Skocz do zawartości

szum prawe tylnie kolo oco chodzi


mewa86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy mam problem z tylnim prawym kołem podczas jazdy słychać szum sprawdziłem wszelkie opcje i nic nadal szumi :cry2: morze ktoś miał taki problem czekam na odp. :)
od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e30 geometrii się nie da ustawić, jedyne co to zbieżność z przodu.

Posprawdzaj czy coś gdzieś nie obciera, sprawdzałeś auto z kanału?

Podnieś koło do góry, pokręć nim i może zlokalizujesz ten szum.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chodzi oto ze praktycznie to jusz chyba wszystko sprawdziłem i nic nawet mechanicy niewiedza oco w tym chodzi no i niewiem a wkoncu chciałbym miec juz ciszej w aucie
od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam zainstalowany gazik niestety ekonomia :( i jak przełancza mi sie na ten gazik to ałtomatycznie odłancza mi sie pompa paliwa taki bajer pomijam to więc pompe wykluczam ale fakt taki feler czasto wystepuje w tych pompkach

 

wymieniłem juz - dyfer

- podpore na wale (kwestia a może szum sie przenosi )

- cały wachacz

- łożyska na tym i na drugim kole

- opony nowe

- była nawet próba odłaczenia hamulcy w prawym kole

 

żadnych efektów jak szumiało tak szumi czytałem wyzej cos o geometri nieda sie jej ustawic a moze podmienic cały wuzek wraz z wachaczami

 

i pytanko kolejne a moze to łozysko oporowe (jest słyszalne obecnie w moim autku) czy jest mozliwe ze wał przenosił by takie szumy na prawe koło

 

chce sie tego pozbyc wiec piszcie moze trafimy o co tak naprawde tu chodzi tym bardziej ze to nie tylko mój przypadek pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada jest taka jeżeli to łożysko to huczy w pewnym przedziale prędkości u mnie było to gdieś od 60- 90 km/g jeżeli to dyfer to słychać różny ton tego huczenia w zależności od obciążenia silnika (pedał gazu na zero w połowie lub do dechy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę zakładał nowego wątku. Huczy mi chyba z lewej strony z przodu, przy prędkości ponad 40 km/h. Dość głośno. Hałas zależny jest od prędkości, nie od obrotów i nasila się przy skręcie w prawo. Czy dobrze dedukuję, że to łożysko? Ile $$ szykować na wymianę? ;)

E36 316i '92 (bez ABSu).

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
no chodzi oto ze praktycznie to jusz chyba wszystko sprawdziłem i nic nawet mechanicy niewiedza oco w tym chodzi no i niewiem a wkoncu chciałbym miec juz ciszej w aucie

 

Rozwiązałeś mewa86 ten problem? Jeśli tak to jak? jeśli nie, to opisz go trochę bardziej szczegółowo:

 

1. Czy hałasuje nie zależnie od prekości?

2. Czy hałasuje niezaleznie od obciążenia?

3. Czy hałasuje tak samo wchodząć w zakręt jak i po prostej drodze?

4. Czy hałas jest obecny jeśli koło kręci się w powietrzu?

5. Jaki to jest dzwięk? Do czego jest podobny? Czy dzwięk zmienia się ? jeśli tak to kiedy?

 

Tego typu pytania pozwolą lepiej zrozumieć problem.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.