Skocz do zawartości

Brak lewej strony świateł - POMOCY!


Jarek_BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - jestem nowicjusz! Beate :) mam od dwóch dni i proszę o pomoc!!!

Sprawę przedstawie maksymalnie jak najprościej to się da!

Nie palą mi się światła postojowe (przód i tył) - ale tylko z lewej strony (oraz wnętrze i światło w bagażniku)!

Zauważyłem, że brakuje jednego z bezpieczników (nr 33), wsadziłem i.... niby wszystko jest ok, ale nawet gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki to światło postojowe lewe nadal się pali!!!!

Proszę o pomoc co może być nie tak - byż może ktoś spotkał się już taką sytuacją, a ja bardzo chętnie skorzystam z jakże cennych porad kolegów.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Coś podobnego dzialo sie u mnie w 318i.

Proponuję najpierw otworzyc bagaznik i zdjac koszulke z wiązki przewodów wchodzących w klapę bagaznika(przy siłowniku z lewej strony).

W moim przypadku wszystkie koszulki przewodów byly poprzecierane i stamtąd robiło mi spinola, objawy byly podobne do Twoich.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody przy masce są OK! Sprawzałem dość dokładnie! Ludzie, może ma ktoś jeszcze jakąś koncepcję? Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny!

Tymczasowo zrobiłem małe połączenie tylniego prawego światła z lewym i światła chozą, z tymże - światło wewnątrz samochodu się nie pali :(

Może ma ktoś jeszcze jakiś ciekawy pomysł co zrobić z moim fantem?

Pozrawiam!@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre auta maja tzw światła parkingowe. Włącza się je po wyjęciu kluczyka i presunięciu dźwigni kierunkowskazy (nieco głębszym) na stronę która ma sie świecić.

Ja bym pogrzebał przy tym temacie. Najpierw proponuję przećwiczyć dzwignię kierunkowskazu do góry po wyjęciu kluczyka.

pzdr

Michał 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał750 za info, ale ja już ten temat przerabiałem i niestety nic to nie pomogło!

Ma ktoś pomysł, gdzie mogłoby być zajprawdopodobniej zwarcie?

Drugie pytanko - jeśli nie ma LCM to czy światła postojowe połączone są bezpośrednio od włącznika - bez żadnych przekaźników?

 

Z góry dziękuję za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niem wiem jak dokładnie jest w e36. Natomiast na pewno masz moduł odpowiedzialnu za oświetlenie. To taka skrzynka przez którą przechodzą wszystkie informacje dot przepalonych żarówek itp. W tym module są przekażniki na kawałku płytki drukowanej. Być może któryś się zesmarzył na stałe. U mnie w e32 z kolei było tak że światła mijania były a komputer krzyczał że nie ma. okazało się że w module był wypalony przekażnik a światło po prostu ktoś skrosował na bezpiecznikach. Przyczyną pewnie były 100w zarówki. Zmieniłem na 55w wyreperowałem moduł świateł jast OK. Szukaj podobnie: musisz ustalić gdzie siedzi moduł, rozebrać i popatrzeć.
Michał 750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co do świateł drogowych to nagle przepaliły się dwie żarówki :jawdrop: JEDNOCZEŚNIE (były 55W)!

Co do modułu to jęsli ktoś wie gdzie on się mieści - będę wdzięczny (chociaż słyszałem teorie, że w e36 nie ma ich) :idea: ale któż to wie, no ale jeśli wie to proszę o help, bo od strony pasażera nad nogami są moduły, ale 3 i który to ewentualnie LCM>?? Czy wogóle którykolwiek to LCM??? :reading2: :?: :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może coś Ci to pomoże ale u mnie jest tak że jak włączam światła pozycyjne, tak bardzo powoli to najpierw włącza się lewa strona a później jak przesunę dalej włącznik o kolejny mm to włącza się prawa. Jak tak potrzymam i poruszam na styku to wywala błąd że jest jakaś przepalona a tak naprawdę nie ma. Jak włączam normalnie (czyli szbybko) to jest wszystko ok. Wniosek jest taki że włącznik steruje właczeniem światel lewa - prawa strona. zajrzyj tam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie! Wkońcu doszedłem do przyczyny zmartwień!!

Przyczyną była wiązka przewodów w klapie :), wymieniłem i powinno być ok, ale...... okazało się, że nieco dalej przepalony jest kabelek (+) od centralnego zamka do klapy. Wymieniłem ile się dało, ale nie wiem gdzie ten przewodzik biegnie dalej (bo chyba jest jeszcze dalej przepalony) i tak naprawdę chcę odciąć przewód przy centralce - wkońcu zgaśnie lewa strona świateł, a klape sobie otworzę kluczykiem (najwyżej pociągnę drugi przewodzik)!

 

Stąd moje pytanie! Czy wiecie jaki to przewodzik w centralce, bo w wiązce jest kilka tego samego koloru, a nie chce ryzykować-wiadomo czego. Proszę o pomoc który przewodzik odciąć aby grała sprawa!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.