Skocz do zawartości

Buzer do świateł


technolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam następujący problem

kupiłem Compacta E36 ale często go zostawiam na światłach - szczególnie jak jest jasno. pytanie czy buzery były montowane fabrycznie i mi nie działa czy nie działa mi bo nie ma fabrycznie montowanego buzera

jeśli jest to dajcie znać gdzie tego drobnoustrojstwa szukać

a jak niema to gdzie i w jakim miejscy sie najlepiej z brzęczykiem podpiąć żeby nie rozwalić połowy instalacji

pozdro

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze chodzi o ''brzeczyk'' przypominajacy ze sa zapalone swiatla- jest on zamontowany w wlaczniku i jak nie dziala to wystarczy zdemontowac lewy nawiew i mozna dostac sie do wlacznika i sprawdzic czy wszystko ok lub wymienic na taki z buzerem....

pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to moze pomoc, ale jak podlaczalem radio u siebie to mi zostaly 2 kabeli nie polaczone.. myslalem ze polaczac je zrobie podtrzymanie energi aby mi stacje pamietalo po zgaszeniu silnika i je polaczylem.. nie dosc ze i tak nie pamietalo stacji :norty: to bzyczek/buzer przestal dzialac.... i napewno cos jeszcze z elektryki sie sypalo... tak wiec rozlaczylem te kabelki i buzer znowu dzialal i wszystko w normie.. wiec brak buzera nie jest jedynie wtedy ze go nie mamy lub nie dziala bo jest zepsuty, moga byc takie przypadki jak u mnie..

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze chodzi o ''brzeczyk'' przypominajacy ze sa zapalone swiatla- jest on zamontowany w wlaczniku i jak nie dziala to wystarczy zdemontowac lewy nawiew i mozna dostac sie do wlacznika i sprawdzic czy wszystko ok lub wymienic na taki z buzerem....

pozdrawiam

nie podejrzewałem że będzie on zamontowany w wyłączniku chociaż taka myśl mi przez moment przebiegła przez głowę

dzięki za info

 

Szwedu dzięki za rade ale chyba dam sobie spokój z łączeniem niezidentyfikowanych kabli bez schematu ;)

 

jak ktoś ma schemacik tego wyłącznika będe wdzięczny - zastąpie orginała zamiennikiem z jakiegoś sklepu elektronicznego za pare groszy :lol:

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jednak niestety niema brzęczka w przełączniku albo ktoś go wyciągnął

jeśli ktoś ma możliwość to proszę o fotkę jeśli faktycznie jest w wyłączniku ale na pewno niema go u mnie (316i E36 compakt)

albo jest lub powinien być gdzie indziej :/

jeśli ktoś ma czas niech sprawdzi skąd dochodzi dźwięk i podpowie w którym miejscu go szukać

z góry dzięki za wszelkie propozycje

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

zacznijmy od tego ze w compakcie e 36 inaczej włączamy światła niz w sedanie i coupe...w compakcie jest taka śmieszna 2stopniowa pociągajka :lol: w sedanie mamy normalne pokrętło...

 

buzer jest w wyłączniku !!!!!!!!!!!! mam compacta e36 M43B16 95r. Zmieniałem wyłącznik od świateł ponieważ miałem uszkodzony ściemniacz oświetlenia......Muisz dorwać jakiś inny włącznik......ja kupiłem za 30zł na allegro pełno tego.....Musisz wyjąć liczniki by móc go wymienić :norty: , wyjmujesz licznik i 5 minut roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że założyłem temat i wiem już coś

powiem tak - buzer w kompakcie jest zespolony z płytą zegarów i dostęp jest do niego prawie żaden - no chyba że ktoś chce zrywać oryginalne plastikowe zgrzewy - buzer ten odpowiada za dźwięk kierunkowskaza (cykanie jakby z przekaźnika) i nie wyłączonych świateł na wysokości albo wskaźnika temperatury albo poziomu paliwa - dokładnie już nie pamiętam

pozdro i jak ci się uda to daj znać jak się z tym uporałeś

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się przysłuchiwałem i jak na mój słuch to dźwięki kierunków i świateł dochodzą właśnie z licznika.

Zmieniałem też żarówkę we włączniku świateł i nie dopatrzyłem się tam żadnego buzzera.

Jestem tego samego zdania - cykanie z kierunków jakby dochodziło z zegarów, a żarówkę we włączniku za dawno temu zmieniałem aby być, pewnym na 100%, ale także tam nic nie było "bzyczącego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.