Skocz do zawartości

DODATKOWE ZABEZPIECZENIE


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam dodatkowe zabezpieczenie przed niepowołanym uruchomieniem i zastanawiam się czy dać odcięcie na pompie paliwa czy na zapłonie (stacyjka).Wiem że na pompie napięcie jest podawane przez parę sekund co powoduje potem rozłączeniem przekaźnika.

Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

Nie jestem elektrykiem samochodowym , chcę się uporać z tym sam.

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi technicze owszem...ale co kto ma i w jaki sposob to chyba chlopaki jest indywidualna sprawa( o tp ma chyba w tym chodzic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...

uważam że takie info można udzielać... jednak tylko na prv...tak aby nie wisiały na forum...

Sam chętnie dowiedziałbym się o kilku zabezpieczeniach.... i bede coś kombinował ... jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to prv... chetnie zaczerpne troche pomysłu... bo zamierzam troche " pokombinowac " ;)

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z lepszych patentow ciezkich do obejscia to zamiana przekaznikami impulsow sterujacych cewkami WN. nie do zrealizowania niestety w autach z kopulka. ale np w M50 mozna. patent polega na tym ze w niewidocznym miejscu (lub w komputerze) montujemy trzy podwojne przekazniki ktore zamieniaja kolejnosc iskier (impulsy sterujace cewkami)i tak paliwo jest wtryskiwane, iskra jest a auto nie pali, bo iskra jest, ale nie wtedy kiedy trzeba, na oko nie do wykrycia. super sprawuje sie w autach ktore maja np 2 podwojne cewki. np kiedys testowalem ten patent i dalem znajomemu mechanikowi poloneza na wtrysku na warsztat i meczyl sie prawie 8h, a ze auto mi bylo potrzebne to zabralem uswiadamiajac go o mojej pullapce :-)

super jesli to wspolpracuje z bezstykowa identyfikacja np KD2006 firmy amt, bo mozna wsadzic cala elektronike gdzies gleboko bez sladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

za dobre patenty ludzie kasuja dobre pieniadze, nie liczcie na to ze ktos wam sprezentuje swoj patent. pomyslow jest mnostwo, praktycznie kazdy kto ma pojecie jest w stanie cos ciekawego wymyslec. tu nie chodzi o to zeby przeciac zielony kabelek pod kierownica, bo takie zabezpieczenie jest smieszne, do obejscia w kilka sekund. nie trzeba nawet deski rozdzielczej rozbierac. jesli chcecie spac spokojnie to pozostawcie to komus kto sie na tym zna. uwazam ze lepiej nie miec zabezpieczenia i pilnowac auta, zachowywac sie tak jak by na kazdym kroku ktos mial nam gwizdnac auto, parkowac na strzezonym , niz miec badziewie ktore auta tak na prawde nie chroni i jemu zaufac, przechadzajac sie np po Real`u godzinami gdy auto stoi na niestrzezonym parkingu. zastanowcie sie chcecie miec "pstryczek elektryczek" dla poprawienia samopoczucia czy zabezpieczone auto?? to nie to samo, to sa wbrew pozorom 2 rozne sprawy.

 

p.s. kilka postow wyzej podalem 1 patent na zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.