Skocz do zawartości

[E34] Jaki Olej ??? 525TDS 92 r


ajlb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem zapytac jaki olej(marka), moje BMW to e34 92 r 525 TDS, przejechane 300 tys km.

 

Wczesniej byl 15w40, jednak nie wiem jakiej marki i chce teraz wymienic i zastanawiam sie nad wmiare ekonomicznym ale nienajtanszym. Z tego co slyszalem to do diesli dobre jest PETROCANADA, a najmniej fajny to m.in Lotos. Ale czytalem tez rozne artykuly ze lepiej kupowac gorszy olej i czesciej zmieniac niz najlepszy i duzej na nim jezdzic.

 

Jakie MARKI polecacie, jakie macie zdanie na ten temat ?

 

btw. Ma ktos taki model, jakie sa ceny filtrów ?

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM zdaniem nie ważne jaki masz motor ani ile przebiegu, ważny jest dobry olej!!! nie oszczędzaj na oleju a nie będziesz miał kłopotów! lepiej chyba dołożyć 50 czy 100 zł do oleju niż poźniej mieć wydatki wprost proporcjonalne do tragizmu samego pomysłu oszczędzania na oleju ;-))

 

ja leje mobila, albo motula, w sumie najlepsze oleje na świecie to oleje motocyklowe ;)

 

pozdro krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pierwszej wymianie po kupnie zalałem połsyntetykiem Petrocanada Duron 10W40. Poprzedni właściciel na lato wlał mineralny Castrol (wcześniej był ponoć półsyntetyk, ale kto to sprawdzi...), a że gwałtowne zmiany nie są wskazane, to zacząłem od półsyntetyka.

 

Ponieważ nie widzę żadnych wycieków, to na następnej wymianie pójdzie syntetyk, prawdopodobnie też Petrocanada 5W40, a jak nie to Mobil1 5W50.

 

Stosuję zasadę, że na oleju nie ma co oszczędzać, zwłaszcza jeżeli planuje się używać auto jakiś czas. O ile tylko silnik nie jest skrajnie zaniedbany, nie pali oleju i nie ma wycieków, to przynajmniej półsyntetyk a najlepiej syntetyk.

Przy poprzednim BMW 325i E30 (10 lat na Mobil1) się sprawdziło, mechanik ani razu nie tknął silnika (poza regulacją zaworów, rzecz jasna).

 

Co do ceny wkładu filtra to wkład w intercars kosztuje od 25zł. Trzeba zwrócić uwagę, czy pokrywa filtra jest metalowa czy z tworzywa, bo wkłady się różnią.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.