Skocz do zawartości

F10 520D Błąd 4823E6 EPS control unity


marko1166

Rekomendowane odpowiedzi

Bmw F10 2015 2l diesel 

Błąd 4823E6 EPS control unit Internal control unity fault (output stage or EPS motor )
Witam mam problem w moim BMW czasem pojawia się  błąd układu kierowniczego brak wspomagania Jak wyłączę samochód i odpalę ponownie  problem znika, nigdy nie pojawił się w czasie jazdy czy ktoś miał może podobny problem i może coś doradzić gdzie szukać problemu W serwisie powiedzieli przekładnia kierownicza do wymiany😢 tylko problem pojawia się tylko czasem nie jest tak że wspomagania niema cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że znalazłem odpowiedź co prawda jest to rozwiązanie problemu z mini ale opis usterki dokładnie taki sam jak u mnie i kod błędu ten sam https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2015/MC-10147641-9999.pdf   
Mam pytanie do znawców tematu w marcu mam wizytę w serwisie Bmw na wizytę akcji naprawczej egr, poduszek powietrznych i coś z oprogramowaniem i się zastanawiam czy wtedy mogą usunąć tą usterka czy trzeba to zgłosić dodatkowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 20:41, marko1166 napisał(a):

tylko problem pojawia się tylko czasem nie jest tak że wspomagania niema cały czas 

Bo się kończy aż z czasem padnie całkowicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2024 o 11:32, gom3z napisał(a):

Bo się kończy aż z czasem padnie całkowicie 

Wydaje mi się że to nie jest problem padającej przekładni ponieważ błąd wyskakuje czasem i nie w momencie gdy pracuje przekładnia jak kręcę kołami ,wtedy to by wskazywało na kończącą się przekładnię Błąd wskakuje w 99% jak włączę wyłączę samochód kilka razy pod rząd raz mi się tylko zdarzyło że zapaliłem i wskoczył błąd od razu Jestem bardziej za tym że problem jest w kodowaniu jak to jest opisane w tym co podałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mateo1994 napisał(a):

Możliwe że sterownik abs powoli szwankuje . Miałeś kolizję z którejś strony ? 

Nie wiem nic na ten temat mam samochód dopiero od miesiąca 3 właściel a nic nie widać żeby były jakieś roboty blacharskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.