Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć! Oglądałam dzisiaj E90 z grudnia 2008 roku.

 

Najbardziej zmartwiło mnie to, że samochód wpadał w wibracji przy prędkości około 120km/h. W mieście niestety nie było szans na rozwinięcie większych prędkości.

 

Mam dwa pytania: czy ktoś może polecić sprawdzonego mechanika w okolicach Poznania, u którego można sprawdzić BMW od strony mechanicznej? I z jakimi kosztami mniej więcej to się wiąże?

 

Nie wiedziałam jak sprawdzić czy poduszki są ok. Wiem tylko, że kontrolka powinna gasnąć z opóźnieniem do innych kontrolek. Tutaj kontrolka raz się zapalała, za drugi razem nie pojawiała się wcale. A pojawiała się gasła (na wyświetlaczu za kierownicą) równocześnie z pozostałymi.

 

Auto nie ma pewnej przeszłości, ale za to cena jest bardzo zachęcająca...

 

Poniżej kilka fotek pamiątkowych mojego autorstwa.

 

http://i228.photobucket.com/albums/ee68/Animaes/IMG_20180120_145411_zpsrdpwl0wt.jpg

http://i228.photobucket.com/albums/ee68/Animaes/IMG_20180120_145403_zpsoh1pweco.jpg

http://i228.photobucket.com/albums/ee68/Animaes/IMG_20180120_153041_zpsd3bs71gs.jpg

http://i228.photobucket.com/albums/ee68/Animaes/IMG_20180120_152839_zpshc4twfvw.jpg

 

Ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-sedan-e90-lift-lci-benzyna-2-0l-dwa-komplety-kol-zarejestrowany-ID6zqT2b.html

 

Jeżeli poważnie myślisz na zakupem, sprawdziłaś historię (DRAY Bimer check i inne itd) i nadal jesteś zainteresowana to zobacz tu http://drlemon.pl/

Nie byłem osobiście ale słyszałem same pozytywne opinie i są relatywnie tani, ASO w Poznaniu radzę ci omijać.

Nie wskazując na konkretne ASO ale to typowi wymieniacze i do tego za nic nie biorą odpowiedzialności. Pracowałem w jednym, a znajomy w drugim i też nie ma dobrego zdania.

Inchcape jest nowy i chociaż podejrzewam, że standard się nie różni od dwóch pozostałych nie mogę tego z całą pewnością stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2.5 n52 radzę omijać, więc z benzynowych zostaje ci tylko 3.0, chyba że n53, ale raczej nie w tym budżecie.

 

w coupe cabrio wogole były 2.5 ?? ja mam oznaczenie 325i ale to jest właśnie N53B30 czyli 3.0

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tego typu zdjęcia mnie odstraszają widać odrazu że typowy hanldarz.

 

Sprawdził bym przebieg, kupowałem pare miesiecy temu F30 w dieslu i na mobile.de naprawdę ciężko w 3-4 letnim aucie było trafić coś poniżej 160k km !! tzn były ale cena przeważnie z 30% wyższa przy niższych przebiegach.

 

Bierz VIN, sprawdź najpierw to, dopiero reszta.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie sugeruj się mocą 163km, to n47, tylko zapewne po redukcji mocy zapisanej w vin. Nie jest to m-pakiet, przydałby się vin aby zobaczyć co było ewentualnie dokładane i oczywiście sprawdzić przebieg.

 

w coupe cabrio wogole były 2.5 ?? ja mam oznaczenie 325i ale to jest właśnie N53B30 czyli 3.0

Wg realoem w 325i e92/e93 n52n było równolegle z n53 do samego końca produkcji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bezwypadkowa Francuzka z dołożonymi zderzakami i progami, jakoś nie wierzę w tej kasie :roll: nie mówię już nawet o przebiegu..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początku chciał bym zaznaczyć , że jestem nowy na forum i moja wiedza jest dość znikoma :( .

Od jakiegoś czasu planuje kupić e90 chciał bym żeby był to sedan w benzynie i koniecznie po lifcie.

Powiedzcie czy jest w ogóle sens kupować silniki 2 litrowe w modelach poliftowych czy są to pieniądze wyrzucone w błoto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są tacy co takie auta mają i są nawet zadowoleni..podobno :wink: ogólnie jest problem z mało problematycznym sinikiem na pb w e90, ale jednak n43 jest raczej na końcu rankingu :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem wczoraj obejrzeć jedną sztukę :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-czarna-pieknosc-idealny-egzemplarz-bananowe-skory-ID6zuPjw.html

 

Wizualnie bardzo mi się podoba , miernikiem też została sprawdzona ( w sumie raczej bez większych kłopotów lakierniczo ).Samochód wygląda całkiem świeżo , skóra w dobrym stanie , prawdopodobnie było słychać rozrząd natomiast pewny nie jestem bo w sumie nikt z oglądających na mechanice się nie znał( niestety nie mam osoby która mogła by ze mną pojechać i sprawdzić samochód od strony mechanicznej ) . Zastanawiam się co robić dalej czy jest sens kupować tą sztukę i czy nie będzie to niosło za soba dużych dodatkowych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No byłem wczoraj obejrzeć jedną sztukę :

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-czarna-pieknosc-idealny-egzemplarz-bananowe-skory-ID6zuPjw.html

 

Wizualnie bardzo mi się podoba , miernikiem też została sprawdzona ( w sumie raczej bez większych kłopotów lakierniczo ).Samochód wygląda całkiem świeżo , skóra w dobrym stanie , prawdopodobnie było słychać rozrząd natomiast pewny nie jestem bo w sumie nikt z oglądających na mechanice się nie znał( niestety nie mam osoby która mogła by ze mną pojechać i sprawdzić samochód od strony mechanicznej ) . Zastanawiam się co robić dalej czy jest sens kupować tą sztukę i czy nie będzie to niosło za soba dużych dodatkowych kosztów

Twoja sprawa czy chcesz kupować auto w ciemno, ale podobno do odważnych świat należy :lol: jakby to było bliżej mógłbym pomóc przy sprawdzeniu.

Gdzieś to już pisałem..Ale pani Kasia bredzi :duh:

Spalanie nawet 5l. w cyklu mieszanym dane z komputera pokładowego do odczytu podczas oględzin auta.Silnik 2,0 to jednostka doskonale znana ze swojej bezawaryjności i niskich kosztów użytkowania!

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed lift, środek też przedliftem, navi jest chyba tylko poliftowa, ta maska rzeczywiście jakoś tak niżej z lewej strony jak by niżej ? :?: trzeba by sprawdzić po VINie ew oglądać na miejscu, ogólnie wygląda na raczej zadbaną :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś z okolic Warszawy kto ma jakieś pojecie i był by w stanie pomóc w oględzinach samochodu , oczywiście co do ceny byśmy się dogadali ?

 

Panie brzoza zacznij szukac aut od prywatnych wlascicieli a nie od handlarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.