Skocz do zawartości

Zła praca silnika na benzynie, na LPG chodzi O.K.- E34 M20


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Mam pytanie ,moja bemka coś zaczęła żle chodzić na benzynce, na gazie jest O.K. a na benzynie nie pali na wszystkie cylindry, gdzie szukać przyczyny.Fakt ,że na benzynie jeżdżę mało, nawet palę jak jest ciepło od razu na gazie i na bezynie wogóle nie wchodzi na obroty.Może to filtr paliwa, świece albo wtryski.Proszę o pomoc, dzięki!! PIO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny objaw, przy czym tylko przy wychodzeniu z niskich obrotow. Po zapieciu komputera okazalo sie ze czas otwarcia wtryskow jest bardzo dlugi i ze najprawdopodobniej one sa zatkane. Mechanik poradzil mi kupic sobie na stacji plyn do czyszczenia ukladow paliwowych, dolac do paliwa i przejechac w ten sposob 1 bak na benzynie. Sprobowac nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 323i e-36 96r przebieg silnika 54tys km z ksiazka, zalozyli mi gaz i jest kiszka gubi obroty.najpierw bylo zle jak byla zimna na benzynie to po przegazowaniu spadaly do 0, potem gazole cos majstrowali i zle chodzi na gazie i benzynie, znowusz cos majstrowalni i rece mi opadly czy zimna czy ciepla gaz czy benzyna to gubi obroty.

Co to moze byc bo mnie juz szlak trafia???

jak ktos mial cos podobnego to prosze o info

pozdro thnx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim założyłem gaz dusiła mi się przy większych obrotach, póżniej już nawet przy 3500-4000 i wtedy pomogło czyszczenie układu dolotowego (tak napisali na rachunku).

Jeżeli odpalasz nawet na gazie to pewnie zapiekły sie wtryskiwacze, jak zakładałem gaz mechanicy kazali mi od czasu do czasu pojeździć na benzynce aby temu zapobiec i póki co (13 tys km) jest wszystko OK.

Zbadaj ciśnienie paliwa, nie kosztuje to dużo a bedzie wiadomo czy pompa jest wydolna. "Przytarta" pompa moze dawać nierówne ciśnienie - podobno może załatwić regulator ciś. paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.