac cie za taka propozycje (700zl ) to malo powiedziane HEHEHE

 

Peron u ciebie widac syndrom tzw malego jasia i nie oszukujmy sie ale jesli kolega bavool kupil to e28 od ciebie to MAJSU_WuWuA ma calkowita racje bo nie jest taka wypieszczona jak mowiles (pomijam zewnetrzny wyglad bo z zewnatrz mi sie podoba jesli chodzi o mechanike totalnie 0 )ale znajac twoja mentalnosc zaraz przetlumaczysz to sobie po swojemu i powiesz ze bardziej niz moja.

 

Z czystej ciekawosci jesli to nie tajemnica to mozna spytac ile dales bavool za nia??

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ile ona była w rękach nowego właściciela nie całe pół roku i wszystko sie nagletak posypało ? A Peron pisał że włożył w ten samochód 15.000 zł :lol: Za tyle to by można tam wszystko nowe założyc !!! Teraz wszyscy widzą w jakim stanie była ta fura :? ale jak to niektórzy mawiaja w coś tam cięcie też zajęcie hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowcie co chcecie ... Ja nawet fakturami moge potwierdzic co robilem w aucie ... Te sprawy o ktorych nowy wlasciciel wspomina to koszt hm .. 3000zl ? Nie odpowiadam za to co robil nastepny po mnie wlasciciel ale podejrzewam ze wiele sie w stanie auta nie zmienilo od czasu jak ja go sprzedalem ...

 

Ponadto ja naprawde dbam o auta i nei mowie to z czystej proby chwalenia sie czy cos podobnego ... To jest moje hobby i nie ukrywam ze to e28 wymaga wkladu kasy ... Na pare spraw ja bym tam uwagi nie zwracal ... Ja jezdzilem z ta skrzynia tyle czasu i mi nie przeszkadzala ... CO do wycia to nie wiem co jest piec mi tylko wypadal wsteczny ... A reszta moze byc do zrobienia interesuje mnie tylko ta belka przedniego zawiasu jak mogla pec ... Poza tym nie mam zamiaru przepraszac za moje byle auto :) Mam nadzieje ze naprawiasz i bedziesz jezdzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ile ona była w rękach nowego właściciela nie całe pół roku i wszystko sie nagletak posypało ? A Peron pisał że włożył w ten samochód 15.000 zł :lol: Za tyle to by można tam wszystko nowe założyc !!!

 

Tak tak majsu ... Nowa pompa kosztuje jakies 12.000zl ... takze spoko 15.000zl ... zycze Ci zebys Ty wlozyl polowe tego i zoabczymy w jakims tanie bedzie ... Widze ze jeszcze nie wiesz jak drogimi "zabawkami" sa Youngtimery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko peron nie wnikamy i nie chce nikt przeprosin tylko ze padnieta skrzynia nie jest czyms od tak tym bardziej ze uzywke mozna dobra kupic za rozsadna cene. No nie wazne ciekawe poprostu za ile zostala kupiona

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamen133 widzę, że wiesz o mnie więcej niż ja o sobie :duh:

 

Kto Ci powiedział, że chciałem koniecznie 535? Przypadkowo okazało się, że facet chciał sprzedać, więc się nad nim zastanawiałem. A klekot czy nie klekot? Jest oszczędne i wystarczająco dynamiczne jak dla mnie. Ścigać się z Golfami nie będę. Jeżdżę na długich trasach, a elastyczność jest dobra.

 

Pewnie znacie się lepiej w temacie, ale:

 

- zgięty lewy amortyzator i lekko wbita lewa kolumna;

- nie pali na 1-2 gary (w zależności od humoru)

- niekompletne, zdezelowane wnętrze (w dodatku tylna kanapa nasiąknięta wodą

- progi wpadają do środka

- rdza na każdym elemencie nadwozia, wgniecenia

- M pakiet...niekompletny, odrywający się od nadwozia

- wydech do zrobienia

- gumy w tylnej belce do zrobienia jak i całe tylne zawieszenie, hamulce

 

nie chce mi się dalej wymieniać...

 

M-pakiet i Borbety to może być in plus, ale żeby przedkładać to ponad stan techniczny i bezpieczeństwo, to chyba nie. Dla mnie to auto było tyle warte, on sam zapłacił za nie 3000 rok wcześniej i tyle chciał wyciągnąć po rocznym postoju auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierap miałem jechać do Siedlec po tą, którą Ty teraz jeździsz, ale mnie uprzedziłeś, kursowałem do Warszawy zaledwie 3 dni po tym jak ją wziąłeś:D

 

Peron, w przypadku E28 wszyscy kazali zwrócić mi uwagę na budę. Jest zdrowa, gdzie bym nie patrzył, to samo stwierdził Rysiek, więc jestem zadowolony. A na belce są pęknięcia, ale na razie naprawdę delikatne, można było przeoczyć, sam ją oglądałem kilka razy i nie zauważyłem.

 

Jeździć się z tym wszystkim da, ale ja się czepiam, bo muszę mieć igła auto, inaczej nie spocznę :)

 

A wolę mieć mechanikę do zrobienia niż blachy. Nienawidzę grzebać się z blachami :? Niekończąca się historia :evil: A mechaników zaufanych mam kilku, w tym jednego bardzo dobrego od BMW.

 

A jak ktoś chcę się wypowiedzieć jeszcze o tamtym M535i, to niech wpadnie do Gda. Szybko zmieni zdanie.

 

PS. Zapomniałem dodać, że przy trzaskaniu drzwiami zostaje brązowa ramka na ziemi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stan techniczny nie jest najlepszy ale 7 paczek za rekina z 3,5 litra pod maską to porażka.

Pewnie prędzej czy później weźmie go pasjonat i po zrobieniu będzie się nim cieszył jak dziecko (dla mnie takie auto niestety ale raczej nie nadaje się do jazdy na co dzień - tylko dla rozrywki).

Jak miałbym kasę w wystarczającej ilości to bym takiego złomka łyknął jak nic. Weź pod uwagę, że kupujesz topową wersję z papierami a nie składaka - po remoncie uzyskujesz super auto. Właściciel niegłupi pewnie i zdaje sobie z tego sprawę.

http://images22.fotosik.pl/34/375df5381f18b28am.jpg

Moja śliczna była..........teraz w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może to jest ta różnica. Ja wyraźnie zaznaczyłem właścicielowi, że ja kupuję to auto jak E28 a nie jak auto do postawienia w salonie, tylko auto do jeżdżenia i za to płacę, a nie za to, czy jest to M535 (zagazowane od 3 lat-to też mnie przeraziło). Miałem określony budżet i tyle :) W każdym razie jeszcze go nie sprzedał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jzu tak rozmawiacie o tym biednym aucie to z tego co wiem to auto to nie M535i jest w kiepskim stanie nie ma spojlerka na klapie i wogole...

to jest 525i z silnikiem i ospojlerowaniem z M535i lub lepiej jest to M535i ale z dokumentami od 525i wiec dla pasjonata jest to zero.... jesli silnik jest dobry to na bylbym dobry na czesci i dalbym nie wiecej niz 1200zl...

moge sie mylic ale jesli auto stoi w gdansku i jesli jest to to (a raczej tak z tego co widze) to wlasnie tak wyglada sytuacja....

ps. zapraszam na forum www.e12-e28.pl tylko dla ludzi z E12 i E28...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dixi, silnik jest na 100% 3,5 litra, miałem nawet jego zdjęcie...gdzieś. Brak spoilerka też wcześniej już zauważyłem, ale..no właśnie, dla mnie to mało ważne było...

Kanapa tylna jest od M, choć niewiele warta, bo w kiepskim stanie. Nie pamiętam co miał w papierach. Wiem, że są chętni, którzy widzieli to auto, żeby wziąć je na części. Żeby zrobić z tego igłę, trzeba by wziąć od kolesia za marny grosz, rozłożyć do ostatniej śrubki i robić z większą dbałością niż fabryka. Wieczorem wrzucę więcej zdjęć przedstawiających stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dobrze wiemy fabryki sie nie poprawia tymbardziej w takich starych autach ... Ta granatowa jako dawca czesci jest ok ... Jesli naprawde ma nagrzebane w papierach to cena 1200 jest cena wydaje mi sie maksymalna ... Nalezy pamietac ze auto takie lepiej jest zabrac na lawecie wiec dochodza jeszcze koszty lawety ... Ja tam bym oprocz pociecia jej nie chcial sie w remont bawic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu tylko tak poklaskać :clap:

 

wizualnie git, mechanicznie wyjdzie z czasem

jakkolwiek adaś trzeba sie umówić na wspolne podniesienie maski przy piwku i pogrzebanie w wolne dni :)

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu tylko tak poklaskać :clap:

 

wizualnie git, mechanicznie wyjdzie z czasem

jakkolwiek adaś trzeba sie umówić na wspolne podniesienie maski przy piwku i pogrzebanie w wolne dni :)

 

Też tak uważam,też wole robić mechanikę choćby i cały silnik wymienić,niż bawić się z balcharką,później lakierka,zawsze coś nie pasuje,coś trzeszczy,jakieś nierówne szczeliny :duh: :duh: i kupę czasu auto stoi nie jeżdzone a później znowu je poskładać

:mad2: przerabiałem to z ojcem już na poprzednich samochodach,bo obaj nie bardzo w temacie blacharki jesteśmy,zdecydowanie mechanika zwłaszcza,że ojciec jest mechanikiem samochodowym :lol:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niby 535i jest warta 700zł nie wiecej.Chociaż nawet tyle bym za nią niedał.Jechałem tym szrotem.Jeżeli ktoś mysli o rozłożeniu tego na części to życze powodzenia bo niewiele przydatnych elementów idzie z tego wyciągnąć.Dodam że oglądałem ją ze 2 lata temu...To jest zwykłe 525i z silnikiem od E32 z mechanicznych podzespołów wszystko ma padniete.Więc zanim ktos napisze czy warto czy nie i czy ktos jest śmieszny proponując 700zł to zapraszam na przejażdzke owym złomem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.