Skocz do zawartości

Montaż głośników: 13cm w miejsca starych 10cm z TYŁU E36?


Adam318i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym poruszyć ten temat mimo iż było już troche napisane na temat montażu głośników do E36, ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań, mianowicie:

 

- Czy da się zamontować z tyłu głośniki o średnicy 13cm w oryginalnej zabudowie tzn. w tych puszkach po tych NOKIACH 10cm?. Po prostu chcę wykręcić z tyłu stare 10cm i wkręcić 13cm. Jest to możliwe? Tak żeby niczego nie dziurawić ani ciąć. Noi czy te 13cm głośniki zmieszczą się do tych puszek?

 

Mam E36 Sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to u siebie i jeździłem tak jeszcze krócej niż na oryginałach (mimo iż 13 zakupiłem Apine Type-S). Opchnąłem je na allegro i kupiłem owalne 6x9, kupiłem dystanse pasujące do otworu na głośnik i głośnika i teraz jest malinowo :norty:

Polecam bo dzwięk jest super

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z tylu orginalne Nokie 16 cm w zamkniętej wygłuszonej obudowie

- bogatszy nieco pakiet audio. Wymieniłem także na 6x9 na dystansach i jest nieco lepiej - to rozwiazanie polecam tak jak kolega wyżej.

 

Gdybys jednak uparł się okrągłe głośniki - moge Ci sprzedać skrzynki które

z demontażu u mnie wraz z głosnikmi. Zalety bedziesz miał takie że są bardzo wygłuszone i pasują bez przeróbek abrzmienie napewno lepsze niz nawet nowe 10 czy 13 cm.

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z tylu orginalne Nokie 16 cm w zamkniętej wygłuszonej obudowie

- bogatszy nieco pakiet audio. Wymieniłem także na 6x9 na dystansach i jest nieco lepiej - to rozwiazanie polecam tak jak kolega wyżej.

 

Gdybys jednak uparł się okrągłe głośniki - moge Ci sprzedać skrzynki które

z demontażu u mnie wraz z głosnikmi. Zalety bedziesz miał takie że są bardzo wygłuszone i pasują bez przeróbek abrzmienie napewno lepsze niz nawet nowe 10 czy 13 cm.

 

:shock: poważnie miałeś 16cm z tylu? Jestem ciekaw tego rozwiązania, masz moze zdjecia tej puszki? Albo nr. to bym poszukal w katalogu.

 

Czy glosniki 6x9 tez nie powinny byc wygluszone w skrzynkach?

Bayerische Motoren Werke

Moja 328i :) i na 328i.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się tutaj wypowiadał na forum że dobrze wygłuszone 13cm dobrej firmy zagrają lepiej od 6x9 bez żadnego wygłuszenia -> chodzi o bass. niewiem ile w tym jest prawdy, ale wygłuszenie jest bardzo ważne. Ważne do tego stopnia że 13cm z wygłuszeniem grają tak samo jak 16cm bez wygłuszenia, wiem bo sprawdziłem (seria głośników i firmy były takie same).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z tylu orginalne Nokie 16 cm w zamkniętej wygłuszonej obudowie

- bogatszy nieco pakiet audio. Wymieniłem także na 6x9 na dystansach i jest nieco lepiej - to rozwiazanie polecam tak jak kolega wyżej.

 

Gdybys jednak uparł się okrągłe głośniki - moge Ci sprzedać skrzynki które

z demontażu u mnie wraz z głosnikmi. Zalety bedziesz miał takie że są bardzo wygłuszone i pasują bez przeróbek abrzmienie napewno lepsze niz nawet nowe 10 czy 13 cm.

 

:shock: poważnie miałeś 16cm z tylu? Jestem ciekaw tego rozwiązania, masz moze zdjecia tej puszki?

 

poprzedni wlasciciel mojego auta tez zmiescil 16 to orginalnej skrzynki i calkiem to zrobil fajnie. co prawda nie byly przykrecone tylko osadzone na sylikonie a dol skrzynki sklejony. niestety jak kupilem auto to glosniki byly spalone :(

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wygłusznie ma znaczenie chociaż są różne szkoły audio.

Otwarte głośniki gdzie całą skrzynnia e36 robi za swego rodzaju pudło akustyczne to inna alternatywa. Głosniuki muszą być odpowiednio dobrane do wybranego modelu. Nie miejsce tu jednak na dyskusje audiofilskie.

 

mek tu masz fotkę skrzynek dla orientacji

 

http://img386.imageshack.us/my.php?image=dsc03974le3.jpg

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mek tu masz fotkę skrzynek dla orientacji

 

http://img386.imageshack.us/my.php?image=dsc03974le3.jpg

hmmm ja w takiej samej skrzynce mialem wcisniety raczej na sile glosnik 16

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki 16 Noki są w taki wlasnie sposób fabrycznie montowane w tych skrzynkach. Te Nokie pasują tam idealnie na ścisk. Z włożeniem innej 16tki mógłby być problem bo zwykłe seryne głosniki mają szerszy kołnierz zewnętrzny i trzebaby ostro kombinować zeby je upchać. Może taka sytuacja była u Ciebie.
Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W dniu dzisiejszym wymieniłem głośniki w moim aucie, z tyłu zamiast starych 10cm włożyłem 13cm ALPINE model SPS 13C2 w oryginalne puszki tłumiące. Z przodu zamontowałem 13cm ALPINE model SPE 1350S w oryginalne miejsca.

 

Jest odczuwalna poprawa jakości dzwieku, muzyka gra głośnej i czyściej. Bass rówmnież jest większy, ale oczywiście bez przesady --> i tak właśnie miało być. Zaletą tego zestawu jest to ze moge odkrecic radio na caly regulator i nic nie trzeszczy (niemam wzmacniacza).

 

PRZÓD

Koszt ALPINE SPE 1350S kupiłem za 200zł (ale tweetery sprzedałem na allegro za 85zł) wiec tak naprawde glosniki kosztowaly mnie 115zł.

 

TYŁ

Koszt ALPINE SPS 13C2 to 190zł

 

Wiec jak widac koszt calego zestawu wyniusl mnie okolo 300zł i jestem z tego zadowolony. Audiofilem nie jestem. Poprawa jak dla mnie zadowalajaca. i polecam każdemu kto nie chce wydawac duzej sumy pieniedzy i ceni sobie jakosc dzwieku.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.