Skocz do zawartości

Oznaczenie silnika jak sprawdzić??


Wochu01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak sprawdzic jaki mam silnik?Mam niedawno kupione E36 z 92r.z silnikiem 316i KAT ale chciałbym sprawdzic jakie ma oznaczenie czy M40 czy M43 gdzie jest to wybite.Ewentualnie jak to inaczej sprawdzic.Jestem tu nowy wiec prosze sie nie smiac z takiego banalnego tematu :wink: Pozdrawiam

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sprawdzic jaki mam silnik?Mam niedawno kupione E36 z 92r.z silnikiem 316i KAT ale chciałbym sprawdzic jakie ma oznaczenie czy M40 czy M43 gdzie jest to wybite.
A ja jaki mam silnik??? Znaczy oznaczenie :D
Ludzie używajcie funkcji szukaj - to naprawdę nie boli, zamieściłem nawet kiedyś zdjęcia obu silników.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=7062

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odgrzeje kotleta.

 

Otóż mam e36 323i, więc teoretycznie powinienem mieć silnik M52B25. Piszę "teoretycznie" bo w piątek zadzwonił do mnie Pan z Warszawskiego Aseko i po ustaleniu zakresu naprawy w aucie zapytał czy wiem, że mam w nim silnik 2.8..... Oczywiście nie wiedziałem. Czy na silnikach w e36 jest jakieś standardowe miejsce, z którego można odczytać oznaczenie silnika?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub kolor wtryskow

tylko że da się przeszczepić wtryski z 2.8 do 2.5 a tu nie mamy pewności co było robione

 

napisz może jeszcze na jakiej podstawie "Pan z Warszawskiego Aseko" stwierdził, że to jest 2.8 a nie 2.5, mechanicy mają różne teorie, jeden wmawiał mi że 323 to pojemność 2.3 albo że przy zderzaku mpakiet w e36 jest inny wydech :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie spytałem na jakiej podstawie.

 

Jednak jestem skłonny mu wierzyć, w końcu specjalizują się w BMW i na forum są polecani jako jedno z lepszych miejsc, w którym można zostawić pojazd.

 

Ktoś podpowie ilo-cyfrowy powinien być numer pod kolektorem lub jakie kolory wtrysków odpowiadają jakim pojemnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie spytałem na jakiej podstawie.

 

Jednak jestem skłonny mu wierzyć, w końcu specjalizują się w BMW i na forum są polecani jako jedno z lepszych miejsc, w którym można zostawić pojazd.

 

Ktoś podpowie ilo-cyfrowy powinien być numer pod kolektorem lub jakie kolory wtrysków odpowiadają jakim pojemnością?

nie pamiętam już jaki kolor mają wtryski w 2.5, ale 2.8 mają kolor różowy (niektórzy twierdzą że to fioletowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.