Skocz do zawartości

Jazda z bagażnikiem rowerowym na haku i V max w coupe/cabrio/sedan


piosurf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w 4 cabrio mam zamontowany hak, który służy mi do przewożenia rowerów elektrycznych. Jak kupowałem samochód to nie myślałem o dużo większym nacisku wiatru na rowery względem SUV / combi. W coupe / sedan / cabrio rowery wystają ponad bagażnik a strumień powietrza z dachu wpada prosto na rowery, dodatkowo ciężkie elektryki. Ostatnio jak jechałem po trójmiejskiej obwodnicy to przy 105 km/h rowerami dość mocno trzęsło (być może to jedynie moje odczucie względem SUV-a). W wakacje jedziemy do Austrii i boję się że V max to okolice 100km/h - jakie są Wasze doświadczenia? Producent bagażnika dopuszcza prędkość 130km/h ale zaznacza, że za nic nie odpowiada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przygodę z wożeniem rowerów na haku zacząłem w tym roku. Co prawda nie mam elektrycznych rowerów tylko zwykłe crossowe, jeżdżę z nimi głównie 140km/h ale jeśli trzeba na chwilę przyspieszyć do 160 to nic z nimi się nie dzieje. Mam bagażnik Thule i one są mega stabilnie na nim zamontowane. 
Jedyna głupotę jaką zrobiłem na pierwszej trasie z Krakowa nad morze było zabezpieczenie napędu i amortyzatora strechem w sumie wyszło że większa część powierzchni roweru była owinięta. Okazało się że zrobiłem sobie świetny żagiel który mnie hamował co okupiło się sporym spalaniem ale rowery nadal były stabilne na bagażniku. Jakby ktoś Wam doradzał taki zabieg zabezpieczenia rowerów to nie idziecie w to 😉

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Thule polecasz i dlaczego. Mam właśnie na tapecie co kupić do G20 sedan. Mam dwa fulle ścieżkowe ale pewnie wjadą 2 elektryki na Alpy albo bardziej wymagające polskie górki. Do wycieczek świetna sprawa. Co raz więcej ścieżek Alpach czy innych Dolomirach dedykowanych Elektrykom... I tu już od dawna myślę o Turbo Levo tylko cena co rok mi odjeżdża gdzie co rok się wydaje absurdalna 😀 Sam rower jest niesamowity... Ponoć uchwyt, który sprzedaje BMW to też Thule, prawda to? Za 2,5kpln można wyrwać... Thule bardzo podobnie...

Zgóry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja woże rowery crossowe więc wziąłem THULE VeloCompact 926. Jeśli natomiast planujesz wozić elektryki to pewnie przyda Ci się większy bagaznik czyli THULE VeloSpace XT  939. Wziąłem Thule bo jestem bardzo zadowolony z ich jakości i patentów w ich produktach mam od nich boxa. Jedyne czego od nich nie wziąłem to belki dachowe bo tutaj akurat według mnie robią gorsze rozwiazanie niż OEM.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adiki napisał(a):

Ja woże rowery crossowe więc wziąłem THULE VeloCompact 926. Jeśli natomiast planujesz wozić elektryki to pewnie przyda Ci się większy bagaznik czyli THULE VeloSpace XT  939. Wziąłem Thule bo jestem bardzo zadowolony z ich jakości i patentów w ich produktach mam od nich boxa. Jedyne czego od nich nie wziąłem to belki dachowe bo tutaj akurat według mnie robią gorsze rozwiazanie niż OEM.

OEM jest gorszy bo wyglada okropnie.

Wozenie elektrykow na haku kojarzy mi sie z niemieckimi dziadami... Nie moge juz ogladac tych ludzi. W weekendy pelne autostrady, parkingi... Ledwo jedzie, ale jedzie. To samo na rowerze, nie moze sie utrzymac ale bedzie jezdzil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karlos91 napisał(a):

OEM jest gorszy bo wyglada okropnie.

Wozenie elektrykow na haku kojarzy mi sie z niemieckimi dziadami... Nie moge juz ogladac tych ludzi. W weekendy pelne autostrady, parkingi... Ledwo jedzie, ale jedzie. To samo na rowerze, nie moze sie utrzymac ale bedzie jezdzil. 

Nie bądź taką marudą 🙂

Co do OEM może i same belki nie wyglądają jakoś nie wiadomo jak ale jak już jest zapięty box do nich to nie robi mi to rzadnej różnicy a z samymi belkami nigdy nie jeżdżę. Kluczową jednak róznicą jest to że belki OEM opierają się gumą na otworach do montażu a te od Thule opierają sie gumą o dachu. Jak Ci tam wejdzie brud pod te gumę jak u mojego ziomeczka a bagażnik będzie pracować to później będziesz mieć porysowany dach 😉image.thumb.png.3f32d3f8a2186065bca1df67c17ea402.png

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karlos91 napisał(a):

U mnie jak wiesz, byl brud i nie bylo porysowane, wiec to jeszcze do potwierdzenia teoria. I tak dobrze, ze mocowanie jest fixed point. Nie jak w Giuli... 

Potwierdzam porysowany dach Thulem... niestety. Kupione najdroższe belki ~2015r. Może później coś poprawili.... Jakkolwiek nie wrócę do montowania na dachu jak nie będę do tego zmuszony. Stąd hak w G20 i zakup nowego uchwytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko uważać żeby nie otwrozyc klapy bagaznika kiedy bagaznik jest zapięty na haku i nie przechylony do tyłu 😅 czasami mi się zdaża otworzyć bagaznik mając kluczyk w kieszeni. Całe szczęscie BMW rozkminiło ten case i jeśli coś jest wpięte w gniazdo przy haku, nie działa otwieranie bagaznika z kluczyka 😅 uff

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adiki napisał(a):

To teraz tylko uważać żeby nie otwrozyc klapy bagaznika kiedy bagaznik jest zapięty na haku i nie przechylony do tyłu 😅 czasami mi się zdaża otworzyć bagaznik mając kluczyk w kieszeni. Całe szczęscie BMW rozkminiło ten case i jeśli coś jest wpięte w gniazdo przy haku, nie działa otwieranie bagaznika z kluczyka 😅 uff

Fajnie, że ktoś ogarnął ten temat z beemwu. Zadrapany nowy samochód to bool 😀

Ja mam sedana, więc raczej no problemo.

Widzę że dalej Thule najpopularniejsze. Nie mam doświadczenia z innymi i też na 99% w niego pójdę. Raz wjechałem do garażu zrowerem i dzięki temu, że wszystko osobie przeliczone czyli siły, przy których uchwyty się uszkodziły w przyśni sposób nie uszkodziło mi dachu, bramy wjazdowej i o dziwo roweru (fakt że mocny FR).

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.