Skocz do zawartości

Uszkodzona przednia szyba - wymiana


chewing

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Niestety ostatnio wyprzedzając TIRa dostałem kamieniem w szybę - małe pęknięcie, ale w centralnej części przedniej szyby.

Kiedyś w poprzednim aucie miałem podobny przypadek (mniejsze uszkodzenie) i zaklejenie tego pomogło jedynie czasowo. Pewnego dnia z rana odkryłem, że pęknięcie poszło przez całą szybę.
Dlatego teraz nie mam ochoty eksperymentować z klejeniem i czekać kiedy nagle pęknie przez całą długość i zamierzam wymienić szybę w ASO z polisy AC.

Czy ktoś już miał tą wątpliwą przyjemność wymieniać przednią szybę w ASO ? Muszę na coś zwrócić uwagę ?
Czy mogę liczyć, że wstawią szybę taką jaka była fabrycznie ? - obecnie jest Saint-Gobain.
Pozdrawiam.

udzkodzenie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@chewing spójrz na moje posty w tym wątku -> 


Ja bym nie wymieniał szyby bo da się to naprawić, rekomendacje masz w tym wątku ode mnie. Najtańszą ofertę na wymianę szyby dawał inchape - jakieś 4200 brutto, inne około 6000 brutto. 
Ja zdecydowałem się na naprawę póki co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chewing napisał(a):

zamierzam wymienić szybę w ASO z polisy AC.

1) Dowiedz sie czy ubezpieczyciel aby na pewno gwarantuje wymiane w ASO, bo czesto gesto tak nie jest.

2) Wymiana bedzie odnotowana, jezeli bedziesz chcial zmienic polise od innego TU, to zebys sie nie zdziwil, ze masz mniejsze znizki, przy przedluzeniu akurat powinienes miec normalna cene jakbys tego nie zglaszal... takie troche pokrecone

3) pytales na co patrzyc.... kiedys mi wymieniali w ASO to byla krzywo szyba... robili drugi raz... plasiki i podbitke kiepsko zamontowali... fuszera jak u byle janusza... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ratm napisał(a):

Co jest z tymi szybami w BMW? Mialem kilka innych aut i nigdy mi w zadnym szyba nie pekla 😉 

poprzednie mialem audi przez 9 lat - przez 7 lat zadnych problemow, a w 8 i 9 roku uzytkowania dwie szyby poszly od kamieni 🙂 chyba kwestia szczescia.. przebiegi roczne stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 19:37, pawelo9 napisał(a):

1) Dowiedz sie czy ubezpieczyciel aby na pewno gwarantuje wymiane w ASO, bo czesto gesto tak nie jest.

2) Wymiana bedzie odnotowana, jezeli bedziesz chcial zmienic polise od innego TU, to zebys sie nie zdziwil, ze masz mniejsze znizki, przy przedluzeniu akurat powinienes miec normalna cene jakbys tego nie zglaszal... takie troche pokrecone

3) pytales na co patrzyc.... kiedys mi wymieniali w ASO to byla krzywo szyba... robili drugi raz... plasiki i podbitke kiepsko zamontowali... fuszera jak u byle janusza... 

ad1. Ubezpieczenie mam w Warcie - trochę z nimi pisałem i mam odpowiedź, że mogę naprawiać w dowolnym warsztacie.
ad2. Tego jestem świadomy
ad3. Tu się boję, aby czegoś nie spitolili ale to każdy warsztat może zrobić dobrze i źle.

 

Jutro jadę na oględziny zobaczę co powiedzą.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chewing napisał(a):

ad3. Tu się boję, aby czegoś nie spitolili ale to każdy warsztat może zrobić dobrze i źle.

no niestety, nie ma reguly, kiepski warsztat moze miec lepszy dzien i zrobic dobrze, a wybierzesz najlepszy warsztat, ktory moze miec gorszy dzien i "spitolic" heh 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. Upewnij się, że masz klauzulę stosowania oryginalnych części - coraz częściej ubezpieczyciele proponują klauzulę części zamiennych, a za oryginał trzeba potem dopłacić albo się bujać z odwołaniami. Akurat to, że możesz wybrać dowolny serwis wcale nie przesądza sprawy.

 

W dniu 17.04.2024 o 18:59, Ratm napisał(a):

Co jest z tymi szybami w BMW? Mialem kilka innych aut i nigdy mi w zadnym szyba nie pekla 😉 

Słabej jakości szkło - jest dużo bardziej podatne na zarysowania, nie tylko w BMW, każda marka ma z tym problem, z każdą nowszą generacją samochodów na rynku szyby robią coraz gorsze.
Szczytem badziewia z jakim miałem ostatnio do czynienia jest toyota camry - w dwuletnim aucie w najwyższej specyfikacji dziurę w szybie wyrył kamyczek wielkości łebka od szpilki, który w zimie ugrzązł w gumie wycieraczki. Szyba wydrapana tak, że paznokieć się zaczepia🙃

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.