Skocz do zawartości

jak zdjac zewnetrzne chromy? chce je pomalowac na czarno


flash

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chce zrobic sobie wersje shadow line :-), nie bardzo wiem jak zdjac zewnetrzne chromy na okolo drzwi tak aby ich nie zniszczyc, czy sa montowane na zatrzask, klej czy moze sruby? jak wyjac chrom z drzwi, czy trzeba rozbierac tapicerke od wewnatrz?

chce to zdemontowac, pomalowac na czarny mat i potem zalozyc spowrotem, czy moze polecicie malowanie na aucie? mam auto w bialym kolorze i wersji shadow line nie widzialem , a chrom mi sie nigdy nie podobal.od wewnatrz sobie poradzilem :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Może to nie jest inspirujące co napiszę ale .....

 

 

Będzie odłazić Ci czarna farba

 

 

Pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, nie bedzie odlazic, trzeba pozadnie zmatowac paierem sciernym, pomalowac specjalnym podkladem i dopiero kilka warstw (najlepiej 10 cienkich) czarnego matu. sposob sprawdzony. nie odlazilo z listewek w polonezie ( a tu nawet fabryczne odlazi) , nie odlazilo ze zdezakow w fiacie 125. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym problemem w moim coupe z tą różnicą że u mnie listwy są fabrycznie czarne ale plastikowa matowa powłoka popękała i muszę to jakoś zrobić bo widać goły metal miejscami. Będę to robił raczej na aucie bo te listwy nie wyglądają jak wielokrotnego użytku a później ewentualne wgniecenia po rozbieraniu będzie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może patent wam podrzuce. Mi koleżka lakiernik pomalował te listwy czymś takim chropowatym lekko, nazywał to struktura do zderzaków ? :idea:

Wyglądało super, miałem też lustra takie, zderzak tył i przód dokładkę pod zderzak. Można to malować, bo dokładkę miałem w kolorze daną. Chce ktoś to fotki puszcze ;)

Listwę na drzwiach zostawił w kolorze chrom, komponuje się z felami.

Co do takiego malowanka to kwestia gustu, ja musiałem to zrobić bo wcześniej jakiś baran pomalował na czarny mat co odłaził, a później starał się wyskrobać i porysawał. Z bliska wyglądało jak paw :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromy w e 34 sa klejone....u mnie lwasnie jeden odlazi ale poczekam do malowania calego autka...wtedy sie przykleji...jesli chodzi o chromy zewnetrzne szczegolnie te na okolo szyb to ja bym je zostawil...maja swoj urok...mam ciemne lampy na przodzie i tylko nere mam czarna...pozostale chromy zostawilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo dobra farbe do zdezakow, taki polmat, efekt jest bardzo dobry.chromy mi sie nie podobaly nigdy, a ze problem byl kupic biala w shadow line to bede musial zrobic sobie sam, troche ciezko bedzie matowac listw yna aucie ale .....odlazic nie bedzie bo na chromy i nikiel zawsze trzeba dac specjalny podklad, a wiekszosc ludzi nie daje wcale albo daja zwykly podklad. tu lezy caly sekret.prosze o info czy listwy na zewnatrz na dole szyb sie wyciaga, bo faktycznie te gorne na okolo drzwi chyba sa klejone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te górne na około drzwi nie są klejone sa na takich chocby wsówkach bodajze, wiem bo sam wyciagałem z 535i, a wogóle wszystkie listwy chromowane musza sie dać zdjąć bo kolega miał wersje chromline i równiez chciał ShadowLine i to wymienił sie z gosciem któremu sie ShadowLine nie podobał i wymieniał wszystkie listwy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te górne na około drzwi nie są klejone sa na takich chocby wsówkach bodajze, wiem bo sam wyciagałem z 535i, a wogóle wszystkie listwy chromowane musza sie dać zdjąć bo kolega miał wersje chromline i równiez chciał ShadowLine i to wymienił sie z gosciem któremu sie ShadowLine nie podobał i wymieniał wszystkie listwy :cool2:

 

witam

dokładnie tak jak napisał kolega

Końcowa część (zaokrąglenie przy tylnych drzwiach) jest na mocowana już tylko na cztery "szpilki". Zdejmuje sie bez problemu, najwyżej połamią się plastikowe spinki.

Za komplet nowych mocowań na całą stronę dałem w ASO 7,70 zł

 

pozdro

Jeśli się mylę ... sorki

BMW ... zbliża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolne na drzwiach trzeba podważyć od tyłu płaskim śrubokrętem i ciągnąć do siebie jak już da się złapać, te z tyłu z zaokrągleniem jak pisał kolega wyżej, te na dachu po otwarciu drzwi trzeba je od dołu przekręcić ( tak żeby dół listwy poszedł do góry. Informację taką dostałem od gościa który rozbiera e34 na części i akurat miał na allegro na sprzedanie listwy i był tak miły żeby mi powiedzieć jak je się zdejmuje, sam jeszcze nei próbowałem.. to nie gwarantuje
http://img410.imageshack.us/img410/9554/m5hire1nt1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Osobiście uważam, że chromy wyglądają ładnie, ale to zalezy w jakiej wersji auta i jakim modelu, np w E-39 wygląda to ładniej, ale to kwestia gustu, w Coupe E-46 równiez łądniej z chromami, ale łądna wersja shadowline również niexle się prezentuje :) do autora postu, ja bym nie kombinował z malowaniem, wymien po prostu na oryginalne uzywane badź nówi, zamień się z kimś, ale nie maluj to nie poldon :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.