Skocz do zawartości

Wyłączanie radia i multimediów vs gaszenie silnika.


Mariojr

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę podpowiedzcie jak to radio/multimedia powinno działać, tj. kiedy powinno się wyłączać. Mam tak, że działa to w kratkę. Kiedy gaszę silnik, odpinam pasy i otwieram drzwi - czasem system i radio się wyłącza. Jednak często zdarza się, że gaszę silnik otwieram drzwi i radio dalej gra, dopiero wyłącza się kiedy zamknę auto pilotem. Czy ktoś wie lub zna specyfikę działania tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariojr napisał(a):

Bardzo proszę podpowiedzcie jak to radio/multimedia powinno działać, tj. kiedy powinno się wyłączać. Mam tak, że działa to w kratkę. Kiedy gaszę silnik, odpinam pasy i otwieram drzwi - czasem system i radio się wyłącza. Jednak często zdarza się, że gaszę silnik otwieram drzwi i radio dalej gra, dopiero wyłącza się kiedy zamknę auto pilotem. Czy ktoś wie lub zna specyfikę działania tego ?

Witaj. U Mnie przed liftem i po lifcie gra przez 15min po wyłączeniu silnika/zapłonu. Zamknięcie pojazdu powoduje natychmiastowe wyłączenie mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież to się ustawia w iDrive. Można tak ustawić, żeby radio "gasło" po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi (po zgaszeniu silnika), a można ustawić tak, aby po zgaszeniu silnika radio grało nawet, gdy otworzymy drzwi. W tym drugim wariancie radio gra przez pewien czas (nie pamiętam ile dokładnie, ale coś w stylu 10-15min) lub do zamknięcia drzwi. Nie powinno to działać losowo. Jedyny motyw jaki miałem przed liftem to gdy było ustawione wyłączanie radia wraz z wyłączeniem silnika i otwarciem drzwi to trzeba było odczekać ok. 2 sekundy między zgaszeniem silnika, a otwarciem drzwi, bo jak zrobiłem to szybciej to...radio się nie wyłączało tylko grało nadal .

Edytowane przez s0nar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe, że nie jest to zbyt intuicyjnie nazwane. Jak będę przy aucie to spojrzę i sprawdzę jak dokładnie nazywa się ta funkcja, a tak z głowy to mniej więcej CAR -> Ustawienia -> Drzwi/Dostęp -> Wyłącz pojazd po otwarciu drzwi. To ustawienie sprawia, że po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi radio (plus pewnie kilka innych podzespołów) się wyłącza albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, po otwarciu drzwi silnik nie powinien gasnąć i u mnie nie gaśnie 😂 Co najwyżej bieg się zmieni i wskoczy P, żebyś przypadkiem nie jechał z otwartymi drzwiami. Za to jak zgasisz silnik przyciskiem i otworzysz drzwi to radio powinno się zachowywać zgodnie z ustawieniami.

Edytowane przez s0nar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja musiala przyjsc w takim razie w jakiejs aktualizacji idrive. Wczesniej nie pamietam zeby byla.

Nawet sprawdzilem w bimmercode - nadal jest opcja kodowania 'Shut off iDrive system when driver door is opened'. Zawsze wiec mozna sprobowac, jakby przez iDrive nadal bylo cos nie tak.

 

Dodatkowo, na marginesie dodam, ze w taj same sekcji (front electronic module) w bimmercode jest inna przydatna opcja z tego typu - 'Window lifter interruption when opening a door'. Mnie to strasznie wkurza, ze gdy szyba sie unosi (badz opuszcza) to przy otwarciu drzwi sie zatrzymuje. Kodowanie tej opcji wylacza to dziadostwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, i u kolegi jest tak, ze jak zgasisz silnik i niemal natychmiastowo otworzysz drzwi, to radio gra (do momentu zamkniecia auta z pilota).

Jesli natomiast zgasisz silnik i dasz mu chwilke (jakby kondensator misial sie rozladowac) to gasnie od razu po otwarciu drzwi.

Inna sprawa jak masz pasazera z przodu. Wtedy gasnie dopier po otwarciu drzwi pasazera.

 

Mam nadzieje ze wyrazam sie dosc jasno ale sorry za brak polskich znakow.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
20 godzin temu, kapibara22 napisał(a):

Czy ktoś z Was mógłby przystawić ucho do wyświetlacza tego głównego i zobaczyć czy po włączeniu wydaje pisk? Jakby cewki piszczały? Czy tylko mój jest wadliwy ?

Dziś rano specjalnie zwróciłem na to uwagę, bo wcześniej jedynie sobie pomyślałem "O co mu chodzi? U mnie nic nie piszczy". I faktycznie, dopiero po spełnieniu kilku kluczowych warunków (zgaszenie silnika, wyłączenie muzyki, wyłączenie klimy/nawiewu, wyłączenie wentylacji foteli i masażu, dodatkowo trzeba się bardzo mocno nachylić w stronę wyświetlacza) "coś" tam słychać, choć piskiem bym tego nie nazwał. Przyznam szczerze, że te warunki, o których przed chwilą wspomniałem nie wystąpiły u mnie wcześniej i pewnie nieprędko się powtórzą, bo to trzeba celowo wykonać szereg dodatkowych i raczej nienaturalnych czynności. A ja z reguły wsiadam, odpalam i wtedy słychać V8+wydech, muzykę, jakiś szum powietrza, opony itp. Nie ma szans, żeby podczas normalnego użytkowania ten ledwie słyszalny dźwięk po przyłożeniu ucha do wyświetlacza i pogaszeniu wszystkiego wokół miał komuś przeszkadzać. Mało tego, nawet jak siedzimy sobie w aucie, silnik jest wyłączony, ale np. gra muzyka to też nigdy w życiu tego nie usłyszymy. Gdyby nie @kapibara22 i moje dodatkowe testy to bym nawet nie zwrócił uwagi, że coś tam słychać. Podobnie jak słychać coś pod maską, gdy ją otworzymy. Ale czy komuś to przeszkadza? Czy w czymś umniejsza naszym pojazdom? W elektrykach to już w ogóle słychać, że "prąd płynie" i co? I nic. To jest naprawdę pikuś choćby przy tym jak hałasował chyba dysk twardy (taki tradycyjny, z ruchomą głowicą) w BMW F10. Tam to mnie doprowadzało do szewskiej pasji, bo o ile podczas jazdy nie było tego słychać, o tyle podczas postoju już tak i ciągle coś tam terkotało i rzęziło jak w starym pececie z lat 90-tych. W G30 naprawdę jest cisza i spokój. Zarówno jak spojrzymy ogólnie, jak i wtedy, gdy porównamy z tym co było w poprzednich generacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 11:23, Krzysiek.P. napisał(a):

Ta opcja musiala przyjsc w takim razie w jakiejs aktualizacji idrive. Wczesniej nie pamietam zeby byla.

Mam tą opcję ustawioną od początku. Zawsze była dostępna.

Edytowane przez lucas48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.