Skocz do zawartości

Problem z nadmiernym spalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam od dluzszego czasu mam problem ze spalaniem swojej BMW 316 samochod posiada intalacje gazowa(drugiej generacji). Auto pali w miescie 14litrow na trasie około 9, fakt ze mam dynamiczny styl jazdy ale to itak dosc duzo jak na taki motor. Byłem na regulacji gazu i procz rowniejszych niskich obrotow niema roznicy w spalaniu. Zaznaczam ze auto przyspiesza dobrze i niema innych problemow z instalacja LPG macie jakies sugestie??
Opublikowano
Chyba wszystko w porzadku :) Pomimo ze to tylko 1,6 to one tyle mniej wiecej palą, tzn konkretnie moge powiedziec na benzynie, bo nie mam gazu, wychodzi średnio około 7 w trasie oraz 9-10 w miescie, zalezy od stylu jazdy, co w zasadzie zgadza sie z wartosciami podanymi przez Ciebie na gazie.

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Opublikowano

temat spalania = :search:

 

Takie 1,6 w okolicach tego pali. W miescie wychodzi troche duzo to 14 ale jak depczesz to ma prawo. W trasie wszystko w normie 8-10 , tak to pali.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Opublikowano
Moje 1.6 pali 9 litrow PB w miescie, gazu pali 10 litrow tylko ze ja mam IV gen...traja 7PB/8LPG
Opublikowano
Moja 316i z silnikiem m40b16 o mocy 73kW pali 9litrow PB jak lece nia na autobanie 160km/h a gazu przy tej samej predkosci 13,5litra. Gdy jezdze po polsce..dosyc dynamicznie ale 130km/h staram sie nie przekraczac to benzynki pali 7,5litra a gazu 12,5litrow. Instalacje LPG mam troszke podkrecona (o jakies 1,5litra) zebym nie czul roznicy miedzy PB a LPG.
Opublikowano
Mój kolega ma 316. W mieście przy spokojnej jeżdzie pali mu 12 litrów LPG. Myslę ze przy twoim stylu jazdy te 14 litrów jest całkiem w normie. Pozdro.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Opublikowano
  • Autor

Dzieki wszystkim za odpowiedz, podejrzewalem ze moze byc tak jak mowicie ale wolalem sie upewnic. Zastanawia mnie tylko ile by palil np 320 z LPG przy takiej jezdzie, wydaje mi sie ze 18litrow wezmie w miescie.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
Noo Co Normalna SOWA :P

M y F a v o r i t e ? O n l y B l a c k ...



B l a c k - M i g h t y - W o n d e r f u l

Opublikowano

Kowi do tego nie dojdziesz. Mój pali 11-12 Pb w mieście. Gadalem z Gościem co ma 325 i mówi że jego pali 12-13 w mieście. Sam nie wiem czy mu wierzyć czy nie. Litr to nie tak duzo a 50 koni więcej masz.

Pozdro.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Opublikowano
2.5 ma zapas mocy i spali mniej od 1.6
POZDRAWIAM !!!
Opublikowano

tez mam m43 1.6 i wg mnie ma prawo tyle spalic w miescie, ale musisz naprawde mu wciskac. Mnie maksymalnie w miescie lyknela 12,5, przy ostrym klepaniu... Ale teraz 'zima', wiec moze żreć wiecej.

 

Pojedzij normalnie... Ja przy normalniej jedzie typu biegi przy 3-3,5 obr, od czasu do czasu przedmuchujac nagary spalam okolo 10,5-11 l gaziora w miescie.. Jest to byc moze rowniez kwestia regulacji.

 

A co do tego ze 2.5 spali mniej niz 1.6 to w zyciu nie uwierze :roll:

Instrukcja glosi ze 316i w miescie zżera 10,6 natomiast 323i (nie ma 325) spala 12,9... Wg Twojej teorii po zagazowaniu musiala by spalac mniej gazu niz benzy :roll:

Breast. Mouth. Waist.
Opublikowano
Witam sprawdż sobie jeszcze przeplywomiesz bo jak jest uszkodzony lub odpienty to bendzie dużo palić i mieć wtedy lebszego kopa .JA mam 2024v i żeby spaliła 15 l to musze się naprawde postarać
  • 1 rok później...
Opublikowano
Witam, ja mam 1,8 m40 na pb palila 8,9litruw na gazie pali 16 niewiem czy to normalne .
Opublikowano
Moja w mieście palila do 10l Pb przy normalnej jeżdzie a teraz na sekwencji lpg dochodzi do 14l ale przy cięższej nodze i szerokich oponach z tyłu:245/40/17 i chyba przez to ją muli :cry:
Opublikowano

A mi pali za 30zł - 80 do 110km :P Wydaje mi się że sporo... Bo to wychodzi od 12,4l do 17l

 

Styl jazdy?? Ciężka noga to 17l lekka noga i przymulenie troszkę śrubą 12,4l

 

dolne spalanie mi się podoba ale jazda autem przy takiej konfiguracji LPG to normalnie tragedia... Dzisiaj pokręciłem i fajnie śmiga na gazowni ale zobaczymy jak wyjdzie na km... Myśle nad zmianą mixera z palnikowego za przepływką na nakładkowy na przepustnice... może pomoże :norty:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.