Skocz do zawartości

aktualizacja 11/2023.50.


TYLUT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 2 miesięcy komunikat zarówno w aplikacji na telefonie  My BMW jak i na ekranie w samochodzie komunikat, że została pobrana nowa aktualizacja 11/2023.50. i otrzymam informację kiedy możliwe będzie zainstalowanie aktualizacji i tak czekam już drugi miesiąc i nic. Reset IDrive nic nie pomaga. Pisałem do Connected Drive i każą podjechać do serwisu ma wgranie ręczne, a w serwisie wgranie aktualizacji trwa ponad 3h i kosztuje 1050zł. Może miał ktoś podobny problem i jest w stanie pomóc?. Nic takiego ta aktualizacja nie wnosi obejdę się bez niej tylko wkurza ten komunikat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spełniłeś wszystkie wymagania do wystartowania aktualizacji?

Auto w zaparkowane, zaciągnięty ręczny, update pobrany itp. ?

Ostatnio całkiem zapomniałem o zaciągnięciu ręcznego na postoju - parkuje na doskonale wypoziomowanej posadce i normalnie nie zaciągam - i też się dziwiłem, że aktualziacja nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ważne też jest by akumulator w samochodzie  był naładowany. Czy auto pobrało aktualizację z telefonu? W BMW twierdzą, że nie wszystkie telefony z androidem potrafią bezproblemowo przekazać aktualizacje do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznego nie zaciągałem, mam cały czas włączony auto hold. co do akumulatora to nie ma żadnego komunikatu,  że jest słaby czy rozładowany? Aktualizacja pobrana i przesłana do samochodu bez problemu. Może postawię go w weekend pod chmurką z dobrym zasięgiem, zaciągnę ręczny i podłącze prostownik i może to coś pomoże:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TYLUT No dobrze, piszesz że aktualizacja została przesłana do auta. Czy wchodziłeś do menu do Remote Software Upgrade? I co tam masz? Powinna być informacja, że aktualizacja jest gotowa do instalacji, jej wersja oraz opcje do rozpoczęcia instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje kilka warunków, jak aku, temperatura zewn., ustawienie pojazdu, wyłączone awaryjne, pozycja parkowania, silnik wyłączony i schłodzony. Któregoś nie spełniasz.

Stawiałbym jednak na akumulator. Widzę, że masz 40i, ale MH, czy jeszcze przed? Pytam pod kątem aku. Na Bimmerpost są posty, opisujące takie same problemy (tylko starsze aktualizacje) i faktycznie rozwiązaniem było naładowanie aku, ale też takim prostownikiem, że wiesz że naładuje, a nie wskaże, że jest ok, choć nie jest de facto. Niektóre osoby też tam zrobiły kilkadziesiąt km lub więcej, co też doładowało aku i wtedy stan się zmienił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto podłączone było pod prostownik całą noc mimo, iż nie ma żadnego komunikatu o słabym akumulatorze. Prostownik pokazał full battery. Przejechałem od tego czasu jakieś 100km, po zatrzymaniu skrzynia na "P", zaciągnąłem ręczny i nic - aktualizacja nie startuje. Poczekam jeszcze do majówki bo wtedy przejadę jakieś 3500km i jak nie pójdzie to pozostaje serwis i wydatek 1050zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bimmerpost jest dłuższy wątek na temat tej aktualizacji, bmw coś skopało z tą aktualizacja tam się już klientom przyznali... podobno pracują nad nową aktualizacją która ma pójść lepiej, u mnie też wisi i nie chce się zaktualizować po podpięciu komputera do kompa błędy, które są widoczne w systemie to: 038404 oraz 038400

Edytowane przez pepe1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła ankieta do wypełnienia aby podać ocenę zadowolenia z kontaktu z Connected Drive i rozwiązaniu przez nich problemu, obsmarowałem ich, że próbują ludzi naciągać na koszta jakiś niepotrzebnych aktualizacji, które nic nowego nie wnoszą, że wypuszczają je specjalnie z błędem a później sugerują żeby jechać i wgrać je do serwisu oczywiście za odpłatą no i dałem oczywiście najniższą ocenę. Ku mojemu zdziwieniu dziś zniknął komunikat o aktualizacji zarówno na aplikacji My Bmw jak i w samochodzie na wyświetlaczu- teraz jest komunikat, że dla mojego pojazdu brak jest nowszych aktualizacji, taki zbieg okoliczności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.