Skocz do zawartości

Model E36


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem sie zwrócić do szanownych kolegów o pomoc.

Nosze się z zamiarem kupna BMW E36 w okolicach rocznika 91-95 ale przyznaje się bez bicia że niewiele wiem o tym autku.

Może ktoś z osób doswiadczonych podpowiedziałby mi na co zwracać uwagę,jaki motor(1,8?).Poprostu jak się kierować aby nie kupić wraka.

Dla wygody podaję maila:

[email protected]

Myślę że dzięki Wam stanę sie niedługo posiadaczem tego super samochodu.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Może ktoś z osób doswiadczonych podpowiedziałby mi na co zwracać uwagę,jaki motor(1,8?).Poprostu jak się kierować aby nie kupić wraka.

Proponuję żebyś dobrze przejrzał forum. Było już o tym wiele razy. :evil:

I dopiero wtedy jak będziesz miał konkretne pytania to je zadaj.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, niestety widać, że jesteś super nowy ... przejżyj sobie forum z ostatnich tylko dni i tam więcej i szybciej znajdziesz informacje niż czekając tutaj na odpowiedzi ... takich pytań pojawia się tu co najmniej parę na tydzień, a już przeważnie o E36.

Na pewno w serwisie Ci prędzej pomogą, ale niestety raczej mniej "praktycznie" ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzieki za super rade.Predzej w serwisie mi pomogą.

Ja niewiem,wszedzie kazdy tylko nosa zadziera ale zeby troche życzliwości...cała polska i polacy.Eeee szkoda gadać.

A całe forum to se sam przeglądaj jak ci sie nudzi.

Na tym forum znajdziesz dziesiątki, a może nawet setki wypowiedzi na temat kupna E36 i związanych z tym możliwych problemów.

 

A za taką wypowiedź jak powyżej następnym razem zostaniesz zbanowany.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do admina i całej reszty.Chcesz to banuj,ale nie wiem czy nie jesteś zbyt szybki.Cała moc i tajemnica tkwiaca w każdym forum(niestety nie w polsce) to to że każdy każdemu pomaga jak może a nie go odrazu gasi.

U nas widze ze jest odwrotnie-forum to miejsce dla starych wyjadaczy,nowy out!Poza tym przekopałem całe forum i nic madrego nie znalazłem a szukam informacj w stylu:uwaga na przecieki,luzy itd.itp. dotyczacych "wad wrodzonych" danego modelu.Sądziłem że znajdzie się jakas przychylna dusza która podpowie na co zwracać szczególną uwagę w momencie kupna tego auta,ktoś kto "zęby" zjadł na beemce.

PZDR!

Ludzie dorosnijcie do netu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do admina i całej reszty.Chcesz to banuj,ale nie wiem czy nie jesteś zbyt szybki.Cała moc i tajemnica tkwiaca w każdym forum(niestety nie w polsce) to to że każdy każdemu pomaga jak może a nie go odrazu gasi.

Tak jest i tutaj. Po to jest to forum żeby sobie pomagać.

 

U nas widze ze jest odwrotnie-forum to miejsce dla starych wyjadaczy,nowy out!

Mylisz się. Gdyby było tak jak mówisz to nie mielibyśmy ponad 1200 zarejestrowanych użytkowników tylko najwyżej 200. Jesteśmy otwarci na nowych członków forum, ale pod warunkiem że akceptują zasady forum. A jedna z nich (umieszczona pod Twoim nickiem) głosi: "Zanim zapytasz - POSZUKAJ".

 

Poza tym przekopałem całe forum i nic madrego nie znalazłem a szukam informacj w stylu:uwaga na przecieki,luzy itd.itp. dotyczacych "wad wrodzonych" danego modelu.Sądziłem że znajdzie się jakas przychylna dusza która podpowie na co zwracać szczególną uwagę w momencie kupna tego auta,ktoś kto "zęby" zjadł na beemce.

Widać słabo kopałeś :twisted: Uwierz że takich postów była tu cała masa. I wybacz że nie podam Ci tu teraz do nich linków...

Zauważ też co napisałem w poprzednim liście: "jak będziesz miał konkretne pytania to je zadaj". Ty nie zadałeś żadnego konkretnego pytania więc jakiej odpowiedzi oczekujesz?

 

Ludzie dorosnijcie do netu!

Możesz sprecyzować co masz na myśli? :D

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do admina i całej reszty

I ten temat rozrośnie w kierunku uświadamiania nowych - może i dobrze, bo nic nowego nie wniesie w temacie "na zwrócić uwagę", który wraca jak bumerang i jest wałkowany non stop, aż do wyrzygania... :?

 

Twierdzisz, że przejrzałeś forum ?

Gdybyś to zrobił, nie zadałbyś tych pytań... chyba, że nie rozumiesz odpowiedzi wcześniej pisanych - to je przytocz - wyjaśnimy.

 

Tekst w stylu "podaje maila dla wygody" z góry Cię skreśla :lol:

Dla czyjej wygody ? Kogoś kto za Ciebie przejrzy forum i na tacy wyśle Ci maila ?

Czy Twojej ?

 

Admin - nie zbyt pochopny jesteś, tylko zbyt pobłażliwy... :P

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3407&highlight=e36

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3531&highlight=e36

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1103&highlight=e36

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1105&highlight=kupno+e36

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=136&highlight=kupno+e36

 

Jest jeszcze o wiele wiecej informacji odnośnie E36, ale ja nie mam czasu ich szukać. Twoje pytania są za mało konkretne. Jak się pytasz jakie E36 to ja moge ci odpowiedzieć, że bierz M3. Tylko, zaraz zapewne odpowiesz, że wolisz coś tanszego w utrzymaniu.

Jeżeli chcesz mieć auto z 6 cylindrami i tańsze w utrzymaniu to bierz 325. Każde e36 z R6 będzie paliło benzyny ok. 13 w mieście (nawet M3 :!: ). Nie da się niestety powiedzieć co najbardzej sie psuje w tych autach. Wiele z tych samochodów jest po dzwonach. Jak auto ma gaz to zapewne, albo przepływomier, albo wtryszki są na "wykończeniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bastku!

Ciężko jest mi jakoś sprecyzować konkretne pytania a to dlatego że ten samochód znam tylko z ulicy.Gdyby to tyczyło sie fiata to co innego-jeżdżę nim9lat i coś niecoś o nim wiem.Tu natomiast nie chodzi o jakieś konkrety tylko poprostu na co zwracać szczególną uwagę w momencie kupna.

Może beta ma jakieś ukryte niuanse o których tylko wiedzą wtajemniczeni i właśnie to mnie najbardziej interesuje.

Poprostu,co oglądać,gdzie zaglądać,co badać żeby z giełdy czy komisu nie jechać prosto do serwisu(he,ale rymik mi wyszedł!).Napisz prosze na co ty zwracasz uwagę gdy kupujesz takie auto,każda podpowiedź jest jak najmilej widziana.

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na szczęście dyskusję udało się skierować na odpowiedni tor ...

Bardzo chętnie bym Ci pomógł, ale konkretnie na co zwracać uwagę w E36 to za bardzo nie wiem, jak zapytasz o E38 to Ci mogę wiele rzeczy podać, ale są to rzeczy specyficzne dla E38 ...

Ale krótko - wszelkie stuki w zawieszeniu nie próbowac tylko na trasie, ale zjechać na złą np. gruntową drogę wjechać i zjechać parę razy z krawężnika (jednym kołem, potem jednoczesnie dwoma) i wsłuchiwać się ...

Następna sprawa : wszelkie niby drobne rzeczy - za mało płynu chłodniczego .. od razu dociekać i sprawdzić dlaczego (czy np. nie zapowietrza się itd. sprawdzić klime (jak ma) czy działa, jak nie to napewno coś nie jest tak ..., a nie tylko "coś tam nie styka" ...

Wszelkie wycieki ... sprawdź czy z amortyzatorów nie wycieka (odsłoń ręką osłone gumową ... itd. itd. itd.

Niech właściciel pousuwa wady i wtedy wrócisz i kupisz ...

A tak przy okazji ... może dałoby się stworzyć wątek w którym podawałoby się takie uwagi : "na co zwracać uwagę przy kupnie" i wszystkich nowych tam będziemy kierować, a potem ewentualne "dopytki" ;-) Jakbyśmy wiedzieli, że taka udzielona przez nas odpowiedź będzie wielokrotnie wykorzystana, to chętnie takie uwagi tam wpiszemy. Moglibyśmy też nasze poprzednie odpowiedzi tam "przepisać"

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Umberto..

Wiem, że BMW to całkiem nowoczesny samochód... :lol:

ale to nie prom kosmiczny... :lol:

 

Zasady pozyskania samochodu są takie same jakbys kupowal inny model (np: Fiata).

Ja osobiście sprawdziłbym -

blachę (czy była robiona)

nastepnie wszystkie szyby (jak sa elektryczne)

silnik (podłaczyć pod jakiś komputer..)

wydech

opony

etykiety na szybach (czy data jest taka jak data produkcji)

Licznik (test zawiera nr nadwozia więc można poróznać, czy jest to licznik od tego samochodu)

co jeszcze... papiery..:)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie!O takie sprawy mi chodziło!Wielkie dzięki!

W życiu by mi nie przyszło do głowy że można sprawdzic cos takiego jak pochodzenie licznika.Proste,ja tego autka nieznam wogóle a dzieki wam cos niecoś się dowiedziałem.

Jeszcze jedna rzecz mnie trapi.Czy ten pasek rozrządu to faktycznie taka kicha?Ja mam w Tipo i wymieniam co prawda co 60tys ale jakos jeździ(raz tylko pęk :oops: i troszki kosztowało).Czy w 2l silniku też jest pasek bo chyba na 2l sie porwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zawieszenie, zawieszenie !!! ;-) :D

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2l silniku też jest pasek ?

 

Wg mnie wszystkie silniki E36 maja łańcuch rozrządu... :?

Ale mogę się mylić.. nie jestem ekspertem

sprawdziłem :)

- 1,6 mają łańcuch

- 1,8 m40 ma PASEK :shock:

- 2,0 M50 ma łańcuch

- 2,0 M52 ma łańcuch

 

więcej nie sprawdziłem... podaj konkretny model to sie poszuka...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Marcin...sam jeszcze nie wiem jaki model.Na pewno 4 drzwi :lol: ,rodzinka...ech.Ale przecież sprawę łańcuch czy pasek można zawsze naocznie sprawdzić?No i jak już wcześniej wspomniałem w 2litrach-niech troche zamiata :o A i chyba bede szukał wśród ściaganych z raichu bo to zawsze lepszy stan techniczny.Ktoś mi doradza żeby jednak piatke lepiej kupić ale jawiem?Taka wielka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wysokiej klasy specem, ale jak chcesz naocznie sprawdzić, czy jest pasek, czy łańcuch ? ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Nie dawno była dyskusja, czy E36, czy E34 ...

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3407

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat to nie BMW :lol: - ja sobie czegoś takiego nie przypominam, aby były jakieś okienka, a miałem parę samochodów ... no ale nie Fiata - fakt.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię zapewne co nie oznacza, że zawsze, ale w wielu wypadkach tak jest. Miałem 1 BMW i kupiłem z zatartymi wtryskami. W domu także mamy drugie auto które ma gaz i także był zepsuty przepływomierz. Oglądałem już wiele beemek i w wielu wypadkach są takie uszkodzenia. Widziałęm V12, które miało zatarty 1, bądz 2 wtryski, a w takim silniku ciężko jest to wyczuć. Nie mam nic przeciwko instalacjom gazowym, bo wiadomo, że dzięki nim moża dużo zaoszczędzić, ale także dużo stracić na naprawy. Jeżeli teraz bym kupywał auto za ok. 25,000 zł lub więcej, to "odżałowałbym" kilka tys. zł na wtrysk gazu, który nie powoduje już "strzałów" gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.