Skocz do zawartości

i4 M50 - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja mam obecnie i4 M50... 😆

Z wielu różnych powodów, i cóż... auto ma plusy dodatnie i plusy ujemne 😜

Po ponad 3 latach i prawie 40 tys. km wykonano pełny test baterii (ten z pełnym rozładowaniem i naładowaniem) i test wykazał SOH = 98% Więc raczej nieźle

Zalety:
- reakcja na pedał gazu! W mieście mega-przyjemne wozidło
- przyspieszenie (wiadomo)
- zawieszenie ze świetnym (jak dla mnie - pewnie już się zestarzałem i doceniam komfort) balansem pomiędzy osiągami a komfortem
- mimo wielkiej masy naprawdę dobrze prowadzenie w zakrętach
- przyjemny układ kierowniczy (mimo, że trochę separuje, to "initial bite" jest bardzo dobry a auto "idzie za ręką"
- duży bagażnik
- niezłe fotele
- niezłe audio (daje radę, ale do tego, co oferował F06 podejścia nie ma)
- możliwość ładowania DC z mową 200KW
- dobre światła (laserowe)
- ładne
- w trasie można dziadujac zejśc do 16-17KWh/100km, co przy ładowaniu w domu daje ekwiwalent 3l/100 KM w aucie o mocy (chwilowej) 550KM
- hamulce się prawie nie zużywają (rekuperacja przynajmniej do 100KW)
- nie ma problemu z panewkami, jak w M5 😜
Wady:
- brak wentylacji foteli
- duży promień skrętu
- duża masa
- średnia widocznośc do tyłu
- OS8 nie jest tak przyjazny dla EV jak OS8.5, ale na to już nic nie poradzę 🤷‍♂️
- dach z tyłu nisko
- miejsca z tyłu nie ma za dużo

Jakby ktoś miał pytania i chciał wiedzieć więcej - to możemy pogadać i ożywić wątek.

Opublikowano
  • Autor

Fotek mam niewiele 😄

20260227_135635.jpg

20260227_135745.jpg

20260227_213758.jpg

20260228_170128.jpg

20260228_170134.jpg

20260228_170139.jpg

20260228_170147.jpg

20260228_170153.jpg

20260228_170200.jpg

20260228_170219.jpg

20260228_170317.jpg

20260228_050535.jpg

20260227_213749.jpg

Opublikowano
  • Autor

Co do powyższego zdjecia: nie wszystkie superchargery Tesli chciały współpracować. Na tym samym polu niektóre nie potrafiły nawiązać połączenia 😕 

I wynik badania baterii (pierwsza strona, jeszcze przed podpisaniem przez technika), VIN usunąłem 🙂

20260227_132523.jpg

Edytowane przez Dasonen

Opublikowano
  • Autor

Po ostatnich wydarzeniach na bliskim wschodzie auto może okazać się "strzałem w dziesiątkę" 😄 

Mimo tego, że przy krótkich dystansach raportuje absurdalnie wysokie zużycie prądu (on na początku dogrzewa baterię mimo temperatury +10 stopni?)

Opublikowano
  • Autor

Z uwag "negatywnych": spryskiwacze pociągnięte do wycieraczek niespecjalnie się psrawdzają (ale to nie ma nic wspólnego z autem elektrycznym 😄 )

Poniżej tarcze hamulcowe i klocki po niemal 40 tys. km w aucie mającym 550KM i ważącym 2,3 tony. Zwykłe stalówki i żadnego rantu...

20260301_142613.jpg

20260301_142618.jpg

20260301_142630.jpg

Edytowane przez Dasonen

Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.03.2026 o 14:34, Randall napisał(a):

Świetne zestawienie kolorów!

Dzięki, wolałbym ten środek z zielonym lakierem (verde Ermes albo Malachit Green), ale się nie udało 😞 

Opublikowano
W dniu 5.03.2026 o 16:20, Dasonen napisał(a):

Dzięki, wolałbym ten środek z zielonym lakierem (verde Ermes albo Malachit Green), ale się nie udało 😞 

Realnie jakbyś miał załadowany samochód na 100% to ile jesteś w stanie zrobić km? Pytam z ciekawości czy taki scenariusz ekspresowówka Ska 120km/h - 50km, krajówka 90km/h - 90km, miasto 200km byłbyś w stanie zrobić na jednym ładowaniu? 

Opublikowano
  • Autor

Cóż...

120 km/h to jest jakieś 21-22 KWh/100km - więc 50 km zjadłoby z 11KWh

90km/h to okolice 19KWh/100km- więc 90km zjadłoby z 17KWh

miasto - tu dużo zależy od nogi - od 13 do 22 KWh/100km - więc 200km zjadłoby około 40KWh

Sumarycznie: 11+17+40 = 68KWh a auto ma 80 KWh

Więc - tak, dałoby się, gdybys pilnował zużycia i nawet bez ładowania na 100%, któe jest szkodliwe dla baterii

Na razie najniższe spalanie w trasie drogami krajowymi i przez dwa miasta (z dwoma postojami - dlatego średnia prędkośc mała) mam na poziomie 15,4 KW/100km: (bez zamulania, ale drogi były zapchane autami i nie dało się wyprzedzać)

image.thumb.png.738241dfb449d47d33206b0d799f3e65.png

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Tak wychodzi to i mnie ( na dystansie i w danej temperaturze, liczę tylko na tej samej wysokości npm. , dlatego różne dystanse , bo jak np zaczynam na wysokości 75 m npm to na tyej samej wysokości kończę).

Opublikowano
W dniu 2.04.2026 o 14:47, kamosor napisał(a):

Tak wychodzi to i mnie ( na dystansie i w danej temperaturze, liczę tylko na tej samej wysokości npm. , dlatego różne dystanse , bo jak np zaczynam na wysokości 75 m npm to na tyej samej wysokości kończę).

Dziękie za poświęcona prace :) Zaczynam się serio zastanawiac na I4 M50. Ile czasu realnie zajmuje ladowanie 0-80% na 11KW wallboxie?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
21 godzin temu, GrzegorzKo napisał(a):

Dziękie za poświęcona prace :) Zaczynam się serio zastanawiac na I4 M50. Ile czasu realnie zajmuje ladowanie 0-80% na 11KW wallboxie?

(0,8*81)/11 w dużym uproszczeniu. Możesz dodać pół godziny, albo założyc że nie będzie zero procent, a np. 5 czy 8%.

Ale przyjmijmy że 6h


BTW: To ma jakieś znaczenie (jeśli trwa krócej niż 10h)? Podłączasz auto na noc i nie wstajesz w nocy aby je odpiąć przecież?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.