Skocz do zawartości

e39 - Pomocie przetlumaczyc !!! Podatek zzgl. MwSt.


Rekomendowane odpowiedzi

NETTOPREIS 11800,- zzgl. MwSt.

 

Podobno to jest cena netto i trzeba doliczyc podatek jakis. Co to jest ? Czy to sie mnie dotyczy ? Moge kupic to auto, ale cena jest netto ? Koles mi pisze ze musze doliczyc te 16%, czy to prawda ? Czy to dotyczy tez ludzi, ktorzy kupuja z Nimiec i rejestruja w Polsce ? Czy to dotyczy tylko Niemcow, ktorzy rejestruja auta na swoim terytorium ?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale od sprowadzonych aut z zagranicy by;lo to zwolnienie z podatku nie ? Ktos sie na tym zna bardziej ? Bo wydawalo mi sie ze w urzedzie placilo sie tylko 150 zl i byles zwolniony z podatku. Czy ja tam w Niemczech cos bede musial placic ? Juz nie rozumiem.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz auto w unii w cenie netto i będziesz je rejestrował na terenie unii , to musisz dopłacić podatek VAT i tu masz wybór czy w kraju zakupu czy w kraju w ktorym auto będzie rejestrowane.W Twoim przypadku gdy kupujesz od niemca to bardziej opłacalny jest zakup w kwocie brutto czyli z niemieckim (Mwst) vatem wynoszącym 16% a nie jak u nas 22%.

Vatu nie musisz płacić jeżeli auto będzie wywiezione i zarejstrowane poza terenem unii.

A w urzędzie skarbowym za 150zł to dostajesz pisemko potwierdzające opłacenie podatku Vat w polsce lub w miejscu zakupu.Dopiero potem możesz rejestrować auto, oczywiście po wcześniejszym opłaceniu akcyzy.

Powodzenia w zakupie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartość netto tylko jak masz firmę zarejestrowaną jako płatnika VAT UE - wówczas ze strony Niemca transakcja jest dostawą wewnątrzwspólnotową opodatkowaną stawką 0%, a u Ciebie nabyciem wewn. opodatkowanym w kraju stawką 22% (a w rzeczywistości jest to transakcja neutralna podatkowo) - jednak gdyby tak było, to bys raczej nie pytał :D

w przeciwnym razie jest to z jego strony zwykła dostawa opodatkowana na zasadach ogólnych, a Ty jesteś "zwykłym" konsumentem i płacisz ichni VAT

jeśli byś kupował od kogoś, kto nie jest płatnikiem ichniego VATu, to podatku nie zapłacisz :8)

jeśli kupisz od firmy, to pociesz się, że u nich stawka VATu jest 16, a u nas 22%

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli poprzedni właściciel sprzedał auto z zyskiem, to musi zapłacić podatek dochodowy, ale to nie Twoja sprawa, a Ty musisz zapłacić PCC + ewentualnie odsetki i mandat (to juz zależy od podejścia do sprawy w Twoim urzędzie skarbowym) i przerejestrować auto - tu za opóźnienie też jest możliwa kara, ale nie jeest wykluczone, że w wydziale komunikacji tez to oleją

 

gdybyście zawarli umowę w późniejszym terminie, to nie było by problemu :idea: ... jeśli wiesz, co chcę powiedzieć :)

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdżę na polskich tablicach i na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ponieważ on sprzedał mi auto przed upływem 6 m-cy. Jaki wydatek czeka mnie po przerejstrowaniu?

 

Myślę, że na umowie będzie aktualna data... inaczej zapłacisz karę i odsetki za przekroczenie terminu.

Jeżeli kupiłeś od osoby prywatnej, na naszych tablicach i nie przekroczyłeś terminu to zapłacisz 2% wartości w skarbowym + koszty przerejstrowania.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie oczywiscie będzie odpowiednia data czyli po upływie pół roku. po prostu teraz jezdżę tak jakby pożyczonym autem a kupię go za kilka miesięcy. Rozumiem ze zaplacę 2 procent w skarbówce.

Interesuje mnie tylko czy będzie to liczone z kwoty na umowie czy urząd bierze to z jakiegos swojego cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze zrozumiałem że wg. nowych przepisów zapłacę nie 2 procent tylko 13? Katastrofa :jawdrop: Muszę chyba prosić poprzedniego własciciela żeby mi wpisał jakaś małą sumkę na umowie bo z 20 tyś. to troche za dużo wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Czy ja dobrze zrozumiałem że wg. nowych przepisów zapłacę nie 2 procent tylko 13? Katastrofa :jawdrop: Muszę chyba prosić poprzedniego własciciela żeby mi wpisał jakaś małą sumkę na umowie bo z 20 tyś. to troche za dużo wyjdzie.

 

25 października płaciłem 2%, nic nie wiem o nowych przepisach. Najgorsze jest to, że płacimy według eurotax. Nieważne, że auto jest po spotkaniu z pociągiem. Płacimy od wartości rynkowej tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.