Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, chcę kupić BMW E90 Sedan 2005-2007 przedliftową do max 25tysięcy złotych. Prosiłbym o polecenie silników benzynowych w manualu, których należy unikać, a które są godne polecenia (diesel raczej odpada, jeżdżę głownie wokół komina)

na oku mam te bmki z silnikiem 2.0i 150 koni manual. Czytałem że podobno ten silnik to muł, ale chyba nie robi to na mnie wrażenia, bo wcześniej jeździłem polonezem 1.6 benzyna 77 koni a teraz peugotem 307 1.6 benzyna 109 koni, więc 150 koni to będzie dla mnie i tak w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachupl54321 na pierwsze BMW będzie ok. Musisz jednak pamiętać że to 4 od dołu silnik na 15 możliwych benzynowych w palecie e90.

kkx5 9 sekund do 100km/h to zbiera się normalnie a nie bardzo ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znajomy kupuje BMW E90, znalazł taka sztukę http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7709571932

Co myślicie, może ktoś już oglądał? PS wiem, że to Radom ale nie patrzę na to, liczy się stan auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachupl54321 na pierwsze BMW będzie ok. Musisz jednak pamiętać że to 4 od dołu silnik na 15 możliwych benzynowych w palecie e90.

kkx5 9 sekund do 100km/h to zbiera się normalnie a nie bardzo ładnie...

 

4 od dołu tzn? jeden z gorszych?


w piątek 14.12.18 OD OSOBY PRYWATNEJ/WŁAŚCICIELA AUTA a nie od handlarza stałem się szczęśliwym posiadaczem czarnej e91 2006 320i 150 koni manual, zarejestrowana i z OC/AC bardzo fajnie wyposażone auto, obleciałem miernikiem dookoła, o dziwo nic nie malowane. Bezwypadkowy, sprawdzony przez mojego mechanika, sprawdzony przez vin za 15,90 na auto dna oraz na komendzie czy nie jest poszukiwany, wszystko wyszło pozytywnie. przebieg to 154k nie mogę w to uwierzyć ale na 99 procent nie cofany. climatronic 2 strefowy(fabryczny nie dokładana tylko obudowa) grzane fotele przód ale to chyba standard nie wiem, 4 szyby elktryczne, lusterka boczne jak i wsteczne fotochromatyczne, czujnik zmierzchu, deszczu, czujnik cisnienia w oponach, kierownica z przyciskami od radia, telefonu itp,(oczywiście działająca), tempomat, nagłośnienie nie wiem czy w standardzie takie jest ale ma subwoofery pod fotelami, generalnie zajebiscie gra muzyka, czujniki parkowania tył, 2 komplety kół(zimówki na stalowych i letnie na alu) generalnie mega komfortowo mi się nim jezdzi, a od wczoraj zrobiłem 400KM. wady to katalizator jeden do wymiany i sprzęgło jest w górnej połowie no i według mnie to to, że jest to kombi, a bardzo chciałem sedana, lecz jak bym tak miał wybierać to bym nic nie kupił. no i auto w moim mieście(szczecin), a jeździłem po Krakowach na marne. autko za 20k kupione. Może nie jest to Waszym zdaniem szał wyposażenie ale no wiecie, moje wcześniejsze auto to polonez i peugot 307


dzieki i pozdrawiam! mam nadzieje ze bedzie mi słuzyl a jakby cos sie działo (odpukać w niemalowane auto) to się pewnie tu odezwę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachupl54321 nie najgorsze, po prostu chodzi o moc. Co jak co ale E90 na pewno nie jest komfortowym autem (w porównaniu z konkurencją) :norty: . Gratulacje zakupu i niech służy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 tys. tylko R4 czyli pojemnosci 1.6, 2.0, niestety ale na 325 to minimum 30 tys. trzbea liczyć. Wracajac do N46, to bezwzglednie trzeba wymienic wszystkie mozliwe uszczelki, byc moze uszczelniacze zaworowe, lubi pic olej i gubić olej. To najwieksza bolączka. Wymiana uszczelek to kilkaset złotych, wymiana uszczelniaczy zaworowych (bez sciagania glowicy), od 1200 zł i mało kto to robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję BMW e90, Sedana, +130koni z navi/idrive, 2005-2007r, ~23000zł

Chciałbym, żeby autem jeździło się tanio, także raczej chcę żeby to był Diesel.

Przeglądałem internet i dużo jest silników Diesla o mocy 163 koni.

Mogę prosić o opinie na temat tego silnika?

Oraz o opinie czy lepiej dozbierać kasę i mieć w czym wybierać, czy jednak takie auto jest możliwe kupić w tej cenie?


Macie także jakieś złote rady dla kupującego e90? Gdzie warto zajrzeć? Gdzie dotknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tete1234 e90 320d 163ps, jeżeli chodzi o silnik jest bezawaryjne, ale osprzęt zawodny, 23 tyś to mało na coś w normalnym stanie i z przebiegiem poniżej 300 tyś+ .

e90 ma sporo kosztownych awarii więc jak chcesz jeździć tanio to raczej poszedł bym w stronę benzyny (150km i założył gaz). Ponad 10 letni diesel na pewno tani w eksploatacji nie będzie...

Po co ci navi jak jej grafika to era pegasusa i Google mapy w telefonie są 10 razy lepsze, lepiej poszukać coś z lepszymi fotelami niż te beznadziejne standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Poszukuję BMW e90, Sedana, +130koni z navi/idrive, 2005-2007r, ~23000zł

Chciałbym, żeby autem jeździło się tanio, także raczej chcę żeby to był Diesel.

Przeglądałem internet i dużo jest silników Diesla o mocy 163 koni.

Mogę prosić o opinie na temat tego silnika?

Oraz o opinie czy lepiej dozbierać kasę i mieć w czym wybierać, czy jednak takie auto jest możliwe kupić w tej cenie?


Macie także jakieś złote rady dla kupującego e90? Gdzie warto zajrzeć? Gdzie dotknąć?

Przy tej kasie, odpuszczamy pierdoly typu navi, xnenon, grzane fotele a skupiasz sie na jak najmlodszym egzemplarzu z pewnej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tete1234 e90 320d 163ps, jeżeli chodzi o silnik jest bezawaryjne, ale osprzęt zawodny, 23 tyś to mało na coś w normalnym stanie i z przebiegiem poniżej 300 tyś+ .

e90 ma sporo kosztownych awarii więc jak chcesz jeździć tanio to raczej poszedł bym w stronę benzyny (150km i założył gaz). Ponad 10 letni diesel na pewno tani w eksploatacji nie będzie...

Po co ci navi jak jej grafika to era pegasusa i Google mapy w telefonie są 10 razy lepsze, lepiej poszukać coś z lepszymi fotelami niż te beznadziejne standardowe.

To zależy, jeśli masz 195cm wzrostu i 115kg jak ja, te m sport sa tragiczne a szukasz szmaciakow, w które sie zmiescisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkx5 bardzo możliwe że masz racje, nikt tak wysoki nie jeździł moim e90. Wyrażam swoje subiektywne odczucia (174cm) :norty: Choć pewnie wygodniej by ci było w serii 5 nie 3.

Zgadzam się z tobą ale kolega już na wstępie napisał że chce kurnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko ja nie lubię serii 5, e39 za mala, e60 ni jaka, f10...to juz wole f30 :D Swoja 330d n57 mam bez navi, na zwykłych fotelach, bez klimatronika, z wyboru. Miał być mocny silnik plus automat, reszta nie istotna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, oceńcie proszę ten egzemplarz. Chodzi mi o 3 samochód do domu. Trochę dla Żony, trochę dla Syna. Ten jest po prostu ładny. Nic nie wiem o silniku? Nie zależy nam na demonie prędkości a bardziej po mojej e39 na większej bezawaryjności. Dlatego może tym razem salon polski? Coś więcej i silniku, byłbym wdzięczny. Ile on ma koni? 122 czy 143 ale podobno w automacie nie było 129.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-lemansblau-stan-bdb-ID6BkAbh.html#25b8d91e5b

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda nieźle, weź poprawkę że zdjęcia są podpicowane. Karbon to chyba okleina więc mogą być miejscowe ubytki. Co do silników to nie jestem fanem małych benzyn więc się nie wypowiem.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek3003 kolor super, fotele super, reszta słabo, silnik porażka pod względem spalania i osiągów.

10 sekund do setki i 180nm.

Średnie spalanie (cykl mieszany)

8,3 l/100km

Spalanie w trasie (na autostradzie)

6,7 l/100km

Spalanie w mieście

11,0 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, oceńcie proszę ten egzemplarz. Chodzi mi o 3 samochód do domu. Trochę dla Żony, trochę dla Syna. Ten jest po prostu ładny. Nic nie wiem o silniku? Nie zależy nam na demonie prędkości a bardziej po mojej e39 na większej bezawaryjności. Dlatego może tym razem salon polski? Coś więcej i silniku, byłbym wdzięczny. Ile on ma koni? 122 czy 143 ale podobno w automacie nie było 129.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-lemansblau-stan-bdb-ID6BkAbh.html#25b8d91e5b

To jest dokładnie 129 koni według VIN. Kod silnika to N46 - i właśnie po tym sobie poszukaj opinii i ewentualnej awaryjności. A jeśli chciałbyś może coś uzyskać więcej o tym konkretnym egzemplarzu to najlepiej załóż temat w odpowiednim dziale (https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44). Bo w tym temacie jest już taki śmietnik że osoby które mają coś mądrego do powiedzenia przestają na niego wchodzić.

Dodam tylko że VIN wskazuje pochodzenie z niemieckiego salonu a nie polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.