Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Jestem zainteresowany E90 330D do 2007 roku

i teraz jak z silnikem i spalaniem oraz eksploatacją samochodu ?

Wyczytałem gdzieś ze łańcuchy rozrządu mają słabą żywotność i czy to prawda ?

słabo czytałeś bo jak do 2007 roku akurat to jest najbardziej udana konstrukcja BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem zainteresowany E90 330D do 2007 roku

i teraz jak z silnikem i spalaniem oraz eksploatacją samochodu ?

Wyczytałem gdzieś ze łańcuchy rozrządu mają słabą żywotność i czy to prawda ?

 

mylisz z 320D

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Jestem zainteresowany E90 330D do 2007 roku

i teraz jak z silnikem i spalaniem oraz eksploatacją samochodu ?

Wyczytałem gdzieś ze łańcuchy rozrządu mają słabą żywotność i czy to prawda ?

 

mylisz z 320D

 

rozrząd w 320D przed 2007r też jest prawie dożywotni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zakup BMW E92 320d 177KM. Pochodzę ze Śląska a jako że nie ma tu zbyt wiele egzemplarzy tego modelu to obejrzałem ich zaledwie 4(zbyt wiele w danym przedziale cenowym oczywiście :)).

W jednym z interesujących mnie samochodów z silnika wydobywał się dźwięk coś ala szumienie lub coś w tym stylu(nie jestem znawcą, trudno określić), natomiast sam właściciel powiedział, że możliwa przyczyna to rolka - i tutaj moje pytanie, jaki jest koszt wymiany takiej rolki? Jeżeli rolek jest wiecej(i roznia sie) to koszty rowniez roznia sie, ile min. i maks.?

 

Kolejny samochód podczas odpalania coś jakby strzeliło(również przepraszam), mozliwa przyczyna to przeskakiwania lancuszka? Jaki koszt wymiany czegos takiego?

 

Przy oględzinach tego konkretnego modelu na co najbardziej zwrócić uwagę, poza przebiegiem?

 

Pozdrawiam i jeżeli gdzies na forum znalazla sie juz podobna odpowiedz to z gory przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Planuję zakup BMW E92 320d 177KM. Pochodzę ze Śląska a jako że nie ma tu zbyt wiele egzemplarzy tego modelu to obejrzałem ich zaledwie 4(zbyt wiele w danym przedziale cenowym oczywiście :)).

W jednym z interesujących mnie samochodów z silnika wydobywał się dźwięk coś ala szumienie lub coś w tym stylu(nie jestem znawcą, trudno określić), natomiast sam właściciel powiedział, że możliwa przyczyna to rolka - i tutaj moje pytanie, jaki jest koszt wymiany takiej rolki? Jeżeli rolek jest wiecej(i roznia sie) to koszty rowniez roznia sie, ile min. i maks.?

 

Kolejny samochód podczas odpalania coś jakby strzeliło(również przepraszam), mozliwa przyczyna to przeskakiwania lancuszka? Jaki koszt wymiany czegos takiego?

 

Przy oględzinach tego konkretnego modelu na co najbardziej zwrócić uwagę, poza przebiegiem?

 

Pozdrawiam i jeżeli gdzies na forum znalazla sie juz podobna odpowiedz to z gory przepraszam.

 

podjedź do mechanika który oceni ten szum bo równie dobrze może to być kończące się koło pasowe

Edytowane przez reloop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy, chciałbym prosić o opinie na temat samochodu z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-touring-super-stan-jasne-wnetrze-ksenon-ID6ySrqj.html

czy warto ? było by to moje pierwsze BMW nie potrzebuję super osiągów, przejazd z punktu A do punktu B z rodzina :D

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

nie potrzebuję super osiągów, przejazd z punktu A do punktu B z rodzina :D

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli serio szukasz auta które ma służyć do przemieszczania się z punktu A do B, bez specjalnych osiągów i wodotrysków, to znajdziesz dużo innych niż BMW odpowiednich aut za mniejsze pieniądze i tańszych w utrzymaniu (np. za tą kasę dostaniesz z 4-5 lat młodszego Focusa, który będzie bardziej przestronny, a to chyba ważne jak patrzysz na auto pod kątem rodziny). Chociaż z drugiej strony jeśli chociaż trochę patrzysz jak auto się prowadzi, to będziesz z tej trójki mega zadowolony. Silnik tej z ogłoszenia jest dość trwały i nie sprawia masy problemów, chociaż to już nie to samo co 320i R6 poprzedniej generacji. Jeśli przebieg jest autentyczny, to powinno długo posłużyć. Po zdjęciach nie ma się do czego przyczepić, sprzedawca już opuścił 1500 zł, więc może ma jakąś wadę obniżającą wartość (ale to tylko gdybanie, sam jak sprzedaje auto to wystawiam na początku za kwotę x i jak się nie sprzeda w 2 tygodnie, to obniżam jeszcze z 10% cenę).

Jak nie miałeś jeszcze z E91 do czynienia, to od razu informuję, że w tym silniku, żeby poczuć moc to trzeba go trzymać w górnym zakresie obrotów, bo ma dość słaby dół jak na 2 litrową benzynę... No i szykuj się na spalanie w okolicach 9l na 100 km.

DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że obniżył cenę bo kończy się oc :D fokusa mogłem kupić z salonu nowego za 40k (chyba do teraz jest jeszcze promocja dla firm) ale właśnie - prowadzenie. A na co zwrócić uwagę kupując akurat ten samochód ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Focusy też podobno dobrze się prowadzą. Jeśli chodzi o ten silnik, to jak kolega wyżej napisał, demonem szybkości nie jest. Jest kilka znanych przypadłości tego silnika, ale to trzeba brać pod uwagę w każdej wersji silnikowej BMW. Spalanie u mnie w mieście wychodzi ok. 11 l/100 km w mieście (krótkie odcinki), a w zimie 12 l/100 km, na trasie spala ok 8 przy normalnej jeździe. Do tanich w utrzymaniu nie należy, ale przyjemnie się jeździ, chociaż ja się rozglądam za czymś mocniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW które nie ma albo bardzo bogatego wyposażenia albo mocnego silnika, ma bardzo mało zalet. Ilość wad jest zdecydowanie większa. Koszty utrzymania w stosunku do tego co się dostaje, są tą największą wadą. Focus może się niewiele gorzej prowadzić i jest duża szansa że będzie miał dużo wygodniejsze fotele niż te standardowe w E90 które są bardzo marne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie masz znaczka BMW co jest najwazniejsza cecha tak naprawde samochodu a wiec w naszym narodowym pojeciu jestes gorszy bo nie jezdzisz niemieckim premium. Badzmy szczerzy roznica dzisiaj w uzytkowaniu codziennym miedzy BMW, Audi, merc a Renault, VW, itd a juz nie wspomne o japoncach jest zadna. Najciekawiej wyglada grupa VW gdzie sztucznie ograniczaja marki retail aby nie zaszkodzic audi. Premium ma dla siebie bardzo mocne silniki niedostepne w retail tylko ze oprocz polski i autostrad niemieckich nigdzie na drodze w europie go nie uzyjesz bo stracisz prawo jazdy oraz modele typu seria 6 i 7 ktore nie maja odpowiednikow w retail. Reszta to marketing.

 

Nawet juz technologicznie w kilku dziedzinach zaczyna premium byc z tylu... jezeli porownasz np technologie plugin + silnik BMW do hybryd Toyoty to BMW ma spore opoznienie... dlatego ta nagla ofensywa reklamowa z pluginami... marketing stara sie kompensowac braki technologiczne.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.