Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna, różnice


DarekPrince22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Mam nietypowe pytanie, od czego zależy to jaka była montowana gałka zmiany biegów w skrzyni automatycznej w E84? Zawsze myślałem że polift ma gałkę ta na dole ale zauważyłem że nowsze roczniki też mają taką jaka na górze. Czy to oznacza że w aucie siedzi inna skrzynia ? Jestem trochę laikiem, z góry dziękuję za odpowiedź 

IMG_20240203_201802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tradycyjny wybierak ma skrzynia 6-biegowa. Skrzynia 8-biegowa ma wybierak elektroniczny. 

Nie każda wersja po liftingu była dostępna ze skrzynią 8-biegową. Przykład: sDrive18i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dobrze znane skrzynie ZF, używane w wielu innych markach. Nie ma z nimi większych problemów, jeżeli była normalnie eksploatowana i miała wymieniany olej na czas. 

Zobacz podczas jazdy próbnej czy nie przeciąga biegów. Czy przerzucających z P na D i z D na R nie ma szarpnięć.

Jadąc 60-70km/h ustaw tempomat i zobacz czy nie falują obroty. To oznaka zużytego konwertera. To część eksploatujna, która pewnie kiedyś przyjdzie nam wymienić, ale zastępuje sprzęgło i koło dwumasowe więc i tak będzie taniej;)

Na pewno licz się, że po zakupie warto wymienić olej. Najlepiej metoda dynamiczną. Z racji tego że filtr jest zintegrowany z obudową, to koszt wyniesie około 2tys zł.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, DarekPrince22 napisał(a):

Czyli w mojej sytuacji jak chce zakupić 2.0 150 KM n46 to tylko i wyłącznie będę miał tradycyjny wybierak, 6 biegowa skrzynia? 

Tak. Ten silnik był łączony ze skrzyniami 6-biegowymi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.