Skocz do zawartości

Pleśń na siedzeniach pod matą fotelików BMW OEM


GODFATHER9191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwoje dzieci te same foteliki i po obu stronach pleśń w aucie na siedzeniach z tyłu, mata OEM założona prawidłową stroną jak na zdjęciach produktu. Podłoga sucha więc wilgoć w aucie raczej odpada, też nie przypominam sobie żeby ktoś tam coś wylał, na szczęście fotele zabezpieczone były woskiem i wszystko ładnie zeszło. Co tu jest grane? Ktoś miał też taki problem? Za mocno dociśnięte foteliki? To jest z okresu letniego więc boję się pomyśleć co będzie w zimie...

IMG_20230925_081733.jpg

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza podłoga gdzie szukać wilgoci, pod kanapą? Bagażnik suchy, bardziej tu chodzi chyba o wentylację między kanapą a matą bo tam jest pleśń, ale nie ma bardzo jak tego ogarnąć bo jak słabo dociągnę foteliki to nie będzie raczej bezpieczne rozwiazanie przy bocznej kolizji z dzieciakami. Klima na wiosnę nabijana i odgrzybiana, w połowie sezonu też swoim ozonatorem odgrzybiałem, a klima u mnie chodzi cały rok.

 

Te foteliki mam:

 

fotelik-sparco-sk6000-szary-9-25kg-0-12lat.jpg

Edytowane przez GODFATHER9191

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągnij kanapę (dosyć łatwo, po prostu pociągnij brzeg siedziska o góry) i zobacz czy gąbka jest sucha z samego brzegu i głębiej. Może tam było coś rozlane i pod fotelikiem nie ma wentylacji? Pod kanapą też jest dojście do pompy paliwa w zbiorniku, może klapka jest nie dokręcona, albo nie trzyma uszczelka?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zbiornik nie jest przykręcony bezpośrednio do nadwozia, jest tam przerwa. Może tamtędy dostaje się woda? ale w sumie od spodu są jeszcze osłony i to by nie tłumaczyło czemu po obu stronach jest pleśń

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzić ewidentne rzeczy ... np. czy jest woda pod dywanami z tyłu. jeśli brak ewidentnych oznak zalewania to tak naprawdę zwyczajny brak wietrzenia i wentylacji w środku robi swoje.

kiedy ostatnio wietrzyłeś auto? zostawiasz na noc uchylone szyby lub szyberdach w garażu ??

wystarczy, że myłeś skórę wodą a potem postawiłeś na tym siedzonko ... po czasie masz pleśń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie miałem czasu przetrzepac auta skąd ta wilgoć się bierze, ale z pół roku temu wymieniałem całkowicie wygłuszenie drzwi bo już słabo się trzymało OEM i zauważyłem że po deszczu po otwarciu drzwi woda chlusneła za każdym razem z progów, ale od wymiany wygłuszenia była cisza więc boczki drzwi na pewno można odrzucić, zawsze jak jeżdżę mam uchyloną szybe od kierowcy 1cm więc to powietrze na pewno się wymienia, filtry kabinowe zmieniam co rok - co druga wymianę olejów i zakładam mann FB 2533-2 oraz ozonuje 2x do roku wnętrze.

Aktualizacja najnowszych map/Kodowanie/Zmiana oświetlenia/ambientu wewnątrz auta - zapraszam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.