Skocz do zawartości

Angel Eyes - uszkodzone ringi?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam od paru dni problem z ringami w E39 (po tuningu, Angel Eyes Hella, oryginalne od BMW). Reflektor z prawej strony przestał działac, tj. NIE ŚWIĘCĄ w ogóle ringi. Na światlach postojowych zamiast ringów świeci lekko lampka kierunkowskazu (jednostajnym światłem).

 

Stąd moje pytanie: czy takie uszkodzenie się naprawia, czy cała lampa jest do wymiany? Komputer nie pokazuje żadnego błędu, pojadę do serwisu ale zanim skasują mnie za samo "dzień dobry" chciałbym wiedziec, czego się spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczysc wtyczki, sprawdz mase. Nie wiem czy za oswietlenie pozycyjne tez jest odpowiedzialny moduł oswietlenia. Bo on ma to do siebie, ze lubi padac i np na stale swieci sie prawe swiatlo dlugie. Przeczysc najpierw co mozesz.

 

Poza tym (tak mi sie wlasnie przypomnialo) bmw ma tak, ze jak np spali sie tylna zarowka pozycyjna to sterownik (w BMW jest sterownik a nie zestaw przekaznikow) w ramach tylnych swiatel pozycyjnych swieci zarówka (lub odpowiednim włóknem jesli jest dwuwłóknowa) stopu, tak na pół gwizdka. Wiec byc moze w przednich jest to samo - skoro hipotetycznie spaliła sie zarowka (czy co tam swieci tymi ringami) to moze mundry sterownik swieci kierunkiem - tak w amerykańskim stylu :) Sprobuj zobaczyc, czy po przelozeniu zrodla swiatla (cokolwiek by to nie bylo) z drugiej lampy poprawi sie czy nie

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze pomoge :) Ring to tak naprawde zwykla/niezwykla zarowka h10w. Z tym ze w BMW funkcjonuje jako calosc z odblaskiem. Tak ci powiedza w ASO - koszt takiego modulu to ok. 40 zł. Normalnie mozna dostac taka zarowke z tym ze o mocy 6W za jakies 5-8zł. Jak sie uprzesz ze chcesz miec identyczna udasz sie do Intercarsu i tam na zamowienie sprowadza ci Philipsa H10W, identycznego jaki wymontujesz z modulu. Zeby zaoszczedzic pare $$$ wyciagasz caly modul (wypinasz z kostki a pozniej "wykrecasz" z mocowania), przynosisz sobie do domu i najlepiej wieksza igla robisz male wyzlobienia w kolnierzu odblasku - dwa po przeciwnych stronach i wyciagasz stara zarowke. Wiem ze to brzmi niezrozumiale ale jak to wyjmiesz i bedziesz mial w reku to zrozumiesz o co mi chodzi. Zobaczysz ze wyjecie z tego modulu zarowki blokuje zbyt dopasowany ze tak powiem kolnierz odblasku przez ktory nie chca przejsc wypustki na zarowce.

A jak nadal nie bedziesz wiedzial o co chodzi to moge pomoc osobiscie, jesli jestes oczywiscie z Warszawki.

 

Pozdrawiam i sluze pomoca

 

szwed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwed --> mówisz o tej lampie, nie:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=63_0642&hg=63&fg=05

 

Tutaj widze że da się ją rozłożyc, ale oglądałem tą lampę z bliska kiedyś (zakladałem je do E39 z 96 roku) i z tego co kojarze nie da się dostac wlaśnie do jej środka, do ringów :)

 

Czy mylę się, da się je wyjąc?

 

 

Zastanawiam się też czy nie można gdzieś dostac nowych ładnie świecących ringów, jeśli są spalone w jednej lampie (oba nie świecą) to wymienie i w drugiej.

 

Poszukam, tutaj facet ma fajny efekt przy E90:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=14430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza: przepalona żarówka świateł pozycyjnych

Recepta: serwis ASO koszt 85zł lub Allegro http://www.allegro.pl/item157650138_zarowka_postojowa_bmw_e39_ksenony_oryginal.html

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia należy tutaj tylko dodać, ze "ringi" to nic innego jak zwykła wiążka światłowodu, która jest podświetlana żaróweczką halogenową :) Myślę, że temacik można zamknąć i jest w zupełności wyjaśniony ;)

BMW IS THE BEST! FUCK THE REST!

NO RISK, NO FUN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...
Witam. Odswieze temat. Z tym że bmw e60 lampy również eagle eyes. Prawa lampa ok a lewa czasami świeci ok a czasami ledwo co widać. Ostatnio niestety już ledwo co świeci. Dodawałam post na grupie e60 ale nikt nie zna chyba odpowiedzi. Czy u mnie w tych lampach też jest taka żarówka czy jednak już nie? To nie są ori lampy co miały taką żarówkę. Wątpię żeby 2 ringi padły na raz w jednej lampie bo tak samo świeciły dobrze źle lub wcale. 2 zawsze tą samą mocą. Może jest tam jakiś przekaźnik czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.