Skocz do zawartości

Nawiew na tył pasażerów tylko zimne powietrze


jacabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, od trzech miesiecy mam E39 528 klimatronic i zaobserwowałem, że jeszcze nigdy nie czułem aby tylnym nawiewem leciało ciepłe powietrze, po nagrzaniu silnika zawsze leci zimne no może lekko letniawe. W zasadzie w samochodzie jest ciepło, przednie nawiewy działaja idealnie. Jestem świeżo po wymianie filtrów przeciwpyłkowych. Zastanawiam się czy to normalne? czy może klimatronik tak właśnie sobie reguluje temperaturę (ale chyba jak pasażerom leci zimne powietrze to coś chyba nie tak?). Dodam, że niema różnicy czy ustawię auto czy manual. Może ktoś spotkał się z taka sytuacją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to lole nooo, powiedzieli co wiedzieli...

 

z tyłu niema zadnego regulatora ciepłe/zimne jest tylko zamknij/otwórz (takie pokretło). Napisałem, że niema różnicy auto/manual czyli jak ustawiam manual i włącze wszystkie nadmuchy to mimo, że na przód leci "gorące" to na tył leci tylko zimne/letnie i adekwatnie na auto jest to samo.

 

P.S. niedługo to normalnie strach tu się bedzie o cokolwiek zapytac, bo zaraz jazde człowiekowi robią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w E39, z tylniej kratki leci tylko zimne powietrze, tak ze proponuje na zimę zamknąć ja dla zdrowia pasażerów na tylniej kanapie. :wink: W drugiej edycji chyba to zmienili i może lecieć i cieple powietrze ale na 100% ci nie powiem, było już kilka wątków na ten temat. . Cieple powietrze na tył auta dostaje się nawiewami pod przednimi siedzeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w E39, z tylniej kratki leci tylko zimne powietrze, tak ze proponuje na zimę zamknąć ja dla zdrowia pasażerów na tylniej kanapie. :wink: W drugiej edycji chyba to zmienili i może lecieć i cieple powietrze ale na 100% ci nie powiem, było już kilka wątków na ten temat. . Cieple powietrze na tył auta dostaje się nawiewami pod przednimi siedzeniami.

 

No nie wiem, ja mam Touringa z 97 roku i mam ustawiane na tyle "zamkniety/otwarty" i "ciepłe/zimne" czyżbym miał jakąs kosmiczną wersję ? (mam dwa kółka)

 

P.S. niedługo to normalnie strach tu się bedzie o cokolwiek zapytac, bo zaraz jazde człowiekowi robią :(

 

Dla mnie 2 kółka z tyłu wydaje się normalną rzeczą wiec dlatego tak napisałem, skad moglem wiedziec ze masz jedno. A auto/manula nie ma tu nic do rzeczy.

 

Może ilość kułek zależy od wersji..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w E39, z tylniej kratki leci tylko zimne powietrze, tak ze proponuje na zimę zamknąć ja dla zdrowia pasażerów na tylniej kanapie. :wink: W drugiej edycji chyba to zmienili i może lecieć i cieple powietrze ale na 100% ci nie powiem, było już kilka wątków na ten temat. . Cieple powietrze na tył auta dostaje się nawiewami pod przednimi siedzeniami.

 

No nie wiem, ja mam Touringa z 97 roku i mam ustawiane na tyle "zamkniety/otwarty" i "ciepłe/zimne" czyżbym miał jakąs kosmiczną wersję ? (mam dwa kółka)

 

Słyszałem ze i w naszych wersjach były nawiewy z ciepłym powietrzem ale nie wiem czy to zależy od kosmicznego wyposażenia, czy od czegoś innego :wink: . Ja nie mam u siebie takiej regulacji i w większości go nie ma, może to była opcja, a później (II edytion) to był już standard?

 

Znalazlem tu dwa watki na ten temat:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=17722&highlight=nawiew+ty%B3

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=16932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, więc wszystko sie teraz wyjaśniło, czyli mam wersje starszą (bmw 96r) bez możliwości regulacji temp. z tyłu szkoda :( pozostaje zamknąć nawiew na zime ;).

 

Melonik dzięki za wyczerpującą odpowiedź i linki.

 

P.S. Panowie, a orientuje sie ktoś czy jest możliwość przerobienia tego w jakiś nieskomplikowany sposób? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Podepnę się pod temat:

E39 lift '02 klimatronic. Regulacja temperatury z przodu działa jak ta lala, ale ostatnio pasażerowie z tyłu zaczeli mi marudzić, że zimno. Pytam, jak ?? Przecież grzeję. No i sie okazało ze na tył leci chłodne powietrze zza podłokietnika. Mam tam dwa pokretła 0/1 i ciepło/zimno. Regulacja temperatury tam i u mnie niczego nie zmieniła. Nadmuch na tył też jest jakiś taki słabiuuuutki. Za to przypadkowo odkryłem ze na tył leci ciepłe powietrze...po wyłączeniu nadmuchu na szybę :szok: O co chodzi? Gdzie szukać, żeby połowy auta nie rozkręcać? Stan płynu ok, najpewniej nie dział mi termostat bo silnik niedogrzewa się, ale nie widze związku, gdy moje ogrzewanie z przodu działa normalnie.

Edytowane przez maroFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.