Skocz do zawartości

Hamulce zwykle a opcjonalne M


manji

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu x5 z dieslem 3.0. Bez szaleństw, raczej podstawowa wersja wyposażenia plus M pakiet. Czy ktoś może się podzielić przemyśleniami na temat układ hamulcowy zwykły a sportowy uklad hamulcowy M? Mam wrażenie że większości mijanych x5 są albo te niebieskie albo czerwone zaciski. Czy warto zwłaszcza jak ktoś sporo jeździ po mieście? Niby koszt 3.5k nie wydaje się znaczący przy całości wydatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie te zwykłe hamulce to nie jest dobry pomysł. Ja mam sportowe M i do normalnej jazdy z okazyjnymi wyskokami są  super, mogę na nie liczyć i są skuteczne. Nie oszczędzaj na tym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle BMW ma za małe hamulce do tego co auto oferuje, potem historie o gięciu, wibracjach i problemach

W każdym x5 jakie kupiłem zawsze zakładałem największe hamulce jakie były dostępne do modelu.
W e53 hamulce z IS - zawsze spokój i siła, w f15 25d mam hebel z 50d :classic_cool: i nie ma że boli, zawsze hamuje tak jak trzeba. Seria się nadaje wozić dzieci do przedszkola max 60km/h.

  • Dziękuję 1
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Razem z pakietem M sa i sportowe hamulce wiec chyba nie ma tutaj nad czym debatowac.

I tak, wreszcie te "duże" hamulce w BMW dzialaja jak trzeba. Zawsze był problem z gięciem sie tarcz, wibracjami, przegrzewaniem co było bardzo irytujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To napewno trzeba dopłacic te 3,5k. Tak jak pisałem wyżej te sportowe hamulce sa wreszcie takie jak powinny byc. Dodatkowo dobrze to wygląda, duża tarcza i malowany zacisk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.