Skocz do zawartości

Hamulce w M440


cieszkop

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie do was, jak oceniacie hamulce w 440? Silnik, skrzynia wiadomo bajka ale ostatnio juz uznałam ze auto dotarte i odpaliłem Sport+ no i mam wrazenie ze moglyby lepiej hamowac, chyba ze to kwestia przyzwyczajenia z VAGa, ze tam reakcja byla ostrzejsza ale tutaj chyba trzeba dużo mocniej wcisnąć. Az zastanawiałem sie jak sprawują się te wzmocnione opcjonalne hamulce? Czy to mozna jakos elektronicznie poprawić (tak jak np. gaz w Eco, Comforcie i Sporcie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A VAGi którymi jeździłeś to były mHEVy? 😉

To bardzo istotna różnica, auto ma sporą rekuperację aby naładować akumulator instalacji 48V - to jest praktycznie standard zarówno w HEV jak i mHEV że skuteczność hamowania może być bez szału przy delikatniejszym wciskaniu hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie wrażenie na jazdach podobnych, nowego jeszcze tak nie deptam (500km przebiegu) ale wydaje mi się, że to jeden ze słabszych punktów... oby mi się wydawało. Wziąłem M tech czyli trochę większą średnicę tarcz o 1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też kwestia wagi auta - z tego co widzę G26 440ix 1900kg, a te same hamulce wsadzają też przecież do 318i M-sport, które waży ponad 300kg mniej. Jeśli instalacja ta sama to siłą rzeczy w lżejszym będzie 'ostrzejsza' reakcja, a w cięższym aucie trochę mocniej trzeba depnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejechałem się 2letnim Camaro.

Hamulce w M340 są lata świetlne z przodu 😀. Tak miękkiego hamulca w sportowym mocnym aucie nigdy nie zaznałem...

Reakcja na gaz wwolnossącym też z mega opóźnieniem... dziwne. Kick down też bardzo kiepsko... beemwu:chevy 3:0.

Amerykanckie tym razem nie najlepsze.... 😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.