Skocz do zawartości

Jaki wariant AC wybrać ?? Wycena, czy naprawa bezgtówkowa ??


Rekomendowane odpowiedzi

Więć jak w temacie muszę się zdecydować do tej pory miałem wycenę i kasę biorę jakby coś się stało i robie autko w swoim zakresie, jakie macie doświadczenia i który wariant jest korzystniejszy bo czytałem iż przy starszych autkach to lepiej wariant bezgotówkowy wybrać ??

ubezpieczenie w PZU :), 318 TDS 1998 rok :)

pozdro Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezgotowkowy, na wycene zawsze tna, podaja ci cene, zapraszaja zebys jak najszybciej przyszedl po kase bo juz na ciebie czeka tacy sa chojni; a potem sie okazuje ze dostales 1/4 tego co kosztuje naprawa, a podpisales juz ze przyjmujesz i bujaj sie...

 

chyba ze jestes na tyle pewny swojego uszkodzenia i mozliwosci zalatwienia tanio na wlasna reke, ze wolisz wziac gotowke i zeby ci zostalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w wariancie bezgotówkowym autko robione jest w warsztacie wskazanym prze4z PZU czy jest jakaś możliwość wyboru ??

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak duża jest szkoda.... ja zawsze brałem kase i zawsze miałem duże plusy...

zawsze możesz poprosić o wycenę i zobaczysz ile Ci będą chcieli dać kasy... jak za mało wg Ciebie to idziesz na bezgotówkową a jak uważasz że dostaniesz z górką to do kasy i po temacie

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w wariancie bezgotówkowym autko robione jest w warsztacie wskazanym prze4z PZU czy jest jakaś możliwość wyboru ??

gdzie chcesz, byle by warsztat zgodzil sie na bezgotowkowe (nie wszyscy to oferuja bo nie wszyscy maja moc wyciagac kase od ubezpieczalni jak leca w kulki)

 

odnosnie nacinania na gotowke to z ostatnich tygodni akcja kumpla.. dzwoni do niego babka

- moze juz pan przyjechac po pieniadze

- zaraz zaraz jakie pieniadze

- no pieniadze na naprawde, juz czekaja na pana, prosze szybko przyjechac..

[tu chwila droczenia]

- no ale pieniadze na pana czekaja

- ile?

- 1000

- ale ja przeciez mowie ze zaznaczylem ze bezgotowkowa

- ano tak, przepraszam... blabla

 

okazalo sie ze naprawa 2400.

sumy przykladowe, ale mniej wiecej ta skala.. i mimo ze zaznaczyl ze bezgotowkowa to jeszcze probowali go wrobic w wyplate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia szkoda:

- 880 zł ubezpieczenie - 200 zł robocizna

 

wczęsniej:

- 1800 zł ubezpieczenie - 200 zł robota

- 2200 zł ubezpieczenie - 400 zł robota

 

dwa razy brałem bezgotówkowo ponieważ auto było na gwarancji a pokradli obudowe i wkłady lusterek (1500 zł salon a kasy bym tyle nie dostał pewnie)

 

więcej nie pamiętam ale nigdy jeszcze nie miałem z nimi problemów.

http://www.maszty-flagi.com/bmw/E39_forum.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf997, a ja polecam wariant:

- wykupione udziały własne w szkodzie i wypadku - pełna odpowiedzialność TU

- wykupiona amortyzacja części - w niektórych TU dla samochodów od 6 lat i starszych stosuje się tego rodzaju wariant

- wykupiona opcja warsztatów autoryzowanych - wolę ASO dla swojego samochodu

 

W niektórych firmach o sposobie likwidacji szkody decydujesz w chwili jej zgłoszenia (zawsze pilnujcie 24h - to najczęstsze przyczyny odmów)... ja bym wybrał cash w połączeniu z w/w wariantem.

I tak zresztą mam :cool2:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam przede wszystkim BARDZO DOKLADNE przeczytanie umowy ubezpieczenia AC, zanim zdecydujemy sie ja zawrzec. OC jest regulowane ustawa, AC jest tak naprawde umowa miedzy nami i ubezpieczycielem, w razie klopotow realne szanse na wyplacenie odszkodowania mamy dopiero w sadzie. Spora czesc firm ubezpieczeniowych w umowach AC zawiera delikatnie mowiac 'dziwne' klauzule, na ktore warto zwrocic uwage, zeby potem nie zalowac.

 

A co do ubezpieczania AC starszych samochodow: moim zdaniem w takim przypadku polisy AC nie warto kupowac w ogole - lepiej przeznaczyc te pieniadze na dodatkowe zabezpieczenie samochodu od kradziezy,a poruszajac sie pod drodze zdawac sobie sprawe, ze za uszkodzenia pojazdu z naszej winy placimy my, a nie liczyc na to, ze przeciez jestesmy ubezpieczeni, a potem przezyc 'lekki szok' przy wyplacie odszkodowania.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A co do ubezpieczania AC starszych samochodow: moim zdaniem w takim przypadku polisy AC nie warto kupowac w ogole - lepiej przeznaczyc te pieniadze na dodatkowe zabezpieczenie samochodu od kradziezy,a poruszajac sie pod drodze zdawac sobie sprawe, ze za uszkodzenia pojazdu z naszej winy placimy my, a nie liczyc na to, ze przeciez jestesmy ubezpieczeni, a potem przezyc 'lekki szok' przy wyplacie odszkodowania.

Zgadzam się z Tobą.

A tam, gdzie składamy swój podpis, umowy (czyli warunki) powinnismy zawsze czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam bezgotówkowej, chyba że samochód jest kilkuletni. Po co dac serwisowi zarobić na sobie. Lepiej zgarnąć kasę, kupić używane części i dać do roboty jakiemuś rzemieślnikowi (przy samochodzie o wieku ponad 10 lat). Zawsze zostanie co najmniej kilka stów na coś innego do samochodu. Je obecnie robię swoje E30 na częsciach z rozbiórki, te części sa nawet w lepszym stanie niż były tamte :8) I tak liczę żeby z 2250 zł które mi wypłacą wziąść dla siebie ponad 500 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.