Skocz do zawartości

Automatyczne otwieranie/zamykanie bagaznika - problem !


Auto-Buków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam automatyczne otwieranie klapy kufra i....troche mam z tym problem. (nie mylic z domykaniem)

 

Interes sklada sie z silownika po lewej stronie oraz elektrycznej pompy po prawej.

 

To piekne i wspaniale urzadzenie nie dziala jak powinno, bardziej przysparza nerwow i wywoluje przeklenstwa niz jest komfortem.... co sie dzieje:

 

1. jak naciskam przycisk "open" (czy to z pilota, klapy, czy wnetrza auta) to slychac "mruczenie" (czy tez jęk) pompy....i klapa sie unosi na 20cm i po chwili sama opada.

Nie sposob jej takze podniesc recznie, jest wyczuwalny olbrzymi opor silownika, ktory ustepuje po mniej wiecej 5 sekundach.

 

2. jak naciskam na klapie przycisk "close" to slychac pykniecie przekaznika od pompy i..... albo nic, albo mruczy .... lecz klapa nie opada, lub opada sama jak w pkt 1.

 

Czy ktos ma takie ustrojstwo w swoim BMW? Jezeli tak to mile widziane sa chocby komentarze jak to im dziala.

 

Wiem ze pompa kosztuje 3tys zl a silownik 1tys......wiec powstrzymajcie sie od rad zeby wymienic i bedzie dzialac, jest to potrzebne jak "drugi ogon psu" i mozna wymienic na zwykle silowniki za pare groszy Smile.

 

Chcialbym sie jednak dowiedziec czy mozna to urzadzenie naprawic? Jaki tam powinien byc olej? Ile tego oleju? Byc moze problem tkwi w blachostce.....

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Tomek.

Mam dla Ciebie dobą wiadomość. Na 100 % nic nie musisz wymieniać!!

Masz za mało oleju w pompie - tej po prawej stronie. Musisz odkręcić 3 śruby i ja wystawić trochę na zewnątrz.Po to żeby dolać płynu/ ja to robiłem strzykawką/ odkręć śrubę tą na górnej powierzchni ale tej trochę niżej.Obserwuj poziom w plastikowym pojemniku.Jest na nim zaznaczony właściwy poziom. Nalej trochę powyżej-bo Masz zapowietrzony układ.

Miałem to samo a teraz chodzi super.

Płyn - ATF.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak w ramach ilustracji o co dokladnie chodzi:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GJ01&mospid=48542&btnr=41_0075&hg=41&fg=60

 

Wsrod czesci wymieniona jest mala buteleczka oleju (SMALL OIL BOTTLE).

nie pisza co to za olej, ale podejrzewam, ze to ten, o ktorym piszecie.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda u mnie objawy sa troche inne niz u Auto-Bukow, mianowicie po nacisnieciu przycisku otwierania (czy to w kabinie, czy na pilocie czy na klapie) zamek sie otwiera, ale klapa sie nie unosi. gdy uniose ja recznie na wysokosc powiedzmy 20 cm, to silownik ciagnie ja do dolu. jak ja puszcze to zamyka sie i zatrzaskuje. zeby otworzyc klape, to musze pokonac opor silownika i otworzyc klape do pozycji pionowej. w tej pozycji zostaje. z kolei zeby klape zamknac musze ja przymknac do kata powiedzmy 45 stopni i wtedy silownik zaczyna ja ciagnac do dolu az do zatrzasniecia.

mam nadzieje, ze te objawy powoduje niedobor plynu i ze latwo bedzie to naprawic...

 

Płyn nie jest biały.To jest płyn hydrauliczny,o ile pamiętam to ATF.

Dolać do stanu oznaczonego na zbiorniczku i musi hulać.

a ten zbiorniczek to jest zintegrowany z pompa (nr 10 na schemacie RealOEM)?

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć kostkę zasilającą pompę hydrauliczną (na chwilę) i z powrotem podłącz. Powinno pomóc, przynajmniej w moim przypadku tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT - masz system OTWIERANIA czy zwykłego domykania klapy bagażnika?

 

To jest wyposażenie standardowe czy opcja?

 

Pozdro,

 

K.

 

mam system kompletnego automatycznego otwierania/zamykania.

nie wiem czy to byla opcja czy standard w moim modelu.

kupilem go uzywanego i juz to mial :-)

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam mam prozie możesz (Auto-Buków ) mi zrobić zdjęcie okolic nad akumulatorem gdyż zakupiłem (znalazłem) zestaw do kupienia ale sprawdzam jak będzie z umiejscowieniem jego... w necie znalazłem tylko wersje iL z nim a tam jest trochę inaczej będę wdzięczny jak wstawisz zdjęcie u mnie wygląda to tak

http://img135.imageshack.us/img135/6296/img0307zh5.th.jpg

 

jak możesz wykonaj także proszę zdjęcie kostki która idzie z instalacji do tego modułu od tego , bo wedle sprzedającego seryjnie w 750 e38 są kostki do podpięcia ja mam dwie wolne w pobliżu i nie wiem czy to te...

 

takie właśnie kostki

http://img228.imageshack.us/img228/2333/img0310ib5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

problem u mnie polega na tym, że wszystko pięknie działa przy otwieraniu (bagażnik otwiera się bez żadnego problemu z pilota, z wewnątrz i z klapy bagażnika), natomiast gdy bagażnik jest otwarty to już nie mogę go zamknąć. Nie działa zamykanie ani z pilota ani z guzika. Dolałem do pompy oleju, nawet wlałem trochę ponad poziom i nic nie pomogło. Jak próbuję zamknąć bagażnik z guzika na klapie to albo nie ma żadnej reakcji albo pompa zaczyna mruczeć ale nic nie zamyka, podobnie dzieje się przy naciśnięciu guzika na pilocie. Czy ktoś może miał podobny problem, albo ma pomysł co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.