Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WBADY31000E243477

Type DY31

Model 320d - EUR

Development Code E93 (MUE)

Chassis CABRIO

Steering LL

Doors 2

Engine N47T

Displacement 2.00

Power 135

Drivetrain HECK

Transmission AUT

Color Black Sapphire Metallic - 475

Upholstery Leder Dakota/oyster - LCCX

Production Plant REGENSBURG

Production Date 2010-05-17

 

 

 

Standard Equipment

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

522 Xenon Light Xenon-licht

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch

 

 

 

Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration

2B6 Lt/aly Wheels Doublespoke 313m Lm Raeder Doppelspeiche 313m

205 Automatic Transmission Automatic Getriebe

216 Servotronic Servotronic

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

302 Alarm System Alarmanlage

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

322 Comfort Access System Komfortzugang

337 M Sport Package M Sportpaket

346 Chrome-line Exterior Chrome Line Exterieur

387 Wind Deflector Windschutz

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

4BY Fine-wood Trim Bamboo Grain Anthracite Edelholzausf.bambus Maser Anthrazit

4UT Through-load.w.int.transport Bag Durchladeoeff.m.int.transportsack

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

430 Int/ext Rr Vw Mirror W Aut Anti-dazzle Innen-/aussenspiegel Aut.abblendend

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

470 Child Seat Isofix Attachment Kindersitzbefestigung Isofix

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

493 Storage Compartment Package Ablagenpaket

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent

5AK Led-light Elements Led-lichtelemente

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

521 Rain Sensor Regensensor

524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung

563 Lights Package Lichtpaket

6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices

6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices

6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle

6NF Ext.con.of The Music Play.i.mobilph Music-schnittstelle Fuer Smartphone

6VC Control Combox Steuerung Combox

601 Tv Function Tv-funktion

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

612 Bmw Assist Bmw Assist

614 Internet Preparation Internet Vorbereitung

615 Extended Bmw Online Information Erweiterte Bmw Online Information

616 Bmw Online Bmw Online

620 Voice Input System Spracheingabesystem

633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch.

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

698 Area-code 2 Area-code 2

7HE Connectivity Package Connectivity Paket

7RS Comfort Package Comfort Paket

7R7 Innovation Package Innovationspaket

7SP Navi Professinal W.handyprep.bluetooth Navi Professinal M.handyvorb.bluetooth

704 M Sport Suspension M Sportfahrwerk

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp. Wynika z tego, że auto pochodzi z niemiec, czy też niekoniecznie? Sprzedawca podaje kraj pochodzenia POLSKA, a dokładniej salon BMW w Warszawie. Chyba poproszę sprzedawcę o nr rej i datę pierwszej rejestracji i sprawdzę w bazie danych CEPIK.

Chodzi mi konkretnie o ten samochód z ogłoszenia:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320d-cabrio-e93-m-pakiet-ID6yyBbX.html#b80217dda1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=6473032346

jeśli ktoś się wybiera to odradzam.

1. Miał być malowany tylko prawy przedni błotnik, na miejscu się okazało że cała prawa strona i zderzaki, sprzedawca odpowiedział że cieniowany był :p

2. Przebieg 76 tyś. podłączyłem kompa masa błędów przy 115 pierwszy błąd od sondy lambda. Pan powiedział że samochód pokradzierzowy i zmieniali CAS ale podczas jazdy pytam czemu czek świeci a on mówi że do wymiany sonda. Sprawa jasna

3. Wytarta kierownica, dach po gradzie, jakieś zaizolowane luźne kable przy lampach. wymienione osłony pod silnikiem, myty silnik, ślady odkręcania foteli.

4. naderwane uchwyty do przykręcenia lewego poszycia błotnika

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakieś potwierdzenie na to malowanie że tam szpachla a nie cieniowanie ?

2. "masa błedów" a wymieniłeś tylko jeden.....

3. jak ktoś użytkuje auto na krótkich dystansach to kiera się wytrze, jak auto po stłuczce to zapewne lampy i osłony wymienione, fotele się odkręca np. do prania tapicerki.

4. skoro naderwany to auto mogło nie być po wielkim dzwonie i nie była konieczna wymiana

 

Proponuję Ci udać sie do salonu a nie szukać auta za 25 tyś. igły salonowej i bezwypadkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Moglibyście podać roczniki swojej e90 i dopisać jaki macie przebieg, ewentualnie mały dopisek jak jest eksploatowana. Zamierzam kupić jakiegoś 6-cylidrowca, ale troszkę zastanawia mnie fakt, że wszystkie sprowadzone z Niemiec mają 150 tys przebiegu. Moje serce byłoby spokojniejsze gdyby kupić coś z przebiegiem ponad 200 tys :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Moglibyście podać roczniki swojej e90 i dopisać jaki macie przebieg, ewentualnie mały dopisek jak jest eksploatowana. Zamierzam kupić jakiegoś 6-cylidrowca, ale troszkę zastanawia mnie fakt, że wszystkie sprowadzone z Niemiec mają 150 tys przebiegu. Moje serce byłoby spokojniejsze gdyby kupić coś z przebiegiem ponad 200 tys :P

hej, moja e90 jest z 2006 r. przebieg 226 tys.- środek ma nawet zadbany i dobrze wygląda, ale ostatnio szukałem kumplowi e90-tki i kupił dopiero ósmy samochód który oglądaliśmy z 2008 r. 320d polift, środek ładniejszy niż w mojej, praktycznie stan salonowy, nawet pachniał jak nowy, cena 39 tys. przytarte drzwi lewe przód, do malowania przedni zderzak, szyby oryginalne, z pełną dokumentacją, + sprawdzenie na auto dna, z kpl. koł zima lato na ładnych felgach, ogólnie bardzo ładna- jakby wystawił za pół roku to duże prawdopodobieństwo, że jeszcze na niej zarobi.Po podłączeniu do kompa standardowe błędy przy tym przebiegu, czyli sterownik świec żarowych, el. pompka wspomagająca dogrzewanie (jej szczotki)- z przebiegiem 232 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej również i na mnie na tym Forum ;)

Rozglądam się (zapoznaję z ofertą) od około pół roku za moim następnym autem. Czytając to i inne fora wybrałem już mniej-więcej obiekty poszukiwań prosiłbym jednak Was o wyjaśnienie pewnych wątpliwości.

 

Moje obecne wymagania i warunki eksploatacyjne:

- przebiegi roczne: ~30.000 km, co dwa dni na zmianę 130 km do pracy i trasy po 100-200 km w weekendy

- auto 4D lub 5D, nie musi być kombi

- nie mam parcia na moc ale musi mieć chociaż te 140HP

- skrzynia raczej manualna

- tapicerka raczej "szmata" i tylko ciemna (gdyby były sport-fotele to byłoby fajnie)

- kierownica sportowa - zwykła mi się kompletnie nie podoba

- tempomat

- klimatyzacja automat.

- xenon

- navi nie jest wymagana

- budżet ~37kPLN zakładam 40-42 z "pakietem startowym" - kwota nieprzekraczalna ;)

- przebieg mniej istotny, w dieslach celuję raczej w 250+, benzyniaki widziałem, że się trafiają w okolicach 150+

 

No i teraz do sedna, spełniające moje oczekiwania są następujące silniki:

- 320d M47

- 318d N47

- 320i N46 + LPG

lub jeśli by budżet pozwolił

-325d M57

-325i N52 + LPG

-330i N52 + LPG

 

Teraz moje spostrzeżenia i jednocześnie pytania:

- N47 - rozważam 18d z uwagi na prostsze wtryski myślę, że mimo rozrządu to ciekawa opcja - pytanie do Was kiedy faktycznie trzeba zmieniać wał z rozrządem, bo czytałem, że decyduje o tym oznaczenie na końcu, np.: A, B czy C.

- LPG - nie ganić, znam ewentualne problemy, zarówno z silnikiem jak też z montażem - godzę się na to, pytanie raczej czy taka 20i to faktycznie dobry wybór "w trasę", bo kosztowo wychodzi mi to nawet w 25i taniej niż jakimkolwiek dieslu (serwisowanie pomijam, bo i tu, i tu trzeba płacić).

- 25i - czy faktycznie wszystkie auta dotyka problem z tłokami (wiem, że do 2005 były inne chyba i później w wersjach US też były poprawione ale rozmawiamy tylko o autach z DE lub PL)?

- z 18d N47 rozważam też 1er ale tylko z tym silnikiem

- jako lifta rozważam tylko 20d, ewentualnie 25d jeśli się by trafił z M57 (co może być problemem w tej cenie) czy 3 litrówka to dobry wybór? Czy tam były tylko piezo-wtryski?

 

Ponadto rozważam zakup tego auta w DE więc dochodzi akcyza (dopuszczam auto krajowe ale raczej ciężko jest znaleźć z tego co widzę pasująca mi konfigurację).

 

Co byście Wy drodzy forumowicze doradzili? Wiem, że większość pytań się powtarza ale znów często nie ma nie konkretnych odpowiedzi.

 

PS:

A i obecnie poruszam się Vagiem 1.9 TDi który "jara" mi prawie 6.5/100 - moja noga + mała moc (90HP) + 5 biegowa skrzynia powoduje, że silnik pracuje w wysokich obrotach, niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Koledzy, bardzo proszę wypowiedzcie swoją opinie na temat tej bemeki:

http://allegro.pl/bmw-335d-biturbo-m-pakiet-bixenon-19-zarej-i6484221850.html#

 

Bardzo prosiłbym też o zdekodowanie VIN-u

VIN: WBAWD71070P073943

Z tego co wiem M-pakiet był dokładany. ''Stare zwykłe'' zderzaki nieuszkodzone do wglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozkodu sobie sam

http://www.bmwarchiv.de/vin/

 

Do oceniania samochodu z nr. VIN jest ten dzial:

viewforum.php?f=44

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Moglibyście podać roczniki swojej e90 i dopisać jaki macie przebieg, ewentualnie mały dopisek jak jest eksploatowana. Zamierzam kupić jakiegoś 6-cylidrowca, ale troszkę zastanawia mnie fakt, że wszystkie sprowadzone z Niemiec mają 150 tys przebiegu. Moje serce byłoby spokojniejsze gdyby kupić coś z przebiegiem ponad 200 tys :P

 

2009 (produkcja 12.2008, ale jeżdżąca od 2009, bo rejestracja w lutym, a Ciebie bardziej interesuje od kiedy jeździ). Przebiegu coś koło 239 000, standardowo wnętrze wygląda lepiej niż tych powystawianych przez handlarzy z przebiegiem z jedynką z przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E92 320D z 2008 "edition" do sprzedania pochodzenia francja po wymianie pasku rozrzadu w aso Przebieg udekumentowany a/ ASO b/ Sady c/komornika d/dwadziescia innych dokumentow, przebieg 80K. jest jak nowa. Z pamieci pierwszy wlasciciel w 2 lata wyjezdzil 44k, potem 4 lata jest dowodem w sprawie i stoi w garazu podziemnym policji, od 2014 drugi wlasciciel po licytacji komorniczej do 2016 wyjezdzil 35K a wiec sie zdarzaja takie perelki ale cena to nie ta co na allegro. :oops:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków tej marki. Jest to mój pierwszy post więc powitanie mam za sobą. Zacznę od mojej przygody z tą marką. NIgdy jej specjalnie nie lubiłem, a traf chciał, że od wujka wziąłem e46, kręciłem nosem... że bmw? itp. Wujek "wisiał mi trochę kasy" a kolega powiedział, że jak zacznę nią jeździć to już innego auta nie będę chciał i będzie mi za free serwisował, to ja od niego zabrałem i miał rację, nie chcę już innej marki :mrgreen: Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna e90. Wersja tylko i wyłącznie benzynowa. Oglądałem i jeździłem 2.0i 150KM i dla mnie to nie jedzie :shock: mam e46 2.0 td 2004 rok 150KM po programie 170KM i porównując oba auta to jak dla mnie przepaść. Wiem, że turbina robi swoje a wcześniej nie miałem okazji jeździć na benzynie ale... mój zapał do 2.0i zmalał w szybszym tempie niż przyśpieszenie owej Bimyy. Wyjściem jest 2.5i albo 3.0 . Nie ukrywam, że szukam równowagi moc/ekonomia, czyli mocno, szybko, w miarę oszczędnie |:) wiem, wiem nie da się, nie te auto powiedziecie. Chodzi mi o koszta roczne ubezpieczenie, wymiana części, instalacja lpg jak i tankowanie lpg.

 

Pytania o 2.5:

1. Czy motor 2.5 ma wiele oznaczeń wersji silnika i która jest "tą pożądaną" czy jest jedna?

2. Przeglądając forum wiem, że można instalować lpg. Jakie graty macie u siebie, w jakiej cenie?

3. Valvetronic, vanos zawsze występuje nie zależnie od oznaczenia silnika? Jak rozpoznać po wyglądzie silnika czy występuje?

4. Żywotność silnika, najczęstsze usterki silnika?

5. Ile płacicie za oc 2.5 i 3.0?

6. manual, automat? automat w gazie może nie spełnić moich oczekiwań zwiazanych z mocą, przyspieszeniem?

7. Chciałbym się przejechać i zobaczyc jak 2.5 radzi sobie na drodze. Pytanie do forumowiczów czy jest ktoś z Białegostoku lub okolic i byłby na tyle uprzejmy, miłosierny oraz dobrotliwy i pomógłby mi w podjęciu decyzji udostępnić auto na jazdę próbną? Być może pojadę do DE po auto a nie chce sie rozczarować odczuciami z jazdy po przejechaniu ponad 1000 km

 

 

A teraz troszkę linków:

Na pierwszy ogień Radom! Czytałem opinie na temat tych panów jak i aut, jakie są wasze? Mieliście styczność z nimi?

 

A. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-5b-218km-m-pakiet-2006r-serwis-navi-szwajcarii-polecam-ID6ymQCd.html#dd7698ca75

 

B. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-5-218km-manual-navi-skora-xenon-tempomat-bluetooth-parktronic-alu17-ID6yr9fJ.html

 

Jesli jest ktoś z Radomia mógłby zobaczyć bądź już oglądał te auta?

 

C. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-e-90-2-5-benzyna-218km-nawi-xenon-skora-ID6yv5n9.html#a32582113c

 

D. http://allegro.pl/bmw-e90-325i-full-opcja-2006r-i6510123044.html

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś na temat tych aut proszę o kontakt. A może ktoś z was mieszka w pobliżu tych aut i mógłby je zobaczyć. Postawie piwko :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andsoon1 po zdjęciach to za dużo nie da się powiedzieć i raczej potrzebna jest weryfikacja za pomocą BMW-Check a później ewentualnie oględziny. Zapewne akcyzę trzeba doliczyć w większości ofert bo ceny tych egzemplarzy które pokazałeś są bardzo niskie. W DE nie kupisz zdrowego samochodu w takiej cenie. Musisz się liczyć w przypadku takiej ceny zakupu z wieloma rzeczami do zrobienia 5-6k PLN zapasu na ewentualne naprawy to powinieneś mieć musowo jako minimum - mam nadzieję że masz świadomość tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Panie kolego, doskonale zdaje sobie z prawe z tego wszystkiego co napisałeś. Jestem świadom wszelkich kosztów. Post zamieściłem w celu zdobycia informacji technicznych. Ze zdjęć nic nie wywnioskujesz, służą jedynie w celu poglądowym czy ktoś juz oglądał dane auta i może coś o nich powiedzieć. Czekam na odpowiedz na moje pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Potrzebuję waszej pomocy.

Nadszedł czas, kiedy pożegnałem się z moją E46 320d touring.

Zapadła decyzja o przesiadce na E91.

Głównym powodem jest to że poczciwy M47 nie wytrzymywał zadawanych mu obciążeń.

Robię ok 60-70tyś km rocznie w stosunku 90/10 trasa/miasto, a nogę mam dość ciężką.

Dlatego szukam E91 330d. Auto musi być dobrze wyposażone (sportsitze w skórze, navi, m-pakiet), rozglądam się raczej za LCI, ale nie wiem czy znajdę coś sensownego w moim budżecie (do 50k)

 

http://www.olx.pl/oferta/bmw-e90-e91-seria-3-lci-individual-3-0d-full-opcja-CID5-IDhhpoP.html#4f060a8d14

 

Znalazłem coś takiego. Proszę o wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.