Skocz do zawartości

BMW m52b25 12.1996 r. pomoc przy wymianie licznika z golasa na full OBC + navi 4:3 + MFL + tempo


shawn_karwoski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To jest kondensator sprawdź omomierzem czy nie ma zwarcia, z drugiej strony jest kolejną ścieżka od tego pinu i to ja obadaj

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli chodzi o pomiar omomierzem to ani ten ani ten po jego lewej stronie na żadnym z pięciu zakresów nie pokazuje nic. Pozostałe pokazują jakieś wartości. Po przejściu na drugą stronę płytki wychodzą w tym punkcie. Dalej już nie jestem w stanie nic sprawdzić. 😁

IMG_20230923_232823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Źle podeszłeś do tematu, ten pin że zdjęcia jest wlutował z obu stron PCB.

Teraz musisz z tej drugiej strony znaleźć ścieżkę od tego pinu i zobaczyć jak idzie.

Screenshot_2023-09-24-00-00-11-794-edit_com.UCMobile.intl.jpg

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Źle podeszłeś do tematu, ten pin że zdjęcia jest wlutował z obu stron PCB.

Teraz musisz z tej drugiej strony znaleźć ścieżkę od tego pinu i zobaczyć jak idzie.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szumrak napisał(a):

Źle podeszłeś do tematu, ten pin że zdjęcia jest wlutował z obu stron PCB.

Teraz musisz z tej drugiej strony znaleźć ścieżkę od tego pinu i zobaczyć jak idzie.

Screenshot_2023-09-24-00-00-11-794-edit_com.UCMobile.intl.jpg

Z tego co widziałem to ten PIN który wskazałeś strzałką to wlutowana szpilka od pinu nr 9 gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie patrzę na schemat wtyczek, wszystko się zgadza, tak jak pisał kolega szumrak, niebieska wtyczka x10114 pin 13 to ekonomizer. Samo z siebie, to tam się nic nie uszkodziło, musiałeś strzelić jakieś zwarcie.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz, shawn_karwoski napisał(a):

Panowie @szumrak @piotr520 w związku z tym że zamknęliśmy najważniejszy etap prac poproszę na priva wasze numery telefonów. Chcę się Wam odwdzięczyć. 😁

Jeżeli o mnie chodzi to wszystko jest ok, fajnie że jeszcze komuś się przy tych wiekowych statkach chce jeszcze jakiegoś moda zrobić 👍😎.

Co do ekonomizera to byłem pewny że on w czasie jazdy nie pracuje, a tu się okazuje że nawet nie ruszyłeś z miejsca😁

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotr520 napisał(a):

Jeżeli o mnie chodzi to wszystko jest ok, fajnie że jeszcze komuś się przy tych wiekowych statkach chce jeszcze jakiegoś moda zrobić 👍😎.

Co do ekonomizera to byłem pewny że on w czasie jazdy nie pracuje, a tu się okazuje że nawet nie ruszyłeś z miejsca😁

To jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za ten etap pomocy. Mam nadzieję że na tym nie koniec bo mam jeszcze parę rzeczy do ogarnięcia. 😁 Odetchnąć bo wróciłem o 5:00 z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szumrak napisał(a):

Nawet nie pomyślałem że nie ruszyłeś się z miejsca 😉 dobrze że działa, a jak dźwięk tv?

Dla Ciebie również WIELKIE DZIĘKI i prośba o pomoc w kolejnych zagrychach. 😁 Dźwięku niestety dalej nie ma zostawiałem sam lewy kanał sam prawy i dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 minut temu, shawn_karwoski napisał(a):

Dla Ciebie również WIELKIE DZIĘKI i prośba o pomoc w kolejnych zagrychach. 😁 Dźwięku niestety dalej nie ma zostawiałem sam lewy kanał sam prawy i dalej nic.

Podłącz mały głośniczek, lub słuchawki pod jeden lub drugi kanał i zobacz czy jest dźwięk, jak nie u uszkodziłeś dekoder przez zmostkowanie  kanału lewego z prawym. Rozumię że na dekoderze głośności masz ustawioną na full i na monitorze też próbujesz głośność regulować.

Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szumrak napisał(a):

Podłącz mały głośniczek, lub słuchawki pod jeden lub drugi kanał i zobacz czy jest dźwięk, jak nie u uszkodziłeś dekoder przez zmostkowanie  kanału lewego z prawym.

Już to robiłem i dźwięk na wyjściu z tunera dvb-t elewizyjnego jest więc tak jakby coś nie tak było z tunerem TV fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To faktycznie coś może nie domagać, czytnik navi otwórz, zawłaszcza dolną blachę, zobacz czy zalany nie był.

Edytowane przez szumrak
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to. 

A teraz z innej beczki. 😁 Nie wiecie co może być przyczyną tego że czasami po włączeniu auta i przełączeniu na zmieniarkę CD po jakichś 2 min radio jakby traci połączenie ze zmieniarką i w ogóle jej już nie widzi. Możesz przełączać potem tylko między tape a tuner. Pomaga dopiero wyłączenie stacyjki odczekanie chwilę i po ponownym włączeniu z reguły połączenie wraca. Jak nie wróci to pomaga zawsze wyjęcie na chwilę bezpiecznika. Nie dzieje się to zawsze ale tylko czasami. Jak podziała pierwsze dwie minuty od włączenia to potem już jest okej. Ta utrata połączenia jak się zdarzy to jest zawsze po pierwszych kilku minutach. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szumrak napisał(a):

Z tunerem BM24 tak się dzieje, przerabiałem ten temat u siebie.  Po zmianie na BM54  działa bez problemu.

To mnie załamałeś. Bo kupiłem specjalnie bm24 i wyprowadzilem sobie AUX do modułu bluetooth zamiast fal średnich. 😁 Wiesz może jak aktywować w moim BM54 AUX? Ale mój BM54 jest jeszcze na starej kostce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.