Skocz do zawartości

E39 520 97r . android


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. założyłem do auta trochę z ciekawości radio z systemem Android nie mam sterowania z kierownicy ani wskazań kompa na zegarach (bieda opcja ) chociaż kiedyś założyłem te z obrysem samochodu założyłem manetkę z przyciskiem BC i nie zadziałało.. podobno jakiś kabelek musi być dołożony... ale to inny temat bo teraz chodzi mi o to żeby na radio pokazywało mi te dane .. spalanie - temperaturę itp. co muszę zrobić żeby zadziałało?  gdzieś się trzeba podpiąć? jakiś kabelek znowu? ... pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2023 o 21:10, mariusz42 napisał(a):

radio z systemem Android nie mam sterowania z kierownicy

w radiu XTRONS: musisz wejśc w ustawienia; Functions/ Steering wheel control  i tam przypisać poszczególne funkcje .....

W innych radiach działa to podobnie....

poszukaj na YT - jest cały film o tym na przykładzie właśnie radia XTRONS

W dniu 19.10.2023 o 21:10, mariusz42 napisał(a):

radio pokazywało mi te dane .. spalanie - temperaturę itp. co muszę zrobić żeby zadziałało? 

w XTRONS: musisz dokupić kabelek z wtyczką OBD II i podłączyć do gniazda w aucie i do radia...

Nie musisz dokupywać żadnej aplikacji - radio to pokazuje i możesz to sobie skonfigurować. Menu Functions/ Torque....

w mom radio, (to nie XTRONS) jest praktycznie tak samo...

Przycisk na kierownicy zaczęły działać od razu..... Nie mam dongla do wtyczki, ale jak przesunę ekran główny na lewo - otwiera się podgląd auta. Moge ustawić co ma mi pokazywać.....

Edytowane przez 520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. ale jeszcze trochę z innej beczki a mianowicie na moim radio nie ma żadnej nazwy , typu ,modelu itp. jak to można sprawdzić i druga sprawa brakuje mi kabli połączeniowych do gniazda na tylnej ścianie radia, szukałem już wszędzie i nic nie znalazłem. Niby normalne gniazdo 20-pin ale nie... wszystkie wtyczki które widziałem i jedną kupiłem mają wysokość 8mm a moje gniazdo ma 6mm. Gdzie mogę szukać takiej złączki zwłaszcza że cały czas nie mogę rozszyfrować nazwy tego radia. Wiem tylko że jest tam Android 6.0.1 i tyle...co  mi podpowiecie?   pozdro

https://www.fotosik.pl/zdjecie/19acb28d776bfa78

Edytowane przez mariusz42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie radia na androidzie są podobne...

jeśli radio odpala (nawet na krótko na stole) to zawsze możesz wejść w ustawienia (preferencje czy jak to tam sie nazywa) i sprawdzić model....

których kabli |Ci brakuje? Tego z czarną wtyczką?

Proponuję zajrzeć na aliexpress czy inny tego typu serwis i tam poszukać. warunek: musisz znać nazwę lub symbol radia...

inaczej jest to żmudne poszukiwanie po aukcjach i sprawdzanie które radio ma podobne złącza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mariusz42 napisał(a):

na moim radio nie ma żadnej nazwy

na moim też nie ma.... żeby było śmieszniej : XTRONS (nowiuteńki) leży w kartonie. Pierwszy się spalił bo był wadliwie wyprodukowany- przysłali z Anglii nowy....ale w tym czasie kupiłem w Norwegii inne radio i zainstalowałem i ono ruszyło z kopyta, bez zbędnej konfiguracji (można powiedzieć że samo sie skonfigurowało pod auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w opcjach nic nie znalazłem oprócz nazwy procesora androida itp.. nic o nazwie.. a dalej nie mogę wejść bo potrzebny jest 4-ro cyfrowy kod którego nie znam , wpisywałem różne kombinacje i nic.... ogólnie radyjko działa b.dobrze  ale najbardziej potrzebne mi jest bluetoouh żeby połączyć się z telefonem i inne też....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bluetooth jest włączone domyślnie w tych radiach. Tak miałem w XTRONS które się spaliło i tak mam w tym które mam zamontowane.....

telefon sam znalazł radio.... Radio, jak się uruchamia, pokazuje sie info "Tablet się uruchamia"  -może to ci pomoże znaleźć bluetooth

z drugiej strony, musisz mieć na blacie radia, ikonkę aplikacji bluetooth do słuchania muzyki....

inna podpowiedź - zjedź belką z góry ekranu w dół - zobaczysz ikonki od różnych informacji internet itp - jak w telefonie - am poszukaj bluetooth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... faktycznie radyjko ma wbudowane Bloetoouth i działa .. jest OK, niestety nazwy ani modelu nie mogę zweryfikować , ale dam sobie spokój skoro działa jak należy... dzięki za podpowiedzi..pozdro..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.