Skocz do zawartości

Spalanie x3 g01....lci


BARTRSL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam załozylem nowy temat bo wsumie nie ma w tym dziale chodzi tylko o "spalanie"....interesuje mnie wsumie 30i m40i:) a moze ktos ma z LPG 😉 to tez moze komuś  sie przyda... kazdy da cos od siebie i bedzie ogolnie o wszystkich g01...pozdrawiam:)

Edytowane przez BARTRSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam G02 B58 354KM z 2019 roku. Spalanie katalogowe podaje.

Średnie spalanie (cykl mieszany): 9.1 l/100km

Spalanie na trasie (na autostradzie): 7.7 l/100km

Spalanie w mieście: 11.5 l/100km

Jeśli delikatnie operujesz gazem i jedziesz na ECO to jest to do zrobienia. Tylko weź tu delikatnie operuj gazem😈 Także o ile miasto mi się zgadza, to reszta już nie. Trasy mam koło 10-13, bo nogę mam ciężką. Na niemieckiej autostradzie jak się spieszyłem mocno to zbiornik starczyl mi na 350km, więc zbliżałem sie do 20 litrów na 100km. Wszystko zależy od tego jak jedziesz. Przy gazie w podłodze nie ma szans na niskie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G01 B48 (30i) z grudnia 2023.

Statystyki z aplikacji:

  • Styczeń (4872km)  10l/100km - 3200 to trasa do Szwajcarii, 900km to kręcenie się po Szwajcarii. Reszta to jazda po mieście. Tutaj trzeba uwzględnić cięższą nogę na autostradach (przy większej prędkości na luzie 13l/100 będzie)
  • Luty (831km) 12l/100 - głównie miasto. 
  • Marzec (625km) 11,3l/100 - głównie miasto

W mieście też wszystko zależy od ruchu. Ogólnie to 11l/100 średnio trzeba liczyć. Żeby mieć 7.7l/100 na autostradzie to nie wiem jak trzeba jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 d xDrive 190 km

Wg aplikacji średnie zużycie w lutym 7,9, w marcu 7,0.

Przejazd 60 km poza miastem spalanie 5,3 l/100 km w trybie ECO. Ale przyznam, że chciałem sprawdzić do jakiego wyniku mogę zejść. Układ miękkiej hybrydy - swobodne toczenie ok. 20% jazdy.

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 M40i 2018 rok.

Minimalne spalanie na dlugiej trasie, autostrada max 130km/h  ale czesciej 110km/h (Szwajcaria, Holandia):  8,4 l/100km

Normalna jazda autostrada w Niemczech, tempomat na 170kmh: 11,5 l/100km

jazda w miescie: miedzy 10 a 15 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 07:33, Jack79 napisał(a):

Ja mam G02 B58 354KM z 2019 roku. Spalanie katalogowe podaje.

Średnie spalanie (cykl mieszany): 9.1 l/100km

Spalanie na trasie (na autostradzie): 7.7 l/100km

Spalanie w mieście: 11.5 l/100km

Jeśli delikatnie operujesz gazem i jedziesz na ECO to jest to do zrobienia. Tylko weź tu delikatnie operuj gazem😈 Także o ile miasto mi się zgadza, to reszta już nie. Trasy mam koło 10-13, bo nogę mam ciężką. Na niemieckiej autostradzie jak się spieszyłem mocno to zbiornik starczyl mi na 350km, więc zbliżałem sie do 20 litrów na 100km. Wszystko zależy od tego jak jedziesz. Przy gazie w podłodze nie ma szans na niskie spalanie.

W końcu widzę jakieś rozsądne dane jeżeli chodzi o spalanie 3 litrowej jednostki w benzynie.Nie raz widziałem na forum ludzi piszących że różnica spalania między 40i a 40d to litr lub 2 na setkę.U mnie w 40d najwyższe spalanie jest w mieście między 9 a 13 najniższe mam jak jeżdżę krajówką niecałe 7 a koło 8 na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacuss napisał(a):

W końcu widzę jakieś rozsądne dane jeżeli chodzi o spalanie 3 litrowej jednostki w benzynie.Nie raz widziałem na forum ludzi piszących że różnica spalania między 40i a 40d to litr lub 2 na setkę.U mnie w 40d najwyższe spalanie jest w mieście między 9 a 13 najniższe mam jak jeżdżę krajówką niecałe 7 a koło 8 na autostradzie.

Ale odnosisz się do katalogowych czy do tego co jest napisane pod? 🙂

Nie ma też informacji o spalaniu w mieście.

Cytat

 Trasy mam koło 10-13, bo nogę mam ciężką. Na niemieckiej autostradzie jak się spieszyłem mocno to zbiornik starczyl mi na 350km, więc zbliżałem sie do 20 litrów na 100km. Wszystko zależy od tego jak jedziesz. Przy gazie w podłodze nie ma szans na niskie spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie ma napisane? Przecież jasno napisalem, że spalanie w mieście mi się zgadza z katalogiem 11,5 litra. To taka średnia. Oczywiście, jak się postaram mocno to 10 litrów uzyskam.

Nie jestem zwolennikiem rozmów na temat spalania, bo kończy sie to takimi bajkami, że ręce opadają, a co drugiemu auto praktycznie produkuje paliwo 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jack79 napisał(a):

Jak nie ma napisane? Przecież jasno napisalem, że spalanie w mieście mi się zgadza z katalogiem 11,5 litra. To taka średnia. Oczywiście, jak się postaram mocno to 10 litrów uzyskam.

Nie jestem zwolennikiem rozmów na temat spalania, bo kończy sie to takimi bajkami, że ręce opadają, a co drugiemu auto praktycznie produkuje paliwo 🤣

Racja, skupiłem się za bardzo na tej drugiej części 😉

Zawsze się dziwię tym, co zaniżają zużycie. Po co? Bo chcą się poczuć lepiej? Bo chcą nie wyjść na rozrzutnych burżujów bo im auto pali jaki smok? Że niby to o nich źle świadczy bo dali się złapać na paliwożernego bydlaka? Nie wiem 🤷🏻‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tejotte napisał(a):

Zawsze się dziwię tym, co zaniżają zużycie. Po co? Bo chcą się poczuć lepiej? Bo chcą nie wyjść na rozrzutnych burżujów bo im auto pali jaki smok? Że niby to o nich źle świadczy bo dali się złapać na paliwożernego bydlaka? Nie wiem 🤷🏻‍♂️

Hmm, czasem pewnie zaniżają, ale myślę, że często zależy to od tego jak kto jeździ. Poprzednio miałem Leona 1.8 180km. Średnie spalanie trasa/miasto miałem jakieś 9-10l. Jak starałem się jechać bardzo oszczędnie to byłem w stanie zejść do 7l/100. Poniżej nigdy mi się nie udało... aż kiedyś wybrałem się z kuzynem na wycieczkę i jechałem cały czas za nim. Spalanie wyszło 6l. Nie sądziłem, że można aż tak wolno jeździć, ale fakt faktem dało się zejść poniżej 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 godziny temu, spinecki napisał(a):

BTW. widzieliscie, ze w aplikacji My BMW jest srednie spalanie "spolecznosci", czyli chyba wszystkich innych uzytkownikow aplikacji dla takiego samego silnika...?

Też mnie to ciekawi czy to jest liczone dla wszystkich użytkowników apki czy jednak to  według posiadanego silnika.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lutego mam x4 30i, przejechane 1500km.

Miasto:

sport - 9-11.5L

comfort - 8.5-10L

eco-pro - 7.5-9.5L

Trasa:

120-150km/h - 6.5-7.5L

 

Średnie z komputera za ostatni miesiąc to 9.2L (80% miasto / 20% trasa)

Na razie takie mam wyniki. Zobaczymy co będzie dalej. Ogólnie jestem zadowolony z jakości jazdy i spalania. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 22:51, spinecki napisał(a):

BTW. widzieliscie, ze w aplikacji My BMW jest srednie spalanie "spolecznosci", czyli chyba wszystkich innych uzytkownikow aplikacji dla takiego samego silnika...?

Tak jest, i pokazuje czy palisz mniej lub więcej od społeczeństwa i na ile w procentach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników M40i - jaki macie zasięg na autostradzie? Nie mówię o polskich czy niemieckich, gdzie albo nie ma ograniczeń albo traktuje je się z przymrużeniem oka, ale typowe europejskie, gdzie radar co 300m, więc jazda 110-140. Nie tyle chodzi mi o spalanie, co o realną ilość km na baku. W 20d spokojnie robię 1000-1100km, ale ostatnio zrobiłem trasę drugim autem w benzynie, spalanie około 8,5, musiałem tankować co 500km i trochę to niekomfortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.